Avatar uživatele
Já...

Taky vám vadí STŘÍDÁNÍ zimního a letního času? A kdyby byl zase jen jeden, který z nich by vám více vyhovoval a proč?

Doplňuji:
Tady je vidět, jak jsou lidé různí…

Mně (jako každého jiného) s..ou některé věci víc, některé míň. A tohle je ten 1.případ. Nesnáším letní čas. Trpím minim. týden, než se začnu orientovat v čase a pak už mne to „jen“ štve a ke konci se fakt těším zase do zimního. Patřím k těm, kteří jsou na to citliví, ale nevím jak to popsat a zdůvodnit. Ti, kteří tím netrpí (Rocker, Hlada, Venkovan) to nikdy nepochopí…

Pro „deny555“: alespoň jeden podobně „postižený“, zaplaťpánbůh, jen jsem to nepochopil s tím posunem…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4777 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Mě by stačil středoevropský čas!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

S posunem času jsem nikdy neměl žádný problém. Kdybych si měl zvolit, měl bych raději letní, protože jsem sova.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

V čem je problém – jeden den jdou později spát či dřív vstávám. Jediné co mi dělá problém – přestavět hodiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atena

vadí a moc, jsem nastavena na zimní ,nejde to popsat jak se cítím… snad se to dá přirovnat k tomu, jak nám vadí když musíme něco dělat co nás nebaví a dopředu víme, že je to nesmysl co po nás někdo chce …tak se cítím já… je to jen v podvědomí a uvědomuji si to jen na začátku přeměny času.. ze zimního na letní

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Tak to střídání mi velice vadí!
Teď v důchodu trošičku méně ale i tak.
Samozřejmě bych zůstal u zimního (tedy jak se říká od Pána Boha) protože tak je to normální a tak sme od přírody naprogramovaní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
deny555

Střídání mě docela dost vadí.Určitě ten zimní,
protože nedochází k žádnému posunu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bartt13

Mě to ani tak moc nevadi a kdybych si musela vybrat tak bych asi ten letni protoze je docela dost do vecera vydet a ne tma jako ,..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Nikdy mi to nevadilo,jen musím v celé škole přeřizovat hodiny,ale 2× za rok se to dá vydržet

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Letní je dýl světlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Střídání letního a zimního času nemám moc v oblibě. Protože vstávám automaticky většinou bez budíku tak zhruba týden mi trvá než si moje vnitřní hodiny zvyknou na nový režim. Nejhorší to bylo, když jsem dříve pracoval na nočně-ranních směnách od 3 ráno do 12 dopoledne. Myslím, že by bylo dobré se vrátit k jednotnému času ať je SEČ a nebo letní. Změna času už byla zavedena i za Hitlera. Tehdy se užíval tz. zimní čas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nebojte sa, dvojitý čas sa zruší a opäť bude platiť astronomický čas. Naše biologické hodiny tikajú stále rovnako bez ohľadu na umelé posuny času.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Já kolikrát ani nevím, kolik je hodin, jaký je dadum, natož jaký je čas.
Řídím se podle slunce.

NO jo, trošku kecám.
Ale v podstatě je mi jedno, pracuji v noci, schůzky mám odpoledne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek