Sweet sister

Táta lyžař a máma volejbalistka,nikdy neměli psa, tak se ptám jestli je pro nás, jako ,začátečníky' lepší pes nebo fena?

Border kolie, pes nebo fena?

Nejlepší odpověď
arygnoc

fena.
je lepšie ovládateľná, menej agresívna, tvrdohlavá, neutečie na „výlety“ ako pes, keď to na ňu príde (ale i tak ju treba strážiť, lebo nie vždy je to pravda).

ženy tvrdia, že je aj inteligentnejšia.
ale ženám netreba všetko veriť. (dámy, to je vtip ;) [obe posledné vety])

Další odpovědi
Drap

Osobně bych doporučoval fenu.

hanicka.k.cb

Nezáleží jen na pohlaví, pokud byste se tomuto velice aktivnímu plemeni dost nevěnovali (nechávali ji doma dlouho samotnou, nechodili s ní pravidelně alespoň 2× denně ven, necvičili ji,…) stejně by Vás nejen neposlouchala, ale ona ani vy byste nebyli šťastní. Pokud jste rozhodnutí pro toto plemeno všema 10-ti, bude to pěkná makačka :)