Bazarista

takže když budu prodávat televizi starou 5 let co mam doma pres svuj e-shop,nemusim na ní dávat žádnou záruku?

Nejlepší odpověď
WeeBear

Pokud je to Tvůj e-shop, tak je slušností napsat stáří televize a k tomu připsat, že se prodává bez záruky, tudíž když kupujícímu odešleš zboží a on zásilku dostane domů, nemůže se k Tobě obracet s tím, že by ji chtěl reklamovat, tedy může, ale reklamaci v tomto případě nemusíš vyřizovat.

Další odpovědi
mosoj

Tak to musíš. Musíš zaručit že prodávaný předmět má ty vlastnosti které popisuješ v inzerátu.
Takže když budeš prodávat funkční televizi
musíš zaručit že bude funknční i u kupujícího. Nemusíš ale dávat časovou záruku.
Pokud bude prodávaná věc poškozená a ty na to v inzerátu neupozorníš, má kupující nárok na slevu nebo vrácení, záleží na dohodě.

Takže je v tvém zájmu při prodeji popsat funkčnost a fyzický stav prodávané věci a pokud něco nefunguje nebo je poškozené je třeba na to při prodeji upozornit.

Bazarista

četl jsem zákon o reklamacích a záruce a u použitého zboží mi to není zcela jasné,neni tam zrejme jestli se na použité zboží vztahuje dle zákona záruka nebo ne.