rvrablik

Taky se stydíte za vládu asociálů, za Kalouska, za Nečase, za to že jsme „OVČANI“ v „ČEZku“???

Prostá a pouhá ILUZE DEMOKRACIE a SPRAVEDLNOSTI!!! Pravý opak je pravdou…

Neodvolatelní a hlavně nečitelní politici, co dokáží občany zblbnout svým politikařením, aby zamaskovali politickou špínu!

„Rozpočtově nezodpovědné vládě“ utíkají miliony až miliardy, ale politici to chtějí vytýhnout z běžných lidí ☹ A přitom k platu a absolutně nekontrolovatelným nýhradám mají i příjem od lobistů!!! (rozuměj od každého člověka, který silně uplatňuje svůj zájem! …)

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, nestydím se za takovou vládu. Nejspíš máme jenom to, co si skutečně zasloužíme. Tupé ovce jsou ovčany na salaši úspěšných a velmi ekonomicky podnikavých politiků.
Nevím, co s tím dělat. Vadí mi situace, která zde vládne, ale neumím přijít na řešení, kterým by se dalo alespoň něco zvrátit ve prospěch lidu této již tolik let drancované a pleněné země.
Zřejmě by bylo nejvhodnější poslat na delší dovolenou celou politickou scénu i s jejich lobisty a zatím tady začít dávat dohromady tu spoušť, kterou každým dnem jenom více zhoršují.
Češi byli vždy zdatní řemeslníci a šikovní lidé. Dokázali se uplatnit všude ve světě. Kde jsme se svým rozumem a šikovností dnes? Odpověď by se musela vypípat.....

Další odpovědi
nikeroska

Koho jsem si zvolili toho máme… Jsou to paka, pořád nám utahují opasky… Jenže jim nedošlo že by měli začít u sebe s platem přes 100 tisíc, státníma autama, dětmi na soukromých školách, několik dovoléných v zahraničí ročně… my s platem 9 tisíc, ojetýma autama co pomalu nejedou, dětmi na státních školách, a žádnou dovolenou ani v ČR?? Je to děs!! Postřílet je všechny, aby se po volbách nemusel znova opakovat stejný scénář.

veruska

Stydím!A nemyslím si,že jsme si toto volili,jenom se jejich sliby zvrátily v tento chaos a drancování.To je jako bychom sváděli na naše tatíky,že nám tady dopustili komunisty tak dlouho.Chybí nám někdo,kdo by nás dokázal vést,komu bychom mohli věřit.

mosoj

Stydím se za ty co je volili. Jinak Dudu zde podrobně posal co jsem se zde několikrát neuměle snažil naznačit.

tom004

Jsem přesvědčen,že taková otázka i následným komentářem,sem nepatří. Myslím si,že porušuje kodex,minimálně tu část,kde se mluví o pozitivním chování a vyjadřování.

dudu

Ne za politiky se nestydím, protože jsem si je jako amatéry v ekonomice a dalších vědách dobrovolně zvolil. Jen jsem podcenil jejich hrabivost a schopnost čelit bez špekty zahanbení téměř každé, smutnou pravdu odhalující situaci.
Stytím se spíše za skupinu těchto hluboce vzdělaných a na humanitu přísahajících lidí:

Pracoval jsem 3 roky pro farmaceutický průmysl jako Medical Representative.
Pracoval jsem u 2 z řekněme 5ti největších farmaceutických společností na světě.
Z 500 doktorů, které jsem navštěvoval, si za ty 3 roky nevzalo zájezd (rozuměj kongres) či peníze (rozuměj studii) asi 5 lékařů.
Kongresová turistika funguje následovně: 1. ledna si vás posadí na školení a řeknou, letos má každý rep 10× Mexiko, 40× Turecko, 40× Itálii a 40× Chorvatsko. Dostanete seznam a počty léků z vašeho portfolia, které musí doktor napsat svým pacientům, aby mohl jet na některý z těch kongresů.
Navštívíte lékaře…
„Pane doktore, tak kam byste si letos chtěl zajet na dovolenou, co byste řekl na Mexiko? …
"Mexiko? Hmm, kolik vám toho musím napsat?“ …
Tady máte tabulku pane doktore …
„Sakra to je moc, tolik pacientů nemám …"No a co říkáte na Turecko?
Tam toho máte kolik? … Tak to by šlo.“

A je to… doktor vám dělá čárečky do tabulky, řekne Vám kam posílá pacienty do lékárny, vy si kontrolujete odběry lékáren přes centrální sjetiny prodejů léků (AMS data). Peníze se lékařům platí zcela legálně přes tzv. Klinické studie.
Domluvíte se s lékařem, že vám nasadí na váš lék například 50 pacientů, a že bude dostávat 100Kč měsíčně za jednoho.
Sepíšete s ním dohodu, že pro vás bude „zkoumat“ účinky léků na pacienty (třeba bolí vás po požití hlava, noha, oko, nos …) s odměnou třeba 2000 Kč na hodinu, on vám vykáže 2,5 hodiny za měsíc a na účet mu jede 5000Kč.
Měl jsem doktory, kterým se platilo i 50 – 70tis měsíčně. Tato data pak vyplňují dřepící doma u televize, tak, aby byla dohledatelná studie, kdyby se někdo ptal.
U jiných společností jsem potkával kolegy s počítači, notebooky, televizemi a tak dále. Vůbec se to nebere jako korupce, lékaři vám řeknou, že něco tomu pacientovi napsat musí, tak proč by si za to nemohl vzít zájezd, nebo televizi, když už mu to píše.
Výroba těch léků stojí pár halířů, pojišťovny proplácejí 1000× nadhodnocenou cenu. Farmaceutická firmy generují obrovské zisky a ještě uživí flotilu 300 obchodních zástupců na republiku, 300 aut, 300 noteboků, 300 telefonů.
Plat se pohybuje mezi 30 – 50ti tisíci Kč, mimořádné odměny za splnění plánu byly i 200 tis.Kč ročně. Proto nejsou peníze na zdravotnictví. Nefunguje tam trh.
Doktoři kradou a farmaceutický průmysl je masivně uplácí. Na českém trhu se uživí 300 farmaceutických firem. Jeden druh stejného léku dodává třeba 30 firem. V lékárně máte na polici 1000 různých krabiček, ale účinných látek je z toho 20.
Místo aby se psala na recept účinná látka, lékárník bral vagon od nejlevnějšího dodavatele za korunu, tak vám lékař předepíše konkrétní přesný název, který stojí 500 Kč. Bohužel změnu doktoři nepřipustí, budou vám tvrdit, že ten, či onen lék je mnohem lepší, že oni jsou lékaři a oni s ním mají své zkušenosti, ale že to plácá stejná výrobní linka v Indii, a akorát se na to tiskne jiný název, to už vám nikdo neřekne.
Stálé zdraví přeje J.H.

Doplňuji:
Probůh, nejde o moji osobní zkušenost. Autorem textu je neznámá osoba, jejíž sdělení se však jen zcela nepodstatně odchyluje od reality!!