Take vam uz vase deti misto podekovani za vychovani rekli, ze zavidi sirotkum ? -iv-

Nejlepší odpověď
led

Budem zlá…
Vy sa divíte? Veď, ak musíte upozorniť deti na prirodzené poďakovanie od srdca, tak…Ofélia, niečo smrdí v tomto štáte Dánskom…, tento problém sirotkovia nemajú.
Ale verím, že vy ste tieto slová od svojich detí nepočuli, ani ste ich na to nemuseli upozorniť.
Žiaľ s necitlivosťou detí voči svojim rodičom sa, hlavne v poslednej dobe, stretávame často.

Další odpovědi
dudu

Tak podobných slov díků se snad dočkáme až na smrtelné posteli a popravdě o tento projev vděčnosti zatím nestojíme.
Holky sice v tomto smyslu nic „nezabučely“ ani když jsme jim dávali požehnání při jejich sňatku. Přesto někdy s manželkou v jejich přístupu spatřujeme něco jako záblesk uvědomění si, že i díky nám se ve svých rodinách chovají jako docela slušní lidé za jejichž činění se nemusíme stydět, ale často můžeme i docela pyšnit.
Doplňuji:
Na téma sirotci prosím hovořit nechci, protože otec matky zemřel kdy jí a jejím dvěma sestrám bylo přibližně od šesti do dvanácti roků a taťkovi otec zemřel, když mu bylo necelých devatenáct. Sory.

Damiana

Dovedu si živě představit rodiče – prudiče, kterak „votravuje“ s tím, že extra vychoval a lační (nutí!) po vděčnosti. Ve své „spravedlivé“ potomkovské vzpouře jistě i odrostlé „děcko“ plácne něco v tom smyslu: Siroty, co po ní zůstaly na tom nemusely bejt tak blbě…
Já jsem ale nikdy vystavena takové rodičovské tenzi nebyla a naštěstí dřív, než by mohlo k něčemu takovému dojít jsem poznala sama, že bez rodičů bych nebyla (nic).
Na toto téma: doporučuji shlédnout tenhle kousek z dětství Honzy Svěráka a Filipa Smoljaka.:)
http://www.you­tube.com/watch?v=wDrxDkK­bP2M&sns=em

mosoj

Jo s dětma bývá potíž, ale je to o společnosti !!!!!

Drap

Zatím ne. říká se ale : kdo si počká, tak se dočká . Takže uvidíme.

pizlicka

no pááni,kdyz ctu tuto otazku,JESTE ZE NEMAM DETI:-))

dudu

Paní -Iv- logicky předpokládám, že stejně, jako u většiny Vašich příspěvků se jedná o menší, ale v tomto případě věřím, že větší nadsázku.
Pokud ovšem svoje sdělení míníte vážně, trápíte se a chcete se podělit o názor, pak Vás opravdu upřímně lituji. Je smutnou skutečností, že podobných mamánků se dočkala i řada našich přátel a namísto toho, aby se už nyní nebo výhledově laskali se svými vnoučaty, jen perou špinavé prádlo a doplňují svými přerostlými radolestmi a jejich přáteli soustavně luxované ledničky.

anonym

dudu, je mi lito vaseho pribehu … ja alespon doufam, ze to muj syn myslel s nadsazkou .. :)
u nas je totiz vsechno obracene … :) .. , ja koupila klukum k 18 kufry a oni se osamostatnili jeste na studiich ..
no, a kdyz se ja ted vracim z cest , tak pisu, at ke me zajedou .., zapnou vic topeni .., nakoupi .. no, a potom jednom zaukolovani pak prisla ta sms ! :) .. ze zavidi sirotkum ..
maji sve domacnosti a jsou vychovani tak, ze pradlo perou nejen sobe, ale i svym slecnam .. ! proto me asi ty holky tak milujou ! :)

  • iv-