quentos

Taky milujete perník?

Tím myslím ten pardubický, nikoli slangově pervitin. Jakou příchuť máte nejraději? Za svůj zatím krátký život jsem vyzkoušel snad všechny dostupné, zatím u mě vede jednoznačně švestkový, v těsném závěsu pak višňový. I proto se těším vždy v červenci na scrabblový turnaj v rámci pardubické akce Czech Open – první zastávka v prodejně s perníkem hned na hlavním nádraží…
Myslím, že pardubičtí mají na co být pyšní – jejich světový unikát nedávno posvětila i EU… a to už je u těch byrokratických politických mozků co říct.

Nejlepší odpověď
annas

Já mám moc ráda plněné perníky. Ale mám pocit, že je v našich obchodech (aspoň u nás) omezený výběr. Když jsem jezdívala do Ostravy, pravidelně jsem navštěvovala prodejnu s pardubickým perníkem, vystála frontu a nakoupila různé druhy. S nimi jsem se současně již nesetkala.

Další odpovědi
Jahoda

Pardubické perníky rovněž miluji. Švestkový, višňový, jahodový, meruňkový s bílou čokoládou..... Dala bych si 😛 Doma mám také pravý pardubický perník švestkový, takže už pro něho běžím.

Náhražky perníku neberu. Je to o ničem. Není tam ta pravá chuť a aroma. Když už, tak si koupím kvalitní a ne nějaký „divný“.

nabubindes

ano, pravý medový

ReHu

Perník můžu, ale tak nějak v normě. Občas ke kafíčku.
Ale, pokud byste někdo měl nutkavou potřebu, mám to tu u nosu, skáknu a pošlu. Nekecám 🙂.

DusanOrlik

Ano,mňam!!!Třeba i ten ozdobný.Ale te´d už to zdražují.Kupuji je na trzích o Velikonocích nebo o Vánocích.

elektrikář

Perník mám rád a dost času jej peču podle receptu na sáčku kořením. Zkusil jsem si jej namíchat sám. Procně slídil po internetu. co tam patří. Naknec jsem ingredience našel na svém sáčku.Jenže nikdě není pomněr. Zkusul jsem to od oka co se vešlo na kávovou lžičku.Jenže jak to umlýt o hmoždíř co na to mněla maminka jsem přišel. Nakonec mi napadlo tříštivý kavo mlýnek trochu cukru koření a ve chvíli to bylo na jemno. Bylůaa to dobrota. Uvařil jsem bílé kafe a byl jsem zpátky o 40 let když nám jej pekla maminka.