Taky si vduchu počítáte strany?

Mám takovou "nemoc". Když zrovna nepřemýšlím o něčem jiném,tak si počítám strany čehokoli-třeba místnosti,monitoru,televize-co zrovna vidim.Spocitam si treba protejsi strany tak,aby mi vysel sudy pocet a ruzne na preskacku.Obcas se pristihnu,ze to delam automaticky.Jakoby potreboval mozek porad pocitat.Je to normalni???Mám si s tím dojít?Není to třeba příznak nesoustředěnosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Myslím si že je to mnohem lepší než jen tupě zírat. Alespoň se mozek trénuje. ;)

Další odpovědi:

Zlatý

nevím jestli je to nemoc /snad ne/ manžel třeba když sbírá borůvky tak počítá, když dělá kroky počítá, apod...ale nevidím na něm žádnou změnu za ty léta co ho znám.....:D:D

Zlatý

Máš dobrou zábavu, to neznám a vyzkouším! :-D
Neřeš to, až budeš mít skutečné starosti, ono to přejde samo.

Zdroj: Názor

To je fakt zajímavý. Jak si ten mozek vytváří zábavu namísto toho aby dělal užitečnější věci. Co je to normální? Je někdo normální? Je většina lidí normální, nebo jen malá část populace? Takhle jde spočítat hrany schodiště a připočítat i ty které nejsou vidět. Je to možná jakési neustálé vypočítávání viděných 3rozměrných objektů do číselné podoby. I když tohle s matematikou má málo společného, třeba to má smysl. Možná to souvisí s lepší prostorovou orientací, rozlišováním pozadí a figur a koncentrací pozornosti ve chvílích dočasného 'volna'. Takže je to dobrý.
Hlavně že je co počítat. Když nezůstane ani jedna štamprle, ...:-)

Pokročilý

Ano, dělám něco podobného. Počítám písmena a jakékoliv znaky, občas to přejde i na nějaké předměty nebo čáry na určité ploše. Znám ten pocit, kdy se je snažím jakkoliv setřídit do skupinek nebo vyvíjím jinou matematicko-prostorovou operaci a potom se seknu a uvědomím si, co že to vlastně dělám za kraviny a jestli mi z toho za 20 let nebouchne hlava...? Zatím to vypadá, že je to spíše příznak absolutně velké soustředěnosti na absolutně nepodstatné věci... Ale žít se s tím dá :-)

Diskuze k otázce

Pokročilý

SeptikB

Zajímavé... to, že mozek vnímá slova jako celek jsem věděl, ale že funguje v takové míře, to jsem nevěděl. Díky za odkaz :-)

anonym

Nevím zda jde o testy nebo spíše o donucení něco říct použitím vhodně upravených otázek v předešlých bodech - tak aby autoři těchto psychologických ukázek dokázali přesvědčit jak dokážou ovlivňovat naše myšlení a kterým směrem se má ubírat.

Vzpomeňte si na zeleninu a odpovězte rychle. Jakými vynucenými výsledky dokážou vynutit vyslovit v dalším bodě slovo mrkev? Jestli to nesouvisí s mrkví-pardon s manipulací? Jak asi musí být tyto testíky formulovány ve Španělštině či v Anglickém jazyce? Nebo chtějí sdělit že máme kolektivní myšlení? Nebo stejné myšlení? Tomu moc nevěřím.
Tak zatím zdar. -c-

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.