amore333

Ma muj BYVALY PRITEL rozdvojenou osobnost?

Dobry den. Potrebovala bych poradit. Muj byvaly pritel ma problemy se lhanim a zmenou nalad behem chvilky. Strasne si vymysli. Napr ze jeho otec je majitel stavebni firmy ze tam ma krasny sekretarky ze ma luxusni chatu s velkym pozemkem nebo ze se kamaradi s italskymi mafiany ze nam koupil od jejich sefa bmw atd… Nejde o bezne lhani prijde mi ze tem lzim opravdu veri a zije v nich a na druhou stranu je zase uplne normalni. Dalsi vec behem chvilky zmeni naladu a je zly. Rano mi napise jak me miluje a vecer mi vycte vsechno navic veci co nejsou pravda jak me nesnasi apod. A druhy den mi napise jako by se nic nedelo a nechape proc sem nastvana. Mi spolu nezijeme a ani se uz nevidame ale ptam se protoze spolu mame 3 mesicni dceru a chci vedet jestli je to dedicne kdyby to mel. Jsou tohle priznaky te osobnosti? Nebo je to jen jeho povaha? Mooc prosim o radu.
Doplňuji:
Pisu to sem znova pro vsechny co neco v me otazce nepochopily

Nejlepší odpověď
annas

Nejlepší bude, když navštívíte odborníka, z počátku třeba psychologa. U klinického psychologa jsou návštěvy zdarma.

Po zjištění situace vás může psycholog poslat za psychiatrem. Jde o odborníky, kteří jediní vám oběma mohou pomoct.
--

Osobně si myslím, že jde o vybájené či chorobné lhaní. BP trvá na lži, věří, že lež je pravda a skutečnost. Zamotává se do vlastních lží, chce být možná středem pozornosti, získat vás třeba i zpět atd. Nebo má nízké sebevědomí, dělá se zajímavým atd. Nebere nějaké léky, které ho otupuji, nezapíjí je třeba alkoholem?

Pokud jde o patologické lhaní, je zpravidla trvalé, budete se muset s tím smířit. Do jaké míry se dědí, není zcela jasné, ale pravděpodobnost existuje, pokud to dítě bude takové chování pozorovat.

Tak píše PhDr .Michaela Peterková
v článku „Patologické lhaní: Nemáte ve svém okolí "barona Prášila?“
http://www.psycho­testy.psyx.cz/tex­ty/ot-lhani-partnera.html
--

Rozdvojená oosobnost
http://www.psycho­testy.psyx.cz/tex­ty/ot-rozdvojena-osobnost.html

Další odpovědi
arygnoc

takže znova:

nie, nemá rozdvojenú osobnosť, ako ste na to prišli? (viete, čo to vôbec je, rozdvojená osobnosť?)

je patologický klamár (lhář). neliečiteľné.

;-Q
Doplňuji:
alexandra:

„patologické lháře znám jenom chlapy“

vaša skúsenosť je síce smutná, ale mylná.
patologické klamárstvo postihuje obe pohlavia rovnako.

dedičnosť je natoľko ošemetná, že špekulovať, či táto vlastnosť je dedičná a aké sú prípadné šance, že ju dieťa podedí, je zbytočné – dediť nejaké vlastnosti sa dajú i ob generáciu (či viac generácií), vplyv má i výskyt vlastnosti v rodinách, sociálne zázemie, výchova, vzdelanie, intelekt a mnoho faktorov až po napr. mutácie, úrazy, kontamonácie s chemikáliami či radiáciou, a pod.

čas všetko ukáže.

;-Q

Dochy

Zní to jako psychiatrická porucha. Jaká přesně může zjistit lékař. Termín „rozdvojená osobnost“ bych nechal radši stranou, vzhledme k tomu že jsme laici. Dědičnost: Pokud vím, zpravidla se dědí sklony k nemoci. Ta může ale nemusí propuknout. Spouštčem k propuknutí může být někdy nějaký otřes, stres, apod. (týrání, šikana, příliš vysoké požadavky na prospěch, ztráta někoho blízkého,…)

alexandra

Nemusíš se bát,to není dědičné,to bude nejspíš špatnou výchovou ,i když něco by mohlo být v genech.Ale máš dcerku,a patologické lháře znám jenom chlapy.Rozdvojená osobnost to určitě není,to on si tak léčí pouze komplexy méněcennosti. A je to jeho povaha.Ale měla jsi od něj utíkat hned na začátku.Určitě musel lhát a být zlý hned jak jsi ho poznala..Takže si najdi někoho jiného,ať dcerka vyrůstá v harmonickém prostředí a nemusíš se o ni bát.Jenom nesmí vyrůstat s ním,to by od něj pochytila.

zjentek

jsou na světě pouze 3věci, který dokážou takovýho chlapa změnit. Divočina, boj a nebo „normální baba“. Očividně se nerozhodl pro nic z toho, takže je totálně ztracenej ;q

setapouch

Souhlasila jsi se zdejsimi pravidly, ale dvema otazkami ze tri je porusujes. Neni jedno, jestli dite pochyti lhani od nej nebo blbost od tebe?