Taky jste bojovali proti imperialistickým mandelinkám bramborovým jejich sběrem?

Velmi záživná práce v dobách minulých.

Nejlepší odpověď
gecco

Jasně, každoročně – dokud jsem pěstovával brambory…
😉

Další odpovědi
quentos

Ano, ve vlastním zájmu – dokud jsme měli dům a pole…

led

Takým krásnym ulievaním z vyučovania pod zámienkou boja proti imperialistickým záškodníkom a ich predvoju, mandelinkám, sme úspešne pomáhali brániť a budovať svoju vlasť. Vždy pripravení!

Klaproth

To si piš, že ano. Sbírat amerického brouka jsme se školou chodili velice často.

Emefej

No jasně. Na bramborouka jsme se školou jezdili na pole k Odolena Vodě, plechovka od Solviny a už to jelo.

zjentek

ano ale zajímalo by mne, kde se brouk schovává za tohoto režimu a v čem mu komunismus tak vyhovoval ..zatím to tedy vypadá, že šlo o propagandis­tického bruka, né imperialistického

lexx

mandelinka bramborová byla všechno možné jenom ne americký brouk, hloupá propaganda bolšánů rozeštvat lid dělný proti fiktivnímu třídnímu nepříteli, v poválečných 50. létech

iceT

Jako děti jsme se sourozenci chodili k babičce na políčko, měla tam pár řádků brambor, rebarboru, angrešt, rybíz, jablka a jiné plodiny. Mandelinky jsme sbírali do sklenice s vodou a na cestě na tvrdým povrchu jsme je pak rozšlapávali, aby se nevrátily na pole, ale stejně jich tam furt bylo hafo.

marci1

Naštěstí ne. 🙂
Ve zdroji pro dobrou náladu kniha „O zlém brouku Bramborouku“ z r. 1950. 🙂
http://cl.ff.cu­ni.cz/sorela/ga­lerie/Bramborou­k0001.htm

anonym

Ne, toho brouka jsem viděla asi třikrát v životě, tak jsem si ho spíš prohlížela jako kuriozitu 🙂

anonym

Ano, bojoval jak vloni tak letos.Ale já je nesbírám, ale rozmačkávám mezi prsty.Sice jsem špinavý, ale to se omeje solvinou.

Drap

Samozřejmě. Kdo nesbírá má mizernou úrodu.

arachis

Tato slast mě minula a vůbec se necítím ochuzená,já zase o prázdninách u babičky sekala dřevo a chodila pomáhat tetám do JZD.To byla pro mě ta pravá zábava.

anonym

Ne.