Petr__

Taky vám kafe pomáhá od bolesti hlavy?

jo? ne?

Nejlepší odpověď
anonym

mně ne, spíš je to pro mě jen takový rituál.
jinak káva mně nic nedává, spíš „ubírá“ 800 měsíčně z peněženky

káva zvyšuje tlak a bolest hlavy může způsobovat nízký tlak

pro Barbakana. z automatu kávu vůbec nepiji, do hospody nechodím skoro vůbec a ta částka je za zrnkovou jednodruhovou kávu praženou v Itálii

Další odpovědi
anonym

Ne, protože mne hlava nebolí, a jak píše kolega, je to rituál, ale na rozdíl od něj, za kávu dám měsíčně cca stovku – dvě, protože kávu v hospodě nebo z automatu nepiji.

cochee

Nepomáhá, naopak, v případě, že mě bolí kebule, snažím se jí vyhnout.

ReHu

Někdy.
Záleží na příčině bolesti.

AnnaJ

Ano pomáhá, když vynechám kávu, mivam bolesti hlavy. Konzultoval jsem i s neurolozkou, prý je to kofeinem.

marci1

Na bolesti hlavy netrpím, ale káva skutečně „pomáhá“ při bolesti hlavy. 🙂
„Kofein rozšiřuje cévy, tím pádem naše krev transportuje do krevního oběhu více kyslíku. Proto je kofein obsažen v mnoha lécích na bolesti hlavy.“

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103962404­99-svet-zazraku/6726-reportaz/16078-kava-lek-na-bolest-hlavy/

quentos

Jak kdy, záleží na tom, co je příčinou této bolesti.

lexx

nepomáhá a ostatní účinky mizivé, je to prostě teplá sladká kofola, nejde ani tak o cenu, v marketu je celkem levná, vařím si doma a v podniku (restauraci) nikdy kávu nepiji, z automatu v silonovém kelímku ? to je degradace nápoje, nikdy