Avatar uživatele
STUDENTKAEVA

Také vám vadí že i když jsme v Česku je dost vecí je v anglickém jazyce?

Příjde mi jako bychom byli v Anglii v rádiích se hrají anglické písničky víc než ty české..Nevím,ale mě se čeština líbí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, johana 56, zzzzz, marci1 před 3548 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Pře pár lety jsem si uvědomila,že jsem typická vlastenka. I přesto,jaká je naše situace v zemi, jak ekonomická, sociální i morální, miluji svou zem. Naši krásnou krajinu (bydlím nedaleko hor, je tu překrásná příroda), naši rozmanitou řeč apod.
Ač se mi angličtina vždy líbila, přejímání slov z jeho jazyka mi hodně vadí,doslova to nesnáším. Přejímaná slova najdu skoro všude,např.když jsem hledala nové cviky,skoro každé slovo bylo v angličtině a to úplně všude-místo podřepů najdu squat neboli počeštěně skvot, místo trénink najdu workout, místo trénink venku- street workout, cvičení-training, kardio-aerobní, atd.atd…
Né že bych slovům nerozuměla, o to tu nejde, ale vždy mě mrzí, že na to, že jsem ve své zemi, se musím dennodenně „stýkat“ s cizími slovy a to čím dál tím více. Jako bysme nebyli ani doma. To se máme za tak špatný národ, že musíme vzhlížet stále k jiným zemím, napodobovat je a nebýt sami sebou ?
Vždyť už ani na ty naše nové české filmy se nedá dívat, herci jsou dobří, ale ty novodobé děje co hrají…hrůza! A to jsme měli velmi kvalitní české starší filmy s vynikajícími herci. Náš národní humor se nedá s jiným srovnat, je jedinečný. Ale kam se poděl? No bohužel už nejsme jako vlast sami sebou, tak napodobujeme vše a podle toho to také vypadá. Co dodat? Je to smutné a je mně je to velmi líto.:-(

Doplňuji:
Angeta, moc děkuji .:)

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Souhlasím. Anglické výrazy se dnes používají všude a ve všem. Hlavně třeba co se týká internetu, programů, programování ap. Také v běžné řeči, je mi o.k., jsi cool, sorry. Písničky zní v angličtině hezky. Samozřejmě, kdo chce poslouchat české písničky, má možnost, existuje spousta rádií, kde hrají převážně české písničky. S anglickými výrazy v češtině se asi budeme muset smířit. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Upřimně – pro mne je, v mnoha případech, příjemné – že ten text je méně srozumitelný…
😉
Ale je fakt, že tzv. pop-music neposlouchám.
A pokud jde o ´míchání´ cizích slov do běžného jazyka – jde o přirozený vývoj, k čemu vymýšlet nová česká slova, jestliže existuje cizojazyčný (srozumitelný a nikoli jazykolamný) ekvivalent? Běžná řeč není beletrií.
😉
Co mi vadí mnohem více, je (u některých) vytrácející se schopnost srozumitelného vyjadřování – ´kůl´, ´vááúú´… Nedávno jsem dokonce slyšel vylepšenou verzi ´kchůůůl´…
😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Ne, spousta slov je převzatých z různých jazyků, i třeba z němčiny nebo francouzštiny. České písničky se dají pořád poslouchat, ale můžu si vybrat i jiné. A mám dojem, že v jiných evropských zemích používají anglicismy víc, než tady, kde se používá nejčastěji jenom ok, like, swag, apod. a to spíš jenom na internetu, než v běžný mluvě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Ano vadí.
_________________
Jen malá část těch slov je v pořádku – tam nenám námitek, ale tam, kde nahrazují naše slova je to příšerné.

Ale že bychom nebyli jako vlast sami sebou? Tak zlé to zase není. Ono už bylo i hůř, a situace se pomalu ale jistě zlepšuje, tak nemusíš být smutná 😉
Doplňuji:
Stala se mi chybička – chtěla jsem to poslat jako reakci na Andělé do komentáře…
moc hezký text – který mně zaujal :D

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
talka

To Andělé: SOUHLAS – jen maličkost: „kardio-aerobní“ asi není z angličtiny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Andělé

talka, děkuji za upozornění. :) No oni používají cardio ve smyslu jako aerobní,velmi intenzivní cvičení,kde dostane záhul srdce,ale ve zdravém slova smyslu. U nás HIIT-hodně intervalový intenzivní trénink neboli už převzaté kardio. :)

před 3546 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

…zapomněla jsem vložit: http://www.kul­turistika.net/high-intensity-interval-training-hiit-ucinne-intenzivni-kardio
:))

před 3546 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek