El dejvo

Táta mi říká že když jdu spát nemam mýt mobil u hlavy..Prý to škodí..Je to pravda?

Nejlepší odpověď
badisko

taky prej skodi mikrovlna trouba a televize …:D jeste to nebylo prokazano a urcite na to neumres ..ale kdyz to rika tata tak by jsi ho mel poslechnout ..!!! ikdyz tatove toho obcas nakecaj …:d
Doplňuji:
bedy … http://zdrave-bydleni.zdrave­.cz/skodi-mikrovlnne-trouby-zdravi/

http://www.ac24­.cz/zpravy-z-domova/1523-muze-nams-kodit-mikrovlnna-trouba-radary-ci-jina-zarizeni

toliko k mikrovlnkam …:D a to jsem vybral nahodne .,..:D

Další odpovědi
Reuef

Já bych mobil nemyl nikde. Ani u hlavy ani v ruce…

opportunity

Rozhodně má pravdu – mobil se nikdy nemá mýt, nejen u hlavy, ale ani jinde. Namočením se totiž nezvratně poškodí a záruka se na něj nevztahuje. Stačí otřít vhlkým hadříkem.

marci1

Mobil po celou dobu vysílá vlny, které nejsou pro lidský organismus prospěšné. Dávej si mobil asi 2 m od postele. Také to tak dělám.

Zdroj: http://budkoc­ka.cz/zdravi/jak-se-dobre-probudit/

Bedy

Já osobně zastávám názor, že by v ložnici takových zařízení mělo být co nejméně – neměl by tam být určitě počítač, wifi router/modem, prostě jakýkoliv AP (access point), neměla by tam být televize, v ideálním případě ani ne mobil nebo rádio.

Mobil během svého provozu komunikuje s „věží“ operátora a není to příliš dobré, když je člověk takto zbytečně prozařován.
To samé nošení mobilu v náprsní kapse nebo v kapse u riflí není zrovna nejlepší.

Padla tu mikrovlnka – ale ta je přeci uzavřená, je tam navrch ta zvláštní síťka na dvířkách. Kdyby tam nebyla, tak pohyb u mikrovlnky by byl životu nebezpečný – mikrovlny by rozkmitaly všechnu vodu v těle a tělo by se spálilo, buňky by se zničily.

P.S.: Mobil prosím nemyjte, nemuselo by to dobře dopadnout. Když ho chcete vyčistit, tak s ním skočte do servisu nebo si ho maximálně vyfoukejte nebo otřete speciálním hadříkem – ale ne švédskou utěrkou (ta by ho akorát poškrábala)!

Hlada

Já to tak černě nevidím. Mobil se připojuje v dlouhých intervalech na zlomek vteřiny. Jestliže nebyl dosud prokázán žádný negativní vliv na zdraví ani při dlouhodobém telefonování s výkonem několika wattů přímo u ucha, nemůže těch pár impulzů nijak škodit. Mikrovlnná trouba je uzavřená, únik je zanedbatelný. Radiopřijímač a televizor nevysílají nikdy nic za žádných okolností. V domácnosti proto mohou být diskutabilní jen vysílače WiFi.

honza19hk

Nevím, zda to škodí nebo ne,ale kčemu potřebuješ mobil u hlavy když spíš?

A jinak správně je: mít.

postcd

něco na tom bude:
" Mnohé studie upozorňují na další potenciální problémy, které mohou mobilní telefony, respektive záření (rádiové frekvence mezi 800 a 2 200 MHz), způsobovat. Mluví se o narušení buněčných funkcí i zhoršení kvality spánku. Studie se často zaměřují také na vliv EMR záření nízkých úrovní na mužskou neplodnost, která je v posledních letech na vzestupu.

Zdroj: http://mobil.id­nes.cz/mobily-ovlivnuji-muzskou-plodnost-d6q-/mob_tech.aspx?c=A140612­_133021_mob_tech_ram"

huxa

Škodí pouze mobily s Androidem, Windows phony jsou naprosto bezpečné :)

zjentek

huxa, bedy třeba ví, co tady sděluješ, ale pro tvou info-pro nezůčastněného návštěvníka zde na poradně působí tyhle hlášky fakt hodně blbě ..tak chovej se jako běloch ,)