alpik

Existuje nějaký způsob jak rozeznat tanky T54/T55 vyrobené v Českoslovesku od těch vyrobených v SSSR?

Existuje nějaký způsob jak rozeznat T54/T55 vyrobené v Českoslovesku od těch vyrobených v SSSR?

Nejlepší odpověď
honza19hk

leda podle datumu výroby , v ČSR se vyráběly v letech 1957–83.

Z venkovního pohledu je nerozeznáš, pořádně nelze rozeznat ani 54 od 55. natož dle místa výroby. tanky se v ČSŔ vyráběly licenčně tudíž si jsou podobné jak vejce vejci. Lze je poznat leda podle motoru nebo výrobního čísla. Např moje VT55( což je vyproš´továk). je dle výrobního čísla z roku 71. Popisy zařízení tam jsou sice šesky resp slovensky ,ale zařízení je ruské výroby.

alpik

Podle tohoto obrázku by měli jít odlišit československé/pol­ské T-54 od těch ruských podle příruby otvoru pro kulomet. Víc jsem o tom ale nezjistil. http://tinyur­l.com/nuk95rj