redy

Taky je na vás všechno vidět?

Napadlo vás někdy, jaký obrovský množství výrazových prostředků skrývá naše tvář?

Jak pestrou a bohatou je směsice grimas, šklebů a úsměvů. Radosti, smutku, úžasu, hněvu či překvapení.

Dokážete poznat podle těch grimas…Co se odehrává v člověku?
V jakým se nachází rozpoložení – nebo co ho trápí?
děkuji

Nejlepší odpověď
ten který je

Stav duševního rozpoložení člověka mohou prozradit pouze i jeho oči.
Vyšla také před nějakým časem kniha,která popisuje nemoci které lze vyčíst z tváře.
https://www.kos­mas.cz/knihy/171216/ne­moci-vyctene-z-tvare/
Jinak se mám na pozoru před lidmi,kteří mají takový ten permanentní úsměv.

Další odpovědi
Kepler

Ty základní vyjmenované věci poznat dokážu, pokud dotyčný zrovna nevlastní tvář hráče pokeru. Já zakrýt nedokážu nic. Je to zvláštní, ale člověk je jediný tvor na světě, který se umí smát, ačkoliv má k tomu nejméně důvodů (to není ode mně). http://jpeg.cz/i­mages/2016/07/­03/SQFOH.jpg

Nuk nuk

Na mne je asi vidět hodně. Já o sobě například vím, že neumím lhát – tedy ne, že bych nedokázala vyslovit lež, ale snadno se to na mne pozná.

Na druhých lidech dokážu poznat z gest leccos, ale ne na každém.