Pokročilý

Taky vám vadí STŘÍDÁNÍ zimního a letního času? A kdyby byl zase jen jeden, který z nich by vám více vyhovoval a proč?

Doplňuji:
Tady je vidět, jak jsou lidé různí...

Mně (jako každého jiného) s..ou některé věci víc, některé míň. A tohle je ten 1.případ. Nesnáším letní čas. Trpím minim. týden, než se začnu orientovat v čase a pak už mne to "jen" štve a ke konci se fakt těším zase do zimního. Patřím k těm, kteří jsou na to citliví, ale nevím jak to popsat a zdůvodnit. Ti, kteří tím netrpí (Rocker, Hlada, Venkovan) to nikdy nepochopí...

Pro "deny555": alespoň jeden podobně "postižený", zaplaťpánbůh, jen jsem to nepochopil s tím posunem...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mě by stačil středoevropský čas!

Další odpovědi:

Zlatý

S posunem času jsem nikdy neměl žádný problém. Kdybych si měl zvolit, měl bych raději letní, protože jsem sova.

Zlatý

V čem je problém - jeden den jdou později spát či dřív vstávám. Jediné co mi dělá problém - přestavět hodiny.

vadí a moc, jsem nastavena na zimní ,nejde to popsat jak se cítím.... snad se to dá přirovnat k tomu, jak nám vadí když musíme něco dělat co nás nebaví a dopředu víme, že je to nesmysl co po nás někdo chce ...tak se cítím já.... je to jen v podvědomí a uvědomuji si to jen na začátku přeměny času.. ze zimního na letní

Stříbrný

Tak to střídání mi velice vadí!
Teď v důchodu trošičku méně ale i tak.
Samozřejmě bych zůstal u zimního (tedy jak se říká od Pána Boha) protože tak je to normální a tak sme od přírody naprogramovaní.

Pokročilý

Střídání mě docela dost vadí.Určitě ten zimní,
protože nedochází k žádnému posunu.

Pokročilý

Mě to ani tak moc nevadi a kdybych si musela vybrat tak bych asi ten letni protoze je docela dost do vecera vydet a ne tma jako ,..

Stříbrný

Nikdy mi to nevadilo,jen musím v celé škole přeřizovat hodiny,ale 2x za rok se to dá vydržet

Zlatý

Letní je dýl světlo.

Stříbrný

Střídání letního a zimního času nemám moc v oblibě. Protože vstávám automaticky většinou bez budíku tak zhruba týden mi trvá než si moje vnitřní hodiny zvyknou na nový režim. Nejhorší to bylo, když jsem dříve pracoval na nočně-ranních směnách od 3 ráno do 12 dopoledne. Myslím, že by bylo dobré se vrátit k jednotnému času ať je SEČ a nebo letní. Změna času už byla zavedena i za Hitlera. Tehdy se užíval tz. zimní čas.

Zlatý

Nebojte sa, dvojitý čas sa zruší a opäť bude platiť astronomický čas. Naše biologické hodiny tikajú stále rovnako bez ohľadu na umelé posuny času.

Zlatý

Já kolikrát ani nevím, kolik je hodin, jaký je dadum, natož jaký je čas.
Řídím se podle slunce.

NO jo, trošku kecám.
Ale v podstatě je mi jedno, pracuji v noci, schůzky mám odpoledne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.