ven.cik

Taky se vám hodně potí ruce ?

Potřeboval bych poradit, co s tim dělat…Když jsem třeba v klidu, tak se mi potí hodně, a ještě víc když na to začnu myslet, ale když sem v pohybu, tak se mi nepotí…Je to docela nepříjemný, když vás třeba frajerka chce vzít za ruku…Díky za všechny dobré rady…

Odpovědi
Alesh

Ruce se potí z nervozity. A co na to etiketa? Etiketa radí mít v kapse čistý kapesník a před podáním ruky si tu ruku nenápadně v kapse do toho kapesníku utřít.

hanny 2

Příčiny nadměrného pocení podle čínské medicíny

Na příčiny nadměrného pocení se můžeme podívat i z hlediska tradiční čínské medicíny. Ta tvrdí, že nadměrné pocení může být způsobeno vyčerpáním životní energie (čchi), které souvisí i s oslabením slinivky a plic. Vyčerpání životní energie souvisí i s oslabenými ledvinami, které je provázeno únavou, zimou, poruchami trávení, opakovanému nachlazení, lítosti a skepsi. Příčinou oslabení slinivky, plic a ledvin je nadměrná fyzická i psychická zátěž, rychlý životní styl nebo jednostranně zaměřený jídelníček.

Pokud se potíte převážně odpoledne nebo v noci, může být vyčerpání způsobeno oslabením ledvin, jater nebo plic. Pocení je v tomto případě doprovázeno pocity žízně a vyprahlými ústy. Co je příčinou? Nedostatek odpočinku, alkohol nebo pálivá jídla.

Příčinou nadměrného pocení může být podle tradiční čínské medicíny také horkost nahromaděná v orgánech. Ta je způsobena konzumací velkého množství smažených jídel a alkoholu.

http://www.frau­.cz/nadmerne-poceni-priciny-a-reseni/

cliwe

Můžeš taky mít zvýšenou funkci štítné žlázy – hyperthyreozu.

anonym

Možná se ti potí proto, že když na ruce myslíš, tak je jasné, že se potí víc. Vidíš sám že když něco děláš a zapomeneš na to,tak je to ok. Snad jsem pomohla :)