djuk

tata nechce znat svou dceru,ktere bude 5 let. jak mu vysvetlit, ze jeho vlastni krev ho miluje?

Doplňuji:
asi jsem se spatne vyjadrila – otec se s dcerou videl ,jsem presvedcena, ze vuci ni lhostejny neni a domnivam se, ze i pres dilci problemay jsme schopni vytvorit plne funkcni rodinu. |Otce sve dcery nechci ani vydirat, ani k nicemu nutit. Slo mi z vasi strany o radu, jakym zpusobem se pokusit v nasich vztazich napravu. i presto vam vsem dekuji za nazory.

Nejlepší odpověď
Damiana

Ale djuk, nesváděj to na tu „krev“ – je to móóóc hysterické. Jak jsem ti psala v odpovědi na tvou předchozí otázku – dítě není rukojmí, nesnaž se ho přes něj vydírat. Když nechce, tak nechce, alespoň vidíš, co je to za chlapa. A toho chceš zpátky? To ho miluješ víc, než svou dceru, která turáje za horkou bramboru? Zamysli se nad sebou. Vaše dítě není věc – jak ho přimět k tomu, aby byl zase s tebou? – když on sám nechce. Nech ho být. Nenuť ho. Jen se ještě víc stáhne. Tyhle zastírací manévry typu: Ty hajzle, jak to, že nechceš vidět svý dítě? To kašleš i na ní? – to nikdy nefunguje. V klidu se s ním snaž promluvit, bez zbytečných emocí, řekni mu, že dcera by ho jistě chtěla vidět, je i jeho, a ty mu jí upírat nechceš – ale jestli nemá zájem, nutit mu ji násilím – jen, abys' ho ty sama viděla – to snad nechceš?
Doplňuji:
Popisuješ to děsně kostrbatě. Na jednu stranu to vypadá, že od vás dost drsně utekl, nekomunikuje – a ty ho chceš stůj co stůj zpátky, a teď zas, že jen došlo k malému nedorozumění…
Sama víš, co mezi vámi proběhlo, s kým máš tu čest a jak jste do této doby fungovali jako rodina. Na vztahu se musí poctivě pracovat a to vyžaduje hodně citu a taktu. Jste dospělí lidé, máte spolu dítě, zkuste si jako partneři a rodiče otevřeně promluvit. Doporučuji vám navštívit manželskou (partnerskou) poradnu, budete vyslechnuti, dostanete rady a doporučení jak spolu vycházet, najít společný kompromis a být k sobě tolerantní – pokud jde jen o partnerský problém, který se dá ještě řešit. Jestli je ale vztah samotný (třebaže z jedné strany) ukončen, uměle slepit ho nedokáže nikdo a jakýkoli pokus by byl spíš zničující. Ber to jako svou životní zkušenost a snaž se jít dál.

Další odpovědi
jmhad

Jedna věc – jak může pětiletá dívka milovat někoho,kdo se k ní nezná.Druhá věc – násilím se nic nedá vyřešit.Třetí věc – není to zástupný problém,kdy maminka chce přes dítě toho svého?

hanulka11

Dětma se partnerství nebo manželství neslepuje- dítě by mělo žít v klidu a ne se stresovat -co se to doma zase děje

anonym

Máš dítě a jsi matka. Bylo to tvoje rozhodnutí. Pokrevní otec možná nemá zájem o vlastní dítě proto, že se nechce setkat s tebou. Jedno z mých dětí má vynikajícího otce přesto, že není tzv. „pokrevní“. Ten „pravý“ otec nejevil zájem nikdy. Jsou to záležitosti, které nejdou vynutit ani citovým vydíráním.

venkovan

Táta je ten, kdo dítě naučí chodit, mluvit, pomůže s úkoly a dělá s ním alotrie.
Když se dosud biologický otec o dítě zas tak moc nezajímal, bylo by dobré se podívat po opravdovém tátovi a neslibovat dítě něco, co je nereálné.
Dítě v tomto věku bude při dobré osvětě milovat i zmrzlinu.

anonym

Djuk, tady je skutečně každá rada drahá. Otec Tvé dcery má zřejmě problémy (a to nejspíš zásadní) s Vaším vztahem.
Předpokládám, že může vědět to, že ho má Vaše dcera ráda. Jen je otázkou, zda je pro něj tato skutečnost natolik významná, aby proto byl ochotný něco udělat i se svým postojem vůči Tobě. Pokud jde o problémy mezi Vámi dospělými, tak dítě nebude zřejmě nejsilnějším argumentem, abyste něco na svých životech a svých vzájemných postojích měnili. Dítě by mělo být nejdůležitějším človíčkem pro Vás oba a v jeho prospěch byste měli své kroky plánovat. Nikde není zaručeno, že společný život rodičů bude nejlepším řešením pro Tvou dceru.