paťas24

Taktování CPU?

Ahoj, chtěl bych poradit, mám CPU: AMD Athlon II X4 641 2.8 Ghz a kvůli jedné hře kde docela závisí jaký je takt na jednom jádře bych ctěl přetaktovat tento CPU.Teplota CPU je díky novému chlazení v klidu 8°C a v zátěži 37°C což si myslím, že je dobré.Procesor ani základovka :http://www.al­facomp.cz/php/pro­duct.php?eid=000000000­0000001QJE nejsou na taktování zrovna stavěné tak proto se ptám.
Zbytek sestavy:
GPU :Sapphire HD 7850 2GB
Operační paměť :Kingston HyperX blu 8GB
Zdroj :Fortron 500W Hexa.

Odpovědi
cochee

Taktování je celkem věda, není výjimkou, že dva kusy téhož CPU z různých výrobních šarží se jeden taktuje super a druhý vůbec nejde. Myslím, že nejsi na správném místě, tady odborníci na overclocking nejsou.

Krakis

Bohužel v tom ti moc neporadím,ale zajímalo by mě jak jsi dosáhl tak nízkých teplot CPU ? To máš chladič na tekutý dusík ?