zzzzz

Také u vás ve městě někdo žebrá na charitu?

U nás než projdu centrem, tam mě osloví minimálně 30 lidí. Nedalo mi to, a zeptala jsem se, zda to dělají jako ušlechtilý čin, nebo zda to mají jako práci? No byla jsem v šoku, za to prodávání přívěšku, plyšáčků a jiných kravin mají cca100kč/hod.

Přispíváte jim?

Nejlepší odpověď
brillant

Ne, nemám jistotu, že to bude použito na to co tvrdí.

Další odpovědi
everest

přispěl jsem jen jednou,a to bylo studentům.nikdy nemůžu vědět jestli to je opravdu na charitu a taky mi to už někdy přijde vlezlé,když mě osloví někdo cizí a jde za mnou ještě 10 metrů a přemlouvá mě

Kamionacka09

Tady na jihu cech to mame taky,vzdycky se drzi nejcasteji u nadrazi nebo pred marketem.Uz je to otravny,nedavam nic,at si reknou poslancum ty si pridavaj tak at daji oni.

anonym

Ne,už jsem se párkrát spálil!

Katusa

Přispívám pouze v době, kdy vím, že probíhá konkrétní sbírka- teda na bílou pastelku, život dětem, květivový den, tříkrálová sbírka…- ale i tak koukám za zapečetění kasičky. Jelikož se u nás na městě skoro každý zná alespoň od vidění s každým, tak lidem vybírajícím na charitu věřím, v jiném městě si dávám větší pozor, komu přispěji a komu ne.

venkovan

Nabídka brigád na podobnou činnost je na na internetu poměrně často.
Popravdě – za rok toho uděláme na principu dobrovolnictví tolik, že na podobné věci fakt nemám náladu.
Jsme už jako mnohé firmy – nedáme peníze, ale pošleme lidi pomoci.