Avatar uživatele
Marina N

Taky si vduchu počítáte strany?

Mám takovou „nemoc“. Když zrovna nepřemýšlím o něčem jiném,tak si počítám strany čehokoli-třeba místnosti,moni­toru,televize-co zrovna vidim.Spocitam si treba protejsi strany tak,aby mi vysel sudy pocet a ruzne na preskacku.Obcas se pristihnu,ze to delam automaticky.Jakoby potreboval mozek porad pocitat.Je to normalni???Mám si s tím dojít?Není to třeba příznak nesoustředěnosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4454 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chelty

Myslím si že je to mnohem lepší než jen tupě zírat. Alespoň se mozek trénuje. ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

nevím jestli je to nemoc /snad ne/ manžel třeba když sbírá borůvky tak počítá, když dělá kroky počítá, apod…ale nevidím na něm žádnou změnu za ty léta co ho znám.....:D:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Máš dobrou zábavu, to neznám a vyzkouším! 😁
Neřeš to, až budeš mít skutečné starosti, ono to přejde samo.

Zdroj: Názor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To je fakt zajímavý. Jak si ten mozek vytváří zábavu namísto toho aby dělal užitečnější věci. Co je to normální? Je někdo normální? Je většina lidí normální, nebo jen malá část populace? Takhle jde spočítat hrany schodiště a připočítat i ty které nejsou vidět. Je to možná jakési neustálé vypočítávání viděných 3rozměrných objektů do číselné podoby. I když tohle s matematikou má málo společného, třeba to má smysl. Možná to souvisí s lepší prostorovou orientací, rozlišováním pozadí a figur a koncentrací pozornosti ve chvílích dočasného ‚volna‘. Takže je to dobrý.
Hlavně že je co počítat. Když nezůstane ani jedna štamprle, …:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SeptikB

Ano, dělám něco podobného. Počítám písmena a jakékoliv znaky, občas to přejde i na nějaké předměty nebo čáry na určité ploše. Znám ten pocit, kdy se je snažím jakkoliv setřídit do skupinek nebo vyvíjím jinou matematicko-prostorovou operaci a potom se seknu a uvědomím si, co že to vlastně dělám za kraviny a jestli mi z toho za 20 let nebouchne hlava…? Zatím to vypadá, že je to spíše příznak absolutně velké soustředěnosti na absolutně nepodstatné věci… Ale žít se s tím dá 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

http://www.an­dra.cz/pro-vas/clanky/tohle-nectete

před 4454 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SeptikB

Zajímavé… to, že mozek vnímá slova jako celek jsem věděl, ale že funguje v takové míře, to jsem nevěděl. Díky za odkaz 🙂

před 4454 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nevím zda jde o testy nebo spíše o donucení něco říct použitím vhodně upravených otázek v předešlých bodech – tak aby autoři těchto psychologických ukázek dokázali přesvědčit jak dokážou ovlivňovat naše myšlení a kterým směrem se má ubírat.

Vzpomeňte si na zeleninu a odpovězte rychle. Jakými vynucenými výsledky dokážou vynutit vyslovit v dalším bodě slovo mrkev? Jestli to nesouvisí s mrkví-pardon s manipulací? Jak asi musí být tyto testíky formulovány ve Španělštině či v Anglickém jazyce? Nebo chtějí sdělit že máme kolektivní myšlení? Nebo stejné myšlení? Tomu moc nevěřím.
Tak zatím zdar. -c-

před 4452 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek