Avatar uživatele
ven.cik

Taky se vám hodně potí ruce ?

Potřeboval bych poradit, co s tim dělat…Když jsem třeba v klidu, tak se mi potí hodně, a ještě víc když na to začnu myslet, ale když sem v pohybu, tak se mi nepotí…Je to docela nepříjemný, když vás třeba frajerka chce vzít za ruku…Díky za všechny dobré rady…

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, anonym před 4163 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Ruce se potí z nervozity. A co na to etiketa? Etiketa radí mít v kapse čistý kapesník a před podáním ruky si tu ruku nenápadně v kapse do toho kapesníku utřít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Příčiny nadměrného pocení podle čínské medicíny

Na příčiny nadměrného pocení se můžeme podívat i z hlediska tradiční čínské medicíny. Ta tvrdí, že nadměrné pocení může být způsobeno vyčerpáním životní energie (čchi), které souvisí i s oslabením slinivky a plic. Vyčerpání životní energie souvisí i s oslabenými ledvinami, které je provázeno únavou, zimou, poruchami trávení, opakovanému nachlazení, lítosti a skepsi. Příčinou oslabení slinivky, plic a ledvin je nadměrná fyzická i psychická zátěž, rychlý životní styl nebo jednostranně zaměřený jídelníček.

Pokud se potíte převážně odpoledne nebo v noci, může být vyčerpání způsobeno oslabením ledvin, jater nebo plic. Pocení je v tomto případě doprovázeno pocity žízně a vyprahlými ústy. Co je příčinou? Nedostatek odpočinku, alkohol nebo pálivá jídla.

Příčinou nadměrného pocení může být podle tradiční čínské medicíny také horkost nahromaděná v orgánech. Ta je způsobena konzumací velkého množství smažených jídel a alkoholu.

http://www.frau­.cz/nadmerne-poceni-priciny-a-reseni/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cliwe

Můžeš taky mít zvýšenou funkci štítné žlázy – hyperthyreozu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Možná se ti potí proto, že když na ruce myslíš, tak je jasné, že se potí víc. Vidíš sám že když něco děláš a zapomeneš na to,tak je to ok. Snad jsem pomohla :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek