Amie

Tanec a hudba – jak to poznám?

Jak poznám na který tanec se co tančí? Jde mi o ty nejzákladnější – valčík, jive, cha-cha, polka…
Je vhodné se řídit instinktama nebo počkat až začne někdo tančit a podle jeho kroků určit o jaký tanec se jedná?
Doplňuji:
jde mi o to, aby na něco, co se třeba tančí něco co neumím netančila něco co umím a přitom to tam nepatří.

Nejlepší odpověď
terry

Musíš znát, jak se co tančí a pak si to odpočítat. Až budeš umět polku i valčík, pak to poznáš.
Nebo počkat, ale u někoho to stejně poznat není 🙂
Vyhledej si to na netu a poslouchej hudbu a při tom sleduj kroky.
Ne ty vrcholové soutěže. Hlavně základy.
Doplňuji:
Tady je např. krásně vidět a slyšet Waltz.

http://www.b-tv.cz/tanecni-kurzy.html

Valčík je také 1–2–3, 1–2–3, 1–2–3, …
polka je raz a dva, raz a dva, raz a dva, …

Další odpovědi
Damiana

Terry má pravdu – je to hlavně o zkušenosti a o naposlouchání. Výborně se pozná hlavně čača – počítáš si raz, dva, tři, čača. Raz, dva, tři, čača.
U slowfoxu zase slow, quick, quick, slow.
Když budeš umět přesně základní kroky, zkoušej si pouštět různou muziku, odpočítávej a krokuj. Standardní tance (STT) poznáš od latiny docela snadno.
Počkat si až někdo začne tančit je také řešení, ale po mých zkušenostech s některými tanečníky, kteří dokážou předvádět vlastní krokové variace, to není vždy zaručeně bezpečné. 🙂