Avatar uživatele
anonym

Taky jste bojovali proti imperialistickým mandelinkám bramborovým jejich sběrem?

Velmi záživná práce v dobách minulých.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Emefej, marci1, Klaproth, gecco před 3108 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jasně, každoročně – dokud jsem pěstovával brambory…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Ano, ve vlastním zájmu – dokud jsme měli dům a pole…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Takým krásnym ulievaním z vyučovania pod zámienkou boja proti imperialistickým záškodníkom a ich predvoju, mandelinkám, sme úspešne pomáhali brániť a budovať svoju vlasť. Vždy pripravení!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

To si piš, že ano. Sbírat amerického brouka jsme se školou chodili velice často.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

No jasně. Na bramborouka jsme se školou jezdili na pole k Odolena Vodě, plechovka od Solviny a už to jelo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

ano ale zajímalo by mne, kde se brouk schovává za tohoto režimu a v čem mu komunismus tak vyhovoval ..zatím to tedy vypadá, že šlo o propagandis­tického bruka, né imperialistického

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

mandelinka bramborová byla všechno možné jenom ne americký brouk, hloupá propaganda bolšánů rozeštvat lid dělný proti fiktivnímu třídnímu nepříteli, v poválečných 50. létech

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Jako děti jsme se sourozenci chodili k babičce na políčko, měla tam pár řádků brambor, rebarboru, angrešt, rybíz, jablka a jiné plodiny. Mandelinky jsme sbírali do sklenice s vodou a na cestě na tvrdým povrchu jsme je pak rozšlapávali, aby se nevrátily na pole, ale stejně jich tam furt bylo hafo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Naštěstí ne. 🙂
Ve zdroji pro dobrou náladu kniha „O zlém brouku Bramborouku“ z r. 1950. 🙂
http://cl.ff.cu­ni.cz/sorela/ga­lerie/Bramborou­k0001.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne, toho brouka jsem viděla asi třikrát v životě, tak jsem si ho spíš prohlížela jako kuriozitu 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, bojoval jak vloni tak letos.Ale já je nesbírám, ale rozmačkávám mezi prsty.Sice jsem špinavý, ale to se omeje solvinou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě. Kdo nesbírá má mizernou úrodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Tato slast mě minula a vůbec se necítím ochuzená,já zase o prázdninách u babičky sekala dřevo a chodila pomáhat tetám do JZD.To byla pro mě ta pravá zábava.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek