elvan

Také váš štvou zdejší žákovské otázky?

Taky váš štvou ty líné otázky studentíků, kteří jsou líní přemýšlet, počítat, listovat v učebnici, anebo se aspoň podívat do wikipedie? Mně se vždycky každý úkol podařilo vyřešit za pomocí sešitů, učebnic, anebo v nejhorším případě s rodiči, internet jsme ještě neměli a vadilo mi to maximálně z toho důvodu, že jsem nemohla na icq. Stálo mě to maximálně o půl hodiny víc času a sama jsem tomu potom líp rozuměla. Co si o tom myslíte vy?
Doplňuji:
Tak si tak říkám, kdo tady sbírá palce. První palec, který jsem dala, jsem dala proto, že mě reakce pobavila (tehdy byly pouze tři nebo čtyři), jiné jsem ani nečetla, protože byly dlouhé. Mám také jiný život, než tady, takže jsem se k pořádnému čtení dostala až teď, takže si nic z toho proboha neber osobně, stejně tak ostatní.

V otázce za mě mluví učitelka, kterou jsem zdědila po mamince, a spoluautor testů scio, který lomí rukama nad neustále se zlehčujícími testy z matematiky a dalších oblastí. Mám pocit, že národ touto jednoduchou cestou blbne a internet často není ta nejlepší věc, která mohla studentstvo potkat.
Přišlo mi, že to tu dělá bordel, Chtěla jsem vědět, jestli to někdo vnímá také tak a byla to spíš spontánní reakce na několik otázek nazpět, které tu visely, a ke kterým stačilo o tři vteřiny více než zde, avšak alespoň na wikipedii či v jakékoliv tematicky zaměřené učebnici. Takhle má informaci, ktorou zpracovává úplně jinýma myšlenkovýma úkonama (mechanickou pamětí), než by měl (rozumět tomu a znát souvislosti) a tím pádem to i mohl využít a něco z toho v životě měl (smysl školy, že by?).
A ano, sebekriticky přiznávám, že mě ******, když spolužáci do školy tahali úkoly, který jim napsali rodiče, nebo je někde obšlehli a dostali jedničku s pochvalou.

Btw, která autorita ublížila tobě, bolaku? :)

Nejlepší odpověď
bolak

Proč by měly? Otázka jako otázka, když se mi nelíbí nebo mi nic neříká, případně se mi na ní nechce odpovídat, tak ji prostě přejdu, ale nedokážu si představit že by mě něco takovýho dokázalo vytočit :)

Na druhou stranu, co si dokážu představit je to, jak takovej studentík stepuje u tabule s precizně vypočítaným úkolem a profesorka na něj doráží: „A jak si na to přišel, že je to zrovna 3×2?“ a on si jentak něco zahuhňá pod fousy načež učitelka znovu udeří: „Prosím?! Tak jak si na to přišel?!“ – „KUA MOSOJ TO ŘIKAL!!“
Doplňuji:
elvan: koukám že jsem odpověděl špatně :)
hádám, podle toho udělenýho palce, že názor ostatních tě moc nezajímá, :) ty v podstatě chceš abychom s tebou souhasili a pak dostaneme odměnu, je to tak? :)

v tom případě měním názor a říkám že mě ty žákovský votázky štou úplně stejně jako tebe, studenti sou dneska líný i přemejšlet.­.hazlové (pro palec cokoliv)

Další odpovědi
venkovan

Podstata je v tom, že zpravidla někdo odpoví tak jak žák či student potřebuje. Takže se nedivím, že to zkouší. To, že domácí úkol je cvičení pro ověření znalostí a případně pro samostatné vyhledání informací a ne otrava žáka, zpravidla pochopíme až když máme své děti.
Mimochodem – jak bychom se chovali sami, kdybychom tenkrát internet měli?

briketka10

ne, já na ně totiž neodpovídám a kdo to ví čest a sláva, když umí víš !!

mosoj

Ne! Mně štvou zdejší šašci.
Dobrému studentovi to pomůže, špatnému je to jedno tak i tak.

Obyčejně je to tak, že když se jedná o těžší výpočet tak to vadí. Když se jedná o lehčí záležitost odpovídá se jako o závod. Tomu se říká faleš!

Doplňuji:
Á někdo si dal k večeři vlasy na smetaně.

tom004

Dobré ráno. Otázky mne neštvou, ale pobaví mne vynalézavost tazatelů, kterou věnují úsilí jak otázku položit tak, aby nikdo nepoznal,že jsem v podstatě líný/á.
Pro uživatele >JJose1f<. Bylo to sice před 50 lety, ale mám za to, že 1+1=2, 2×2=4, ap., platí dodnes. Říkalo se tomu „kupecké počty“ a troufnu si říci, že sloupec čísel, např.: 6,50+3,20+52,­40+.........), dokáže většina z nás sečíst i dnes rychleji,než někteří z těch dnešních,s moderní výukou stačí pochopit,co se od nich požaduje. Ale pravdu máš v tom,že se učilo jinak. Počítače,ani kalkulačky jsme neměli, tak jsme se dané učivo snažili pochopit. Já si ten nákup dokáži spočítat, i když mi „dojde“ baterie a naučit se domácí úkol i když je vypnutý el. proud a nejde počítač. Kolik si myslíš,že by to dokázalo z těch zdejších „tazatelů“?
Doplňuji:
baterie v kalkulačce

anonym

Ne, nějak mi zdejší školní otázky nevadí.
Doplňuji:
Ráda bych i na některé odpověděla, ale skoro nikdy neznám odpověď – hlavně na otázky z matematiky, ale i ostatních předmětů.

Děda Louda

Jako ďas, pane profesore.
Tady není řešírna školních úkolů, úloh, či příkladů.

Sůwa

Taky mne ty otázky švaly, jenže může se někomu stát, že si momentálně skutečně neví s příkladem rady a nemá se koho zeptat. Když tu někomu vypočítají jeden příklad, neznamená to, že s ním půjdou ještě i do školy pomáhat s písemkou. Sice bych většinou řešení znala, ale už se do toho nepletu, za nás se to třeba počítalo jinak, maximálně bych sem mohla dát výsledek. Chtělo by to být trošku vzájemně tolerantnější…
Doplňuji:
Včera jsem si přečetla dotaz na řešení příkladu na serveru poradte.cz. Tazatel dostal kompletní vysvětlení včetně nákresu a ukázalo se, že si pouze potřeboval ověřit svůj postup, který použil ve škole v písemce. Ono se kolikrát snad každému stane, že mu něco ne a ne docvaknout a ani dotaz u učitele není nic platný. Právě třeba jiný výklad od cizího člověka pomůže k pochopení. Neodsuzovala bych předem žádnou otázku, když nevím, proč byla položena. O bodech to určitě není…

baghira

Neštvou a odpovídám na ně rád. A nemyslím si, že by měly být některé okruhy otázek diskriminované.

Damiana

Nebadí mi tehdy, když vidím, že se tazatel alespoň nějak snažil, nabízí svůj postup, neví, proč mu to nejde a tohle bere spíš jako brainstorming. Pak se ani nedivím – dnes je ta možnost, tak proč se nezeptat. Ale vadí mi ty přímo předhozené, jenom opsané úkoly, zadání – tady to máš a koukej odpovídat. Nikde žádné prosím, poradíte ani děkuji. Ale já je přecházím, takže to už tak neprožívám.

Jose1f

Když vím jak na to, tak odpovím. Spíš je problém v tom, že dnes se ve škole řeší problémy jinak (moderněji), než tomu bylo třeba před padesáti léty. Proto odpovědí dříve narozených poradců někdy spíš mátou, než pomáhají. Na otázky dnešních školáků měli odpovídat dnešní spolužáci. Ve třídě najdete dva, nebo tři kamarády, kteří vám pomohou. Ale v internetu jich můžete najít mnohem víc. A není to lenost, procvičují se oba, ten kdo pomáhá, i ten kdo pomoc přijímá.
Ahoj!

marijakes

Také jsem si všimla, že jsou mnohé otázky z lenosti podívat se na net. Ani já jsem neměla počítač a internet a i moje maminka mě nechala trápit třeba s matematickým problémem, i když byla matematička. Vždycky mi jen říkala:" A jak to dělají ostatní děti, které nemají maminku učitelku.„Když viděla moji marnou snahu, tak mě trochu "nakopla“. Jinak jsme chodili do městských knihoven.
Doplňuji:
Ale v podstatě mě neštvou. Je to každého věc, na co se chce zeptat. Jestli je v časové tísni a doufá, že mu někdo pomůže, tak proč ne.

anonym

Mě rozhodně neštvou. Když něco potřebuji nutně vědět, tak se zeptám. Neštvou mě ani opakující se otázky. Někteří lidi to ale nemohou nějak překousnout a rozčilují se tady. Jako kdyby otázka navíc měla odvařit servery. Spíše mě rozčilují nesmyslné otázky, které sem dávají nějací místní „intelektuálové“ a ktéré jsou sem dávány jen tak z nudy a potřeby nahnat palce.

anonym

A tebe neštve opakovat už 100× opakované? Poradna má radit a ne suplovat školní servery. Na tom žádné věčné řečičky stejně nic nezmění. Kdyby admin fungoval jak má (a jak funguje kdekoliv jinde), tak se tu žádná školní otázka ani neohřeje. (viz přes 300 odkazů).
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%A1kol­n%C3%AD%20ot%C3%A1zky
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domaci-ukoly-na-odpovedich
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/evergreen-domaci-ukoly
BIGFOOT
Orlíku,ptej se přímo annas, ta to bude určitě vědět a ty budeš mít samý jedničky. Podle toho, jak tady nás pořád chce vyučovat, tak předpokládám, že je chytřejší než 10 chlapů dohromady.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/skola-domaci-ukoly-c-3

ad Layoutman – opakované otázky jsou dle pravidel závadné, není to tedy žádné rozčilování (jak si mylně vykládáš), jen připomínka jasného znění v kodexu pro ty natvrdlé.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-tu-podle-podminek-domaci-ukoly-byt-nesmi-proc-je-admin-nemaze

Conchus

Vadí, protože je to projevem jejich lenosti. Pořád si myslím, že tenhle portál má fungovat jako pomoc na problémy, které nejsou běžně ke zjištění.

beer

Ano, štve mne to stejně jako tebe. Důvody proč, byly již uvedeny ostatními.

www

Ano. A to tak, že velmi 🙂.

led

Aj áno aj nie. Treba rozlišovať žiacke otázky.
Ak ide o príkaz na vypracovanie domácej úlohy, to sem nepatrí.
Ale pokiaľ žiak nepochopil tému-otázku (možno nedával pozor na hodine), možno mu pomôcť informáciou, ktorú môže potom ďalej dotiahnúť. Nie všetci sú géniovia, aby hneď pochopili, čo sa dozvedia v škole.
Poraď, napovedz, pomôž – ale nerob domácu úlohu. Toto by tu malo platiť.

anonym

Vadí mi mnohdy tón, se kterým někteří tazatelé vystupují. Napište odpověď a žádné další kecy! Když mají žáci a studenti dnes takové možnosti přístupu k informacím, o jakých se nám nezdálo a jsou líní si je vyhledat a ještě neumí ani slušně požádat a poděkovat za čas, který mu věnujem, je mi to nepříjemné.

HakitoCZ

Mě spíše štvou otázky, které jsou naprosto bezúčelné. Jako například tahle.

bolak

elvan: ta největší :)))

tak se hned nečerti, připadá mi to tak no, bylo tady pět odpovědí, 4 nesouhlasný a jedna souhlasná a ta byla obodovaná, prostě jako kdyby ses nepřišla zeptat na názor, ale jenom si chtěla postěžovat.. a ostatní aby ti přitakali :)

a taky „štvou, ty, líné, studentíků, líní, přemýšlet“ ..čtu mezi řádky :) vypadalo to že sis musela jít zakouřit :)

prostě, jak bych ti to řek, mě spíš štvě právě ta druhá strana, tedy lidi, který místo toho aby někomu poradili, když si sem přijde pro pomoc s příkladem kterýmu nerozumí a nedokáže ho pochopit ani z knihy, ho odpálkujou s tím že se má zeptat učitele, kterej je za to placenej a neobtěžuje zde… (a to je ještě jedna z těch mírnějších reakcí). nehledě na to že občas sem zabloudí i sami rodiče a ptají se, aby to pak byli schopný klukovi doma vysvětlit a dostane se jim odpovědí ve stylu „todle ti nebaštíme ty vychcánku, koukej se pořádně učit a nedělej si z nás blázny“

jinak známkám sem nikdy moc nerozuměl, vždycky sem nad tím jen kroutil hlavou a nechápal učitelky, proč mě prosej abych se nechal ještě jednou přezkoušet, aby mi mohli dát tu dvojku a když sem jen mávnul rukou, že je to dobrý, že mě trojka stačí, tak z toho vždycky byly úplně vyjevený a některý se i zakoktávaly.

prostě mi připadalo, že to moc žerou…

aramah

Conchus, definuj problém!
Co dnes není možno běžně zjistit?

Sůwa

Ocko, nechte laskavě annas na pokoji, znalostmi jí v jazykových otázkách nesaháte ani po kotníky a do matematiky se neplete. Už je trapné, jak stále jen napodobujete Dr.Axla, jenže ten si tady na annas řeší své osobní komplexy a to se vás netýká.
Co se týká opakování otázek, tak v kodexu se píše, že je zakázán opakovaný obsah za účelem získání bodů a z toho při současném způsobu hodnocení už těžko lze někoho podezírat. Zřejmě soudíte podle sebe, ale na body si už hraje jen pár skalních, které nově příchozí stejně nemají možnost dohnat a předehnat, ani se o to nesnaží. Jakýpak podvod, když celkové skóre bodů nikomu prospěch nepřinese, takže ani vaše „dobodování“ s Dr.Axlem nemá žádný smysl.
Chtělo by to přistupovat k odpovědím s rozumem a ne poštěkávat někomu za nohavicemi…

annas

Ad Sůwa, děkuji. Nejhorší jsou informace vytržené z kontextu, především z doby, kdy oba dotyční v tzv. „dřevní době“ (jejich pojem) Odpovědi vůbec neznali. Navíc annasino vzdělávací dopoledne bylo lživě interpretované asi před týdnem …

Diskuzní příspěvky ke slovům Bigfoota z odkazu ocko.

1popelka1
Drahý Bigfoot, pokud neodpovídáš na otázku, piš laskavě do diskuze, nebo raději vůbec, protože tvé komentáře jsou naprosto od věci.
O urážení ostatních uživatelů nemluvě! … Hlavně, že ty svými příspěvky nesaháš po kotníky ani jednomu chlapovi, propříště važ slova, prosím. Akorát nevím, nevím, jestli mou prosbu ve své … hlavičce zpracuješ a pochopíš. Jsem tak naivní a pouhá ženská, že i přesto doufám, že ano. Děkuji

kapka

Souhlasím s Popelkou.

Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstali stejní, jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky. Kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždy jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl dříve a vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví. (Karel Čaoek)

Jak aktuální ?

anonym

Odkazy jen věcně dokládají opakování tématu, lišta automaticky vyplivla i další citace. Nikdo annas neupírá její kantorskou profesi, nakonec se tím živila celý život. Máš-li výhrady, adresuj je k autorovi, tj. BIGFOOT.
Ostatně i tento tvůj zaujatý příspěvek má ryze osobní charakter, naprosto nesouvisející s předmětem otázky. I neznalí nováčci už pochopili, že k tomu slouží vnitřní pošta. Není potřeba, abys svou zahořklostí otravovala ostatní nezůčastněné a nechápající uživatele. Ve své odpovědi píšeš cosi o toleranci, jíž radíš druhým, aniž bys jí byla sama schopna. Smutný protimluv.

led

ocko,„Máš-li výhrady, adresuj je k autorovi, tj. BIGFOOT.“
ste geniálna, hlboko sa skláňam… toto čo ste tu napísala je krásny precedens,
Takže, ak v parku, na namesti, začnem rozdávať (to nie je trestné) letáky s prejavmi Adolfa Hitlera… Môže hrdo povedať všetkým, ak máte výhrady, adresujte ich autorovi, ja len rozdávam…

Sůwa

Včera jsem v rozhořčení nad sprostotou neuvedla, že ocko poukazuje na odpověď BIGFOOT, která je stará k dnešnímu dni 755 dní !!! To je teda síla…

anonym

.. ta kdyby jednou vylozila karty sama sobe , tak ji musi shoret ! …
me je fakt zle … ja mam v zivote ohromny stesti, ze jsem nikdy nikoho takoveho nepotkala i " v realu "… no, ona si to ale mysli jiste o me take .. :)

  • iv-

led

Majster nemeckej propagandy krivý Joseph by závidel.
Správne umiestnený vhodný text, nezáleží na pravde, nezáleží na človeku, dôležité a najdôležitejšie, že sa votrie do pamäte čítajúceho a ostane kdesi v úzadí a ďalej bude konať aj proti vôli čitateľa.

Sůwa

Annas nemá důvod být zahořklá, nebo zaujatá, to jí, stejně jako mně, stále připisuje jen Dr.Axl a ocko ho trapně napodobuje. Všichni budou rádi řešit osobní záležitosti vnitřní poštou, ale to by museli nejprve Dr.Axl a ocko přestat veřejně urážet další uživatele. Oba byste si měli nejdřív zamést před vlastním prahem, než se pustíte do mentorování…Nebudu toleratntní k člověku, který tu o mně zveřejnil demagogicky pozměněné údaje, získané soukromou cestou. Na všechno mám dost důkazů, mohu je s čistým svědomím poskytnout adminovi 🙂

anonym

suwo .. k tematu : ( ja pisi vzdy jen k tematu ) :)
ja jsem stastna, ze nezijeme v zemi kde se valci – ta by jen prstem ukazovala : ta ta ta a bylo by to ratata ! :)

ocko .. , a ze vy vite na rozdil od nas ostatnich trochu vic .. , to jste vycetla z karet, nebo jste takova pavlacova drbna jako ja .. a verite take vsemu , cim vam kdo vymyva mozek .. jako ja ? Ja s tim mam hroznej problem … pavlacova drbna -iv-

anonym

No vidíš, konečně jsi odhalila své privátní důvody, na rozdíl od ostatních vím trochu víc, že realita byla jiná, takže nevím, kdo překrucuje, když bolak pomluvu od tebe zneužil bez znalosti věci.
Jen tak na okraj, admin za nikoho nebude řešit nějaké osobní frustrace či záště, v podmínkách se distancuje s odkazem na platné zákony.

briketka10

jo jo vždy jen k tématu a zas je to tady pomluvy a pomluvy otázka zněla..
„Také vás štvou zdejší žákovské otázky?“
tak jakéjpak BIGFOOT a vůbec ocko můžeš už konečně přestat !!

briketka10

a ocko mohla by ses stydět za to co tady předvádíš si reputaci nespravíš to tedy NE nastokrát ne a ne vytahovat takové věci, když jiní uráží Annas a ty ji tím taky sama urážíš !!

Sůwa

Ocko, laskavě mi netykejte, já s vámi husy nepásla. S důvody jsem se nikdy netajila a že si necháte něco namluvit, tak to je závažné pro vaši důvěryhodnost. Já mohu dokázat, vy ne.

bolak

nějak sem se dneska nechtěl vměšovat, ale už si mě zase berou do huby, takže musím…

jakouže to pomluvu bolak zneužil? :) když už chceš napadat, buď aspoň konkrétní a nedělej ty svý čárymáry okolo..

děkuji.

briketka10

přijď na zelňačku máš rád :D))

bolak

mosoj: kdo? kdo?

i ty jeden, nedělej mi chutě…

mosoj

Jo já ti to řeknu a on se půjde pást. Můj kocour to tak dělá. Jak se nabaští chlupů jde na trávu ke králíkům. Pak se neslušně pozvrací.

briketka10

o tom jsme se už bavili žejo moje kočka to dělala taky jen kocouři nee :D))