faso

tapetovani

Potřebovala bych poradit, jak správně a jednoduše nalepit papirové tapety na zeď. Nemám s tím žádnou zkušenost. Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Podle mého názoru a nějaké té zkušenosti to nic není..
Odstříhneš tapetu o kousek větší než je stěna, položíš po celé délce a natřeš lepidlem. Potom tapetu přeložíš tak, aby se slepila. Takto slepenou tapetu vezmeš oběma rukama a ze štaflí ji opatrně přiložíš ke stěně tak, že postupně odlepuješ přilepenou část tapety směrem dolu, přičemž postupně nalepuješ tapetu na stěnu. Až se dostaneš na zem, necháš ji tam. Jakmile trochu nejlépe víc proschne, opatrně ji odřízneš.
Okolo zásuvek a vypinačů se tapety nelepí, ale vyndá se vypínač i zásuvka a krabička se přelepí. Pak se vyřízne otvor.

Další odpovědi
anonym

Jeden čas jsem se tím živil.Takže-žádný návod na dálku,žádná rada......Je,jak my tapetáři říkáváme, signifikantní fakt,že touto cestou chcete návod. U každé role tapety je návod,včetně obrázků.I na lepidle.A co se zdí? Oškrábat, či ne-to je otázka. Radši profika,to je má rada.Nebo někoho,kdo alespoň mlhavě tuší, oč tu běží. Ono to skutečně není náročné,ale…
Omluva-signifikantnost beru zpět a upřímně přeji zdar.

lorja

Podívejte se:

Zdroj: http://www.svet-bydleni.cz/stavba-a-rekonstrukce/postup-praci-pri-tapetovani.aspx