ahold

Taky vás v této době obtěžují maličké černé mušky?

Určitě to nejsou to octomilky.
Drží se v květináčích a jsou těžko polapitelné. Můžu se utleskat a ony prostě bleskově zmizí – potvory.
Přesto na ně dělám denně trestné výpravy a několik jich rozmáznu na okně. Fuj, jsou tak mastné!
Poradíte jak na ně ?

Nejlepší odpověď
Kiti

To budou smutnice. Rostliny, u kterych to jde, nech vice vyschnout, i nekolikrat po sobe. A kup zlute lepove desticky, stoji asi 50 kc.
Musky se objevi, kdyz moc zalevas a nebo si je prineses s novou rostlinou. Kdyz presazujes, tak v zime nech substrat premrznout, pokud neni mraz, tak prepect v troube, staci par minut na 110°C

Další odpovědi
anonym

Musíš bejt rychlej,jinak to nejde,plácni i přes květináč,ale tady jsou některé rady,myslím,že jsou dobré.
Mastné nejsou,jen střívka se rozmázly.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=mu%C5%A1ky

johana 56

Nemusí se zákonitě jednat o mušky, které souvisí s květinami. Zdá se mi, že ty černé potvůrky se tlačí i zvenku a po roznáznutí jsou opravdu mastné. Na radu kamarádky jsem koupila lepící pásky na moly. Mohou se i pověsit, ale mám je volně položené na parapetu. Zatím to funguje, jenom musím dávat pozor abych se na ně nepřilepila já.

zjentek

Možná to bude blbá rada, taková „ne babská“, ale je hodně účinná. Vsugeruj si, že tam nejsou. Pak shledáš, že ony „ne obtěžují“. Naopak, neobtěžují ;)