Takže žena v domácnosti,za niž hradí zdrav.pojištění stát,nesmí mít opravdu žádné příjmy,tzn.ani z pronájmu domu?

Chápu to tedy dobře,že při jakémkoli přivýdělku bych si zřejmě musela zdrav.pojištění již hradit sama?

Nejlepší odpověď
panenka

může si přivydělat, ale nedostane podporu

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud jste na ÚP a je vám vyplácená podpora, tak si můžete vydělat 4000 hrubého, ale musíte to oznámit na ÚP a bude vám podpora pozastavena.
Jinak pokud si budete platit ZP sama (kolem 1200,–)a odhlásíte se z ÚP můžete cokoli, ale pak by to chtělo i živnosťák, abyste byla pojištěná i na důchod.

Jambalaya

To tedy vůbec dobře nechápete. Znovu opakuji, že záleží na tom z jakého titulu za vás stát platí zdravotní pojištění. Určitě to není proto, že jste žena v domácnosti!!

Na pronájem domu nemůžete mít ŽL a není to živnost Miroslave.

A zdá se vám normální, když se zeptáte, zda máte hradit ZP z pronájmu, je vám odpovězeno, že nikoliv a vzápětí se zeptáte, zda chápete správně, že ZP platit máte???

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-si-zena-v-domacnosti-kdy-za-ni-plati-zp-stat-privydelat-tim-ze-v-letnim-obdobi-bude-pronajimat-dum-dovolenkarum