zzzlatokopka

Také vám pod držákem pokličky zůstává voda?

Mám nádobí na kterém jsou skleněné poklice, ty mají umělohnotné držáky, které jsou skrz sklo přišroubované, vždy když tu pokličku umyju v dřezu, tak mi pod ten držák nateče voda, pak musím na držáku šroubek povolit, aby vytekla:-(((

Strašně mi to leze na netrvy, dělá mi to i u pánví, prostě u všech skleněných poklic:-((( Když to dám do myčky, tak to neudělá, jenže zapínat myčku skrz trochu nádobí se mi vždy nechce. Většinou, když je toho málo, tak to opláchnu v ruce, ale pak páčím vodu z poklice:-(((

Už jsem to i utáhla v garáži na tom pneušroubováku, nepomohlo:-((( Nevíte jak to zatěsnit?

Všem předem děkuji za rady a odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Já to vyřešil že vtom plechovém krytku držadla pilníkem vybrousil dva zářezy proti sobě a voda vždy vyteče a pod tím to vyschne.
Doplňuji:
Na té kritce u skla.

Další odpovědi
briketka10

zzz..
taky mi to dělá, myčku nemám,
ten šroubek utahuju pořád :(
je to asi proto, že ta pára musí
při vaření ven u jednoho hrnce
mám pokličku s dírkama a
ta to nedělá :))
Doplňuji:
jee kecám Ty píšeš při mytí promiň
jo tak při mytí jsem to nekoumala
zkusím se podívat a napíšu !

pusinka50

Mám jen jednu skleněnou poklici a nevšimla jsem si, že by to dělala.
Co zkusit pod matičku dát nějaké gumové těsnění, třeba co se používá do vodovodních baterií, či jiné, co se bude hodit na průměr šroubku?

dr.luha

Můžete prostor vyplnit bezbarvým silikonovým tmelem, ale neměl by to být druh označený jako „sanitární“.

dědapetr

Vyrobil podle této předlohy:http://www.orion-domacipotreby­.cz/product/hrnce_-poklice/sklenene-poklice/poklice-sklenena-k-tlak_-hrnci/772

briketka10

tak jsem to zkusila, pokličku pořádně utáhla,
napustila do ní vodu a neprotekla :))

zzzlatokopka

Mi tam ta voda teče asi z vrchu, ale zítra pověřím manžela ať ji nařeže jak radí dědapetr.