Já...

Taky vám vadí STŘÍDÁNÍ zimního a letního času? A kdyby byl zase jen jeden, který z nich by vám více vyhovoval a proč?

Doplňuji:
Tady je vidět, jak jsou lidé různí…

Mně (jako každého jiného) s..ou některé věci víc, některé míň. A tohle je ten 1.případ. Nesnáším letní čas. Trpím minim. týden, než se začnu orientovat v čase a pak už mne to „jen“ štve a ke konci se fakt těším zase do zimního. Patřím k těm, kteří jsou na to citliví, ale nevím jak to popsat a zdůvodnit. Ti, kteří tím netrpí (Rocker, Hlada, Venkovan) to nikdy nepochopí…

Pro „deny555“: alespoň jeden podobně „postižený“, zaplaťpánbůh, jen jsem to nepochopil s tím posunem…

Nejlepší odpověď
anonym

Mě by stačil středoevropský čas!

Další odpovědi
Hlada

S posunem času jsem nikdy neměl žádný problém. Kdybych si měl zvolit, měl bych raději letní, protože jsem sova.

venkovan

V čem je problém – jeden den jdou později spát či dřív vstávám. Jediné co mi dělá problém – přestavět hodiny.

atena

vadí a moc, jsem nastavena na zimní ,nejde to popsat jak se cítím… snad se to dá přirovnat k tomu, jak nám vadí když musíme něco dělat co nás nebaví a dopředu víme, že je to nesmysl co po nás někdo chce …tak se cítím já… je to jen v podvědomí a uvědomuji si to jen na začátku přeměny času.. ze zimního na letní

Jikra

Tak to střídání mi velice vadí!
Teď v důchodu trošičku méně ale i tak.
Samozřejmě bych zůstal u zimního (tedy jak se říká od Pána Boha) protože tak je to normální a tak sme od přírody naprogramovaní.

deny555

Střídání mě docela dost vadí.Určitě ten zimní,
protože nedochází k žádnému posunu.

bartt13

Mě to ani tak moc nevadi a kdybych si musela vybrat tak bych asi ten letni protoze je docela dost do vecera vydet a ne tma jako ,..

Rocker

Nikdy mi to nevadilo,jen musím v celé škole přeřizovat hodiny,ale 2× za rok se to dá vydržet

dědapetr

Letní je dýl světlo.

suaeda

Střídání letního a zimního času nemám moc v oblibě. Protože vstávám automaticky většinou bez budíku tak zhruba týden mi trvá než si moje vnitřní hodiny zvyknou na nový režim. Nejhorší to bylo, když jsem dříve pracoval na nočně-ranních směnách od 3 ráno do 12 dopoledne. Myslím, že by bylo dobré se vrátit k jednotnému času ať je SEČ a nebo letní. Změna času už byla zavedena i za Hitlera. Tehdy se užíval tz. zimní čas.

led

Nebojte sa, dvojitý čas sa zruší a opäť bude platiť astronomický čas. Naše biologické hodiny tikajú stále rovnako bez ohľadu na umelé posuny času.

arygnoc

Já kolikrát ani nevím, kolik je hodin, jaký je dadum, natož jaký je čas.
Řídím se podle slunce.

NO jo, trošku kecám.
Ale v podstatě je mi jedno, pracuji v noci, schůzky mám odpoledne.