piškot(ka)

takze to znamena, ze si za x dosadim 2 a pak 5 a dostanu z toho dve rovnice?

Odpovědi
mosoj

Není třeba dávat dvě otázky na stejné téma. Každá optázka ma doplnění + neomezenou diskusi !

http://www.zsdo­brichovice.cz… konstant k, q'!A1

f( x) = y
Dosazuj si za x v rámci uvedeného uzavřeného intervalu 2 – 5 a hodnoty x a y si vynášej na souřadnicovou osu x a y. Pro k – větší – 0 bude graf rostoucí, pro k = 0 bude konstatntní a pro k – menší 0 bude klesající. Vzhledem k tomu že pro x máš uzavřený interval bude grafem úsečka.
Někde si to ověř maturoval jsem v roce 1963.

Ten odkaz si rozklikej nebere to přímo stránku týkající se problému.
Je to tam vše o lineárních funkcich. Za mně se lecos značilo jinak, může dojít k nedoruzumění !