Alesh

Taky nevíte, co si o panu Zemanovi myslet?

„Knížata měla právo první noci a zdegenerovala, protože své nevolnice nemusela znásilňovat, zatímco my zemani jsme si věci museli těžce vybojovat nejen v sexuální oblasti, a proto jsme nezdegenerovali,“ dodal za bučení Schwarzenbergových odpůrců.

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/290700-knizata-zdegenerovala-napadl-zeman-schwarzenberga.html
Doplňuji:
Osobně přemýšlím, zda je to v jeho případě již vlastní mozková degenerace nebo jen další projev jeho neurvalého hulvátství. Jsem fakt rád, že jsem (i když jsem o tom chvíli uvažoval) Zemana nevolil. Dalším pro mě pádným důvodem je fakt, kdo Zemana podporuje ze známých osobností či politiků. Začíná to pěkně vylézat na povrch, jen určitá skupina lidí to zkrátka nevidí nebo vidět nechce. Namátkou prezident Klaus. Kde jsou teď ti kritici amnestie z řad opozice? Ticho na pěšině, už Vendu kritizovat nebudeme, když podporuje Mílu. A co celá ta ódeesácká pražská klika? Pan Boris Šťastný a spol., jak to, že pravičáci podporují levičáka? Že by to bylo všechno tak trochu jinak? 😉 A co Dienstbier, proč jasně řekl, že volit Zemana nebude, ale že k volbám určitě půjde? A neustále upozorňuje na vazby pana Zemana na podivné podnikatele a šedé eminence v pozadí typu Šlouf? Že by jen jaksi „žárlil“, že Zeman postoupil a on ne, a vše si vymýšlel? To si snad při troše zdravého rozumu snad nikdo ani myslet nemůže. 🙂
Případné další reakce v diskusi.

Nejlepší odpověď
venkovan

Když se nad tím co řekl jen trochu zamyslíš, tak právo první noci a degenrace šlechty je to taková blbost, že ten idol půl národy jen prokázal, že nic o genetice neví.
Jestli šlechta zdegenerovala, nebylo to pářením s nevolnicemi, ale rodovým, často velmi blízkým příbuzenským sňatkem, kde ponejvíc byla snaha o udržení a navýšení majetku. Navíc – dítě z „první noci“ šlo za manželem nevěsty – první noc byla po svatbě. Takže nevěsta dostala nějakou výslužku a šla domu. A levoboček z první noci mezi šlechtu prakticky neměl přístup jako rovnocenný – tedy nemohl běžně a oficiálně šířit své geny mezi šlechtou.
Ale nedegenerovala jen šlechta příbuzenskými poměry. Ale i četní podanní. Jedni například seláci opět se snažili navýšit majetek příbuzenskými vztahy, mezi podannými se to křížilo jak kdo (jak která) taťkovi či bratrovi, či strýci přišla pod ruku. Ne nadarmo je v křesťanství poměr mezi příbuznými jako velký hřích.
Jenže degenerace u poddanýých se moc neřešila – na pasení prasat stačil skoro každý kdo uměl chodit a švihat bičem.
„Zemani si to museli vybojovat“. No jak kdo a jak co. Kolikrát aby se zemani (nižší šlechta) dostali blíž k nočníku vladaře, tak nabonzovali celé okolí, vydřeli z podanných co nejvíc peněz, aby se měli za co lísat.
Dá se říci – od Zemana hodně blbý. Nicméně prostému lidu to stačí, protože zde vidíme práci desetiletí vymývání mozků bolševikem – líbivý nesmysl, a to stačí aby se jeho tvůrce stal vůdcem mas.
Doplňuji:
Pro Bedy:
Pokud ti to nedošlo, tak ty naše banky své mateřské v cizině živí z našich peněz. Jestli tomuto tleskáš, tak to tě fakt lituji. Navím kolik a jestli máš účet. Ale když platíš jedny z nejvyšších bankovních poplatků v Evropě a ještě k tomu kolikrát i to co v zahraničí je bezplatnou službou, tak co i o tom myslet. Hlavně co si myslet o lidech, kteří toto prezentují jako úspěch politika.
Umíš si představit, že třeba půjčíš svému sourozenci svoje penize aby mohl podnikat s tím, že ti vráti po nějakém čase peníze zpět s drobným navýšením, a ještě mu k tomu budeš platit za to, že ti jednou za rok napíše, kolik jsi mu půjčil a kolik po uplynutí doby ti vrátí (pokud peníze nezpronevěří).
Nechápu tak jednoduché myšlení davu, ale to je to co Zeman potřebuje – masu lidí bez mozků se kterými může líbivými slovy manipulovat.

Další odpovědi
mosoj

A co má být, podívej se na volební kampaně v emerice. Vždyť je tvým vzorem.
nebo chceš že takovéto volební kampaně oživil někdo jiný. Co si myslím nebudu desetkrát opakovat.

Bedy

To byl vtip, ale něco pravdy na tom je.
Rozhodně nebudu volit prezidenta, který chce vrátit sudetským němcům majetek a který neví, kdy jaká vláda tady vládla.
Mimochodem, dík Milošovi máme jedny z nejzdravějších bank v Evropě. To naše banky „živí“ jejich „maminky“ v Rakousku (Erste), Belgii (KBC), apod.

tom004

Každý soudný člověk ví co je zač. Jediné co dokáže je, že mistrnou skladbou věty, svými nekonečnými proslovy, umí oblbnout a urazit kohokoliv. Jenom doufám, že lidé včas pochopí a na hrad se nedostane.
Doplňuji:
Pro >oskar<. Nevím, co si nám tím chtěl říci. Zkus odkaz, třeba své „prohlášení“ upravíš.

http://www.ka­relschwarzenber­g.cz/zivotopis­.html

Funna

Beru to to jako pokus o vtip, kterým chtěl naznačit, že se nanarodil se stříbrnou lžičkou v puse a vyrobit si tím pádem oslí můstek k tomu, aby o sobě řekl, že on je tam ten chytřejší…

anonym

Aleshi, zažila jsem více hlav státu, než je mi milé. Nemyslím si, že „přímá“ volba by přinesla něco tak světoborného, že bychom v čele státu měli osobnost, za kterou se nebudeme muset stydět, ale na kterou budeme naopak hrdi. Ono to bylo jasné, už při kandidatuře do prvního kola. Teď už jde jenom o to, abychom si volbou ze dvou kandidátů nezavařili podstatně víc, než u předchozích prezidentů. Václav Klaus se volil tak dlouho, až byl zvolen. Teď se bude také prezident muset zvolit. Nejsem přívrženkyní ani jednoho z těch dvou, co zbyli (jako výhra mi to rozhodně nepřipadá).
Na rozdíl od venkovana si nemyslím, že tento národ je tak hloupý, že ho jde „oblbovat“ zjednodušenou zemanovskou genetikou. Zeman je znám svými bonmoty a je třeba se připravit, že pokud bude prezidentem, nebudeme jich ušetřeni. Zeman je prostě svůj.
Jak ale píšu národ ČR není hloupý, je velmi „naštvaný“ (a to jsem použila moc slušný výraz pro skutečný stav spokojenosti lidí s událostmi, jimž nás vystavují politici v „posametovém opojení“). Většina národa se přestřelkami prezidentských kandidátů nezabývá. Patří to přece ke kampani a k volbám jako takovým. Po internetu běhá spousta „kolováků“ s blátíčkem tu na jednu, jindy na druhou stranu. Mělo by to ovlivnit můj úsudek. Nějak se to ale míjí účinkem. Mažu všechno a dál nic nepřeposílám.
Svůj názor na oba kandidáty už jsem tu napsala několikrát a v tomhle směru si nemyslím, že „opakování je matka moudrosti“. Spíš to vidím úplně opačně.
Máme před volbami a je více než jasné, že kandidáti obou stran udělají všechno možné, aby zvítězili právě oni (tedy ten jeden).
Každý občan má plné právo ve volbách vyjádřit svá přání a očekávání právě volbou prezidentského kandidáta. Ať si tedy jako svobodný občan vybere toho, komu více věří.
Uvidíme, jak volby nakonec dopadnou a kam bude směřovat činnost nového prezidenta. Leccos je tu třeba změnit, tak ať vyhraje ten, který takovým změnám bude schopen napomoci.

Drap

Vím, co si myslet !

Fienir

Byl to vtip, nevím co v něm hledáš, ale trochu pravdy v tom je. Jak všichni víme, tak rodovými sňatky skutečně mohli zdegenerovat. Tudíž pan Zeman má částečně pravdu, i když to bylo myšleno jako vtip.

redy

Každopádně budu volit Zemana!
Už jen kvůli tomu že z tvé otázky cítím agitaci ostatně jako i v TV
ZEMAN NA HRAD :))))))))))))­))))))))

anonym

A já zase nevím co si myslet o Schwarzenbergovi, jestliže prohlašuje, že jako prezident chce hájit ty slabší (dnešní článek v Právu).
Tím vlastně říká, že do dnešní doby HÁJÍ TY BOHATŠÍ A PAK SE PŘEORIENTUJE NA TY CHUDOBNĚJŠÍ.Takže pokud dokáže v dnešní době hájit restituce církvím, zvyšovaní dph a zvyšování platů poslancům, tak stejně bude postupovat i jako prezident a ty jeho řeči jsou jen blábol, aby ukonejšil voliče.
A ještě dodatek.Mladí vidí v Americe svůj vzor.Myslíte, že v Americe by zvolili prezidenta, který neumí pořádně anglicky, který na různých jednáních spí a hlavně KTERÝ JE STARÝ??

Beer4Real

ZEMAN NA HRAD!!!

nimbus4

Víme, Zeman je zločinec, napojený na organizovanou mafii. V terminálním stadiu alkoholismu. A za jeho premiérování vzrost dluh ČR o 1,2 BILIARDY ko­run.

Orange

A teď si představ, že tento člověk je pro velkou část národa ideálním prezidentem. Až mi někdy bude zase říkat něco o české hrdosti, tak ho praštím čímkoliv, na čem bude napsané Zeman.

Ale ten člověk nevyhraje. Nejsou tu 90. léta a většina lidí už díky bohu přemýšlí. Alespoň v to doufám.

oskar

Jsem Čech…

badisko

raci nic.a jak rikala nase pani ucitelka …myslet znamena hovno vedet..!

lukas.zmizik

to bylo ze srandy…nesmíš všecko brát tak vážně
Doplňuji:
a co se týká té podpory – před prvním kolem ho Klaus nepodporoval. a teď, až zbyli dva, tak řekl svůj názor. co by to bylo za prezidenta, kdyby nešel k volbám. no a kdyby podporoval Karla, tak si zase Zemanovci najdou něco na něj… tak už to v té naši zemi chodí…

jpau

Bedy napsal:
Mimochodem, dík Milošovi máme jedny z nejzdravějších bank v Evropě. To naše banky „živí“ jejich „maminky“ v Rakousku (Erste), Belgii (KBC), apod.

Jak jsi na to příšel? Zdravé banky máme a je pravda, že v případě některých (Erste např.) jsou ty české pobočky jediné co něco nesou. Nevidím tady ale žádnou spojitost se Zemanem, spíš to přisuzuji dobrému dozoru ze strany ČNB, což je „orgán“, který má dohled nad bankami na starosti a očividně to dělá, jak jsem již psal, velmi dobře.

anonym

Aleshi, tak to napiš rovnou, že Zemana volit nebudeš, že Ti víc vyhovuje Schwarzemberk. Je to přece o názoru každého voliče, aby si vybral toho, koho chce zvolit.
Mně tato špatně zvolená předvolební kampaň už připadá otravná. Proč se v naší zemi pořád někdo snaží ovlivňovat mínění druhých lidí? Mozky se tu vymívaly za totalitní éry a teď to není ani o chlup lepší, spíš naopak.
Jenže ono je to dnes trochu jinak. S novým režimem pseudokapitalismu tu udělala spousta lidí své zkušenosti. Někdo dobré, ale většina spíš špatné. Otrávenost je asi pocit, který velmi důvěrně zná většina Čechů a Moravanů.
Proč se tu snažíš působit na mozek a city jiných lidí? Dej každému možnost svobodně se rozhodnout a své názory nepodsouvej ostatním.
Já si nejsem jistá zlepšením naší situace ani v jednom z možných dvou případů. Jedno však beru za základní – prezident republiky by měl ovládat jazyk, jímž mluví jeho lid.

anonym

Pro začátek by stačilo, kdybys opravila hrubky sama sobě :))

anonym

ocko: Samozřejmě to ber s nadsázkou, každému se někdy chybba vloudí, ale že by Schwarzenberg neovládal češtinu (kromě několika dalších cizích jazyků), to snad nemyslíš vážně!
Výslovnost má, pravda horší, ale jeho slovní zásobu by mu mohl kdekdoˇ"z jeho lidu" závidět. On sám říká, že šumluje v každé řeči, kterou zrovna mluví. V každém případě nejde tak o formu, jako spíše o obsah.

anonym

Bohemico, je mi líto, že svým příspěvkem jsem se neúmyslně dotkla Tvého chráněnce.
Ano, občas mi chyba ujede. Ráda tomu rozhodně nejsem, ale zabránit tomu neumím. Já češtinu znám, přesto občas chybu udělám a tímto se za všechny předchozí, současné i budoucí omlouvám.
Osoba pana knížete mi sympatická není a není to nějaká bezhlavá zaujatost. Kdyby šlo změnit Zemana, také bych se vůbec nezlobila. Rozhodně by mi vyhovoval jako politik kultivovanější. Co vyplodil prognostický ústav, to za moc nestálo. Snad jen W. Komárek se nestačil projevit v dostatečně negativním světle.
Jenže ono se u nás projevuje tak nějak to, že s dobou komunistů odešlo i řádné politické vzdělávání. Ale školou to také nebude – pohlavkování svých kolegů v parlamentě zavedl vysokoškolsky vzdělaný MUDr. Macek.
Je to prostě o každém člověku. Každý je jiný. Každý volič také má své představy a má možnost je vyjádřit. A mne už tady skutečně nebaví každodenní podsouvání svých stanovisek ostatním. Koho tím chce kdo oblbnout? Jestliže tu někdo chtěl vyjádřit svůj názor na volby, tak to mohl udělat už nejméně desetkrát.
Pokud budeme skutečně „Švarcemberkovým lidem“, tak určitě brzy budeme vidět i to, co se „od něj potřebujeme naučit“ – i v té výslovnosti.
Nejsem na tom tak, abych vynášela soudy o tom, jak je který kandidát nemožný. V rámci předvolebního boje se stihnou určitě dost znemožnit sami. O tom přece tyto kampaně jsou.
Respektovat volbu většiny budu muset. Kdyby to bylo na mně, tak by mi bylo skutečně lhostejné, kdyby v čele státu stála Jana Bobošíková. Prezident má reprezentovat svou zemi. Od doby „sametové revoluce“ tu nikdo reprezentativní nebyl. Názory, které našim prezidentům „občas uletí“ by neměly být v rozporu se zájmy státu a národa. Nevidím záruku toho, že nás čeká zlepšení.
Ostatně Klaus léta letoucí kritizoval amnestie, svou prezidentskou funkci „završil“ tím, že „vymyslel amnestii“, která degradovala práci soudů a policie, kde se snažili ne právě lehce odhalitelné mnohamilionové podvody odhalit a potrestat. Pryč je několikaletá snaha a námaha. Pokud má u nás někdo fungovat stejně špatně a má být jeho funkce výsměchem celému národu (hlavně voličům), tak základní kámen už položen byl.
Pokud jde o Karlíka, tak jeho projev je fádní, unylý, nudný. Je mu špatně rozumět. Horší jsou ale jeho názory, kterých je proč se obávat.
Naproti tomu Miloše je třeba se obávat pro jeho přímost, nevypočitatelnost a pohrdání. Slovní zásobu má také pěkně květnatou. Na rozdíl od knížete, jemu je rozumět zatraceně dobře (a někdy je to spíš na škodu).
Končím s tématem volby. Je na každém občanu ČR, aby se rozhodl sám za sebe.

mosoj

A co vlastně chceš? Pochybuji že to sám víš. Za minulého režimu to bylo jednohlasně, to se ti nelíbilo a teď také ne ! naštěstí jenom podle tvého názori to průchodné není.

Alesh

Hlavně, že ty v tom máš jasno, soudruhu. 🙂

mosoj

Ano mám !