rosinka

Tančili jste někdy s někým čtverylku?

A dá se to tančit obrazně, ve vztahu?

Nejlepší odpověď
DaiWoman

Paželv (v originále Mock Turtle – nepravá nebo také posměvačná želva, v překladu Jaroslava Císaře Falešná želva) je fiktivní bytost v knize Lewise Carrolla Alenka v říši divů.

Jeho jméno je slovní hříčkou na jméno oblíbeného viktoriánského pokrmu, nepravé želví polévky – mock turtle soup; pokud existuje pravá želví polévka a dělá se z masa pravých želv, musí existovat i nepravá želví polévka, která se dělá z masa nepravých želv. V tomto duchu je Paželv i vyobrazen na klasických ilustracích Johna Tenniela – je to jakýsi kříženec mezi želvou a skotem, protože jako náhrada želvího masa se zpravidla používá hovězí.

Doplňuji:
Já jsem ji netančila

Zdroj: Kniha Tanců (pohybů)