Višis

Takže pokud mám dluhy zaplaceny a exekuce vůči mě byla zrušena,tak by neměl být problém ,aby mě vymazali ze solusu a jin

Odpovědi
huxa

Problém by to rozhodně být mohl. Ovšem na googlu máš „právo být zapomenout“, tudíž tušímže po nafocení občanky a nahlášení dotyčné stránky o tobě ji odstraní z vyhledávání.

Banán88

Zaznam v Solusu je mnohaleta zalezitost, musis o vymaz z tohoto registru pisemne zazadat.. automaticky to nedelaji, standartne je zaznam veden 10let

Pepa25

Citace:

Členské společnosti sdružení SOLUS mají povinnost aktualizovat databázi minimálně jednou měsíčně, a to vždy do 10. dne v kalendářním měsíci podle stavu k poslednímu dni předchozího měsíce.

Informace o úhradě dluhu je v Registru FO a v Registru IČ uchovávána po dobu 3 let.

Vaše osobní údaje, včetně informace o úhradě dlužné částky po splatnosti, kvůli které jste byl/a do Registru FO či Registru IČ zařazen/a, jsou v těchto registrech uchovávány po dobu tří let (v rozsahu uděleného souhlasu). Po uplynutí této lhůty je záznam o Vás z uvedených registrů automaticky vymazán.

https://www.so­lus.cz/cs/solus-lide/nejcastejsi-dotazy

ivzez

SOLUS jaksi „zapomíná informovat“ o tom, že máte právo svůj
souhlas s nakládáním, se zveřejňováním/pře­dáváním,
se spravováním, … osobních údajů kdykoliv odvolat.

Jestli máte vše v pořádku (už nikde nejste s platbami v prodlení),
odvolejte písemně svůj souhlas a vyzvěte (nežádat! neprosit!!)
k okmažité likvidaci veškerých osobních údajů. Pro jistotu bych
i přidala zákaz předávání „třetím stranám“.

Zároveň požádejte o vyrozumění o likvidaci osobních údajů,
připojte adresu, kam Vám mají vyrozumění zaslat.

Nechte ověřit podpis a zašlete doporučeným dopisem s dodejkou
(pošta Vám po doručení dodejku vrátí s potvrzeným datem převzetí).

Pozor, tento postup se vztahuje jenom na SOLUS.
Jestli jste i v bankovním rejstříku, budete muset
počkat, než uplyne příslušná doba.

Pepa25

Banán: kde jste přišel na těch 10 let?