everest

Taky vám vadí když je studené záchodové prkýnko?

Doplňuji:
my máme na chalupě suchý záchod který je mimo a nemá žádnou izolaci takže je to docela hnus v –15 v noci jít na velkou.To radši vydržím i 3 dny než jdem k někomu na návštěvu.

Nejlepší odpověď
NeNonym

Budu tady asi za exota, ale mně to vysloveně vyhovuje!

Jednak mě to motivuje k rychlému „výkonu“ (ale to je stejně až podružné). Hlavně mne to totiž zbavuje „obrácené“ záchodové „fobie“ – a sice fobie z TEPLÉHO prkénka! Na něm se totiž užírám odporným pocitem, že sedím na něčem špinavém, právě použitém – prostě po někom…!

To si fakt nedělám legraci. Jsem ochoten (a téměř vždy to vydržím…) raději počkat (třeba i 5 – 10 minut), než sednout na WC prkénko bezprostředně po někom – na to ještě „teplé“ prkénko… No fuj!!! Já vím, že než zchladne, že se stejně samo neotře, ale ten odporný pocit bezprostředního kontaktu (např.po potu či mastnoty po někom) mi spolehlivě ustoupí.

Průšvih nastane, že než vystydne, a vleze mi tam někdo další, tak já zas musím čekat dalších těch 5–10 minut. To už je pak boj „pocitu“ proti „potřebě“. Neboli hlavy proti xxx…

Přitom se nedá říct, že bych byl v běžném životě nějaký hygienicky-pedantní cimprlich. Jen to teplé WC prkénko je pro mne nepřekonatelný problém…

U jedněch našich známých, kam jsme často a po mnoho let jezdili na víkendy, měli latrínu – no to byla pohodička při těch mrazech.

Takže sorry – psal jsem, že tu budu asi za exota…

PS. Jo a ještě mi vadí (ale to už ne zas tolik!) i čerstvě opuštěná (rozuměj „lidsky teplá“) židle, sedačka, křeslo, a třeba i sedadlo v autě (či jiném dopr.prostředku), ap. A i zde (dovolí-li to situace) čekám.

Moje okolí mne už ale dobře zná, takže z toho maj většinou docela dobrou prču… 🙂

Další odpovědi
briketka10

dej si dovnitř chalupy nočník a máš
po starostech my to taky tak dělali
v – 25°C přeci si neuženeme nemoce
a šup s tím do kamen néé : DD
Doplňuji:
jo a jak píše Pájo i kliky..a to si něktěří páni nemejou ruce PFŮŮJ !! :((
a já mám doma prkénko ze dřeva :))

manon

Normálně si o záchodech nepovídám nijak zvlášť ráda, ale dovolím si tady tudy vzkázat naším paním uklízečkám:
Studené prkénko se dá přežít, ale to utřené mokrým hadrem vážně nic moc … :) Prosím přejet ještě suchým hadrem :)
Doplňuji:
Pájo: Beru :D Jen se bojím, aby to nebyl ten samý, co mi ním utírají stůl :D A jsem nesmělá a tak se nezeptám :)

Pájo

I to se dá vyřešit – chemie plastů nese své plody. Stačí si koupit prkénko z DUROPLASTU – kompozitního materiálu patřícího do skupiny termoplastů. Jedná se o plastickou pryskyřici vyztuženou vlákny (bavlnou nebo vlnou). Materiál tepelným zpracováním tvrdne a po vychladnutí je již tepelně rezistentní – funguje jako tepelný izolant, takže má ideální vlastnosti (nestudí) a vaším pozadím generované teplo vrací zpět ;)
Když zabráníte tomu, aby dřevěným ostěním záchoda všude táhlo (stačí zevnitř kvalitně oplechovat), potáhne už jen WC otvorem a to už se dá snášet lépe…

Manon
a to ještě nebereš v potaz to, že tím samým hadrem vezmou i podlahu.
Doplňuji:
briketka10
je jich jistě jen pár… my všichni ostatní si ruce umyjeme před i po.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/umyjete-si-ruce-i-pred-tim-nez-jdete-na-zachod

Rocker

Na chalupě máme záchod bez topení,když mrzne,je to docela drsný,ale když si na prkýnko položím toaleťák,dá se to vydržet.

anonym

Tedy everest, ty budeš všude „vítaná“ návštěva (cestou z chalupy). A naprosto chápu NeNonym a manon. Teplé nebo mokré prkénko je horší než vymrzlé. Stejně si každý „cizí“ posed obaluji papírem, což nelze na veřejných záchodcích, kde si koupíte za 5 Kč dva lístky papíru. Pro tento účel s sebou neustále nosím různé hygienické ubrousky. V „kadibudkách“ jde obalování hůř, ale zase člověk nemusí mí obavy, že to ucpe. Před časem mě docela vyděsilo prkénko MĚKKÉ ! Kdesi na návštěvě, po patřičných osobních úpravách po dosedu se prkénko zachovalo jako měkký polštářek. Bylo to nečekané, trochu šokující a asi bych to domů nechtěla.

beer

Vůbec ne. Naopak mám jistotu, že tam těsně přede mno nikdo neseděl. I já se řadím mezi odpůrce teplého prkénka „po někom“.. ))

huxa

ne, mě to navadí

venkovan

Jsi chlapš mejdlo. Víč jak lovili lovci mamutů mamuty?
Celkem normálně. Někde nedaleko trasy mamutů vyhledali správně velkou díru a nebo nějakou strž. Lovec vábič šel k mamutímu stádu a začal na ně křičet. Mamutí náčelník si říkal – co na mne ten pidižvík křičí. Ať si trhne.
Jenže ten lovec věděl jak na mamuta – vystrčil na něj holý zadek. To mamuta vyvedlo z rovnováhy – protože tak malý chobot ještě neviděl. a tak se šel podívat. Jenže lovec se rozeběhl k jámě a mamut za ním. No a výsledkem bylo, že lovci mamutů měli co jíst.
A proč to píši – to bylo v době ledové, kdy mráz byl skoro všude. A přesto problémy řešili i s holým zadkem. A ty máš tolik možností jak studené prkénko izolovat.
Mimochodem – co „turecký záchod“ – to je řešení i bez izolantů.

zzzzz

Tak naštěstí my máme na chatě záchod vevnitř, takže je tam teplo. A to mokré prkýnko, tak to taky nenávidím.