Avatar uživatele
Rokio

Také zdravíte vždycky první? Co si myslíte o lidech, kteří toto dělají?

Já zdravím vždycky první, protože první zdraví vždycky ten zdvořilejší. Jak jste na tom vy s touto problematikou? Také zdravíte vždycky první, zdravíte podle společenských pravidel nebo jinak?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, marci1 před 2691 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lovecrossed

První zdraví ten, co je společensky níže..muž ženu, mladší člověk staršího, podřízený šéfa…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Jako první zdravím starší ženy a hodně starší muže, kterým se to většinou nelíbí a litují toho, že nebyli rychlejší. 🙂 Většinou mě zdraví oni.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Někdy jsem první, ale ani zdaleka ne vždy. Jednak při náhodném setkání to není vždy reaáné, a za druhé, i při setkání nenáhodném hlásá bonton určitá pravidla. Z toho vyplývá, že zdvořilejší není vždycky ten, kdo pozdraví první, ale ten kdo se těmito pravidly řídí. Já se snažím řídit alespoň těmi základními. Některá z nich mi určují být až druhá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

většinou první, ale jak koho a kdy…vzhledem k tomu, že už nejsem nejmladší, nevím, proč bych měla první zdravit kdejakého mladého " cucáka" .-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

ja si myslím, že vy ste zdvorilý preto, aby ste sa sám mohol chváliť, aký ste macher......uniká vám zmysel etikety

ako hovorila pani docentka H. na seminári z etikety: pozdraviť je slušnosť, odzdraviť nutnosť…rozmýšľaj­te prečo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek