L.Knize

Taskkill.exe – co s tím?

Při instalaci ovladačů na USB DVB-T mi vyběhlo okno, že C windows nemůže na jít system32 taskkill.exe.Ne­víte, co s tím?Díky.

Odpovědi
rynek878

taskkill.exe je proces spojený s Windows Microsoft ® Windows ® Operační systém od společnosti Microsoft Corporation. Někdy se to jmenuje Kill proces.

Taskkill.exe je soubor Windows vytvořené společností Microsoft Corporation. Soubor se obvykle nachází v C: \ Windows \ System32. Pokud se vám zdá, že nikde jinde, prosím, na vědomí, že taskkill.exe mohl být virus, trojský kůň, červ, nebo spyware. Prohledat váš počítač s antivirovým softwarem, aby se ujistil, že není infikován

Zdroj: http://videote­kaumravencu.blog­.cz/1011/co-je-to-taskkill-exe

Pantata

taskkill.exe je proces spojený s Windows Microsoft ® Windows ® Operační systém od společnosti Microsoft Corporation. Někdy se to jmenuje Kill proces.

Taskkill.exe je soubor Windows vytvořené společností Microsoft Corporation. Soubor se obvykle nachází v C: \ Windows \ System32. Pokud se vám zdá, že nikde jinde, prosím, na vědomí, že taskkill.exe mohl být virus, trojský kůň, červ, nebo spyware. Prohledat váš počítač s antivirovým softwarem, aby se ujistil, že není infikován.

Správce úloh (Task Manager) je dobré místo zabít programu, které byly zveřejněny, ale někdy to není doporučeno, nebo může být dokonce, že Správce úloh k havárii. Tak jak se vám to pak zabije procesy? Tady je hezký trik, aby učinily totéž z příkazového řádku, nazývané také některé okno DOS.

Windows má dva programy nazývané jako taskkill a seznamu úloh. Přestože taskkill může zabít porgama k tomu musíme znát jeho PID (Process ID = ID procesu). Tasklist posláním je poskytovat PID procesu, který chceme zabít. Zde bychom si snímek běží Tasklist:

Zdroj: http://videote­kaumravencu.blog­.cz/1011/co-je-to-taskkill-exe