Avatar uživatele
ahold

Taky vás v této době obtěžují maličké černé mušky?

Určitě to nejsou to octomilky.
Drží se v květináčích a jsou těžko polapitelné. Můžu se utleskat a ony prostě bleskově zmizí – potvory.
Přesto na ně dělám denně trestné výpravy a několik jich rozmáznu na okně. Fuj, jsou tak mastné!
Poradíte jak na ně ?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, redy před 2776 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kiti

To budou smutnice. Rostliny, u kterych to jde, nech vice vyschnout, i nekolikrat po sobe. A kup zlute lepove desticky, stoji asi 50 kc.
Musky se objevi, kdyz moc zalevas a nebo si je prineses s novou rostlinou. Kdyz presazujes, tak v zime nech substrat premrznout, pokud neni mraz, tak prepect v troube, staci par minut na 110°C

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Musíš bejt rychlej,jinak to nejde,plácni i přes květináč,ale tady jsou některé rady,myslím,že jsou dobré.
Mastné nejsou,jen střívka se rozmázly.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=mu%C5%A1ky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
johana 56

Nemusí se zákonitě jednat o mušky, které souvisí s květinami. Zdá se mi, že ty černé potvůrky se tlačí i zvenku a po roznáznutí jsou opravdu mastné. Na radu kamarádky jsem koupila lepící pásky na moly. Mohou se i pověsit, ale mám je volně položené na parapetu. Zatím to funguje, jenom musím dávat pozor abych se na ně nepřilepila já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Možná to bude blbá rada, taková „ne babská“, ale je hodně účinná. Vsugeruj si, že tam nejsou. Pak shledáš, že ony „ne obtěžují“. Naopak, neobtěžují ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek