Zlatý

Taky jste bojovali proti imperialistickým mandelinkám bramborovým jejich sběrem?

Velmi záživná práce v dobách minulých.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jasně, každoročně - dokud jsem pěstovával brambory...
;-))

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, ve vlastním zájmu - dokud jsme měli dům a pole...

Zlatý

Takým krásnym ulievaním z vyučovania pod zámienkou boja proti imperialistickým záškodníkom a ich predvoju, mandelinkám, sme úspešne pomáhali brániť a budovať svoju vlasť. Vždy pripravení!

Bronzový

To si piš, že ano. Sbírat amerického brouka jsme se školou chodili velice často.

Stříbrný

No jasně. Na bramborouka jsme se školou jezdili na pole k Odolena Vodě, plechovka od Solviny a už to jelo.

Zlatý

ano ale zajímalo by mne, kde se brouk schovává za tohoto režimu a v čem mu komunismus tak vyhovoval ..zatím to tedy vypadá, že šlo o propagandistického bruka, né imperialistického

Stříbrný

mandelinka bramborová byla všechno možné jenom ne americký brouk, hloupá propaganda bolšánů rozeštvat lid dělný proti fiktivnímu třídnímu nepříteli, v poválečných 50. létech

Zlatý

Jako děti jsme se sourozenci chodili k babičce na políčko, měla tam pár řádků brambor, rebarboru, angrešt, rybíz, jablka a jiné plodiny. Mandelinky jsme sbírali do sklenice s vodou a na cestě na tvrdým povrchu jsme je pak rozšlapávali, aby se nevrátily na pole, ale stejně jich tam furt bylo hafo.

Zlatý

Naštěstí ne. :-))
Ve zdroji pro dobrou náladu kniha "O zlém brouku Bramborouku" z r. 1950. :-))
http://cl.ff.cuni.cz/…

Stříbrný

Ne, toho brouka jsem viděla asi třikrát v životě, tak jsem si ho spíš prohlížela jako kuriozitu :-)

Stříbrný

Ano, bojoval jak vloni tak letos.Ale já je nesbírám, ale rozmačkávám mezi prsty.Sice jsem špinavý, ale to se omeje solvinou.

Zlatý

Samozřejmě. Kdo nesbírá má mizernou úrodu.

Pokročilý

Tato slast mě minula a vůbec se necítím ochuzená,já zase o prázdninách u babičky sekala dřevo a chodila pomáhat tetám do JZD.To byla pro mě ta pravá zábava.

Ne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.