Minas

Také vás dostávají cizinci co se snaží mluvit česky ? zní poté jak vietnamci co tu žijí chvíli

Nejlepší odpověď
Psychotic

Mě dostávají spíš Češi, když se snaží mluvit (a psát) česky a selhávají na plné čáře. Mrk mrk.

Další odpovědi
setapouch

Naopak, ocenuji to. A stejne i ja, nez vyrazim na dovolenou, se snazim naucit alespon par slov v jazyce dane zeme. Alespon dobry den a dekuji.

led

Po skúsenostiach s cudzincami nepozerám na drobné odchýlky výslovnosti a zmýlených výrazov, mne sa to tiež stáva keď sa snažím s domorodcom (tj.občanom cudzieho štátu) rozprávať jeho rečou. Takže z môjho pohľadu „dostávať sa“ a vysmievať sa z jazykových chýb cudzinca je ukážkou netolerantného človeka.
Mňa ako človeka vyjadrujúceho sa i mysliaceho aj slovensky aj česky práve naopak „dostáva“ slabá znalosť jazyka u človeka, ktorému je tento jazyk materinský.