zjentek

taky se vám zdá, že sirup(šťáva) do vody už není co býval?

speciálně když si udělám sifon z bombičky, pěkně po staru, tak je to se sirupem do 50ti kč pěkná s..čka. Nevíte někdo čím to je?
Doplňuji:
domácí sirup si dělám. Třeba z aloe.. ale stejně,nevíte co konkrétně je ta „pachuť“

Nejlepší odpověď
Strange

Sirup se dělával z ovoce. Nebo aspoň bylo deklarované množství aby se to mohlo nazývat sirup. Bohužel se začalo ovoce nahrazovat cukrem a aromaty a posledních 15 roků se cukr nahrazuje umělými sladidly. Jupí někomu chutná ale takovou s..čku si namícháte sami z vitacitu nebo cukr+kys. citronová.

Další odpovědi
Drap

Už řadu let mám chůť sirupů naprosto stejnou. Vyrábíme si všechny sirupy sami

iceT

Magii do polícky už taky nechutná a nevoní,tak jak si pamatuju.A je toho víc,co nechutná jak kdysi.

Sůwa

On ten koupený sirup ani dřív nebýval lepší. Kdysi mi došel domací rybízový, tak jsem ho musela koupit a rozdíl byl přímo propastný 🙂

Damiana

Taky mi přijde, že vlastně nikdy nebyly dobré. Možná, že dřiv nebo spíš jako dítě to člověk tolik nevnímal a taky nebylo s čím srovnávat. Mám pocit, že mám dnes hodně odlišné chutě, než kdysi – ale to je asi běžné. Já ale sirupy nepiji, mám radši čistou vodu s citrónem. Jak jsem psala – než mi někdo smáznul odpověď s jediným dobrým sirupem Monin – občas dělám domácí malinovou, ale zkusím i ten rybíz. Asi černý.:-)

Sůwa

Jako děti jsme pili jedině domácí rybízovou a moje děti pak taky, proto ten rozdíl byl tak markantní. Černého rybízu nebývá moc, tak se dá udělat kombinace černý + červený 🙂