mosoj

Také si myslíte, že by se mělo chudým vzít volební právo?

Kdyby to nebylo černé na bílém nevěřil bych tomu. Jsem asi ještě hodně malý pesimista.

http://ekonomi­ka.moneymag.cz/3251-odbornik-desi-chudych-cechu-je-moc-nemeli-by-volit/
Doplňuji:
Apartheid!!!!! Dušan Tříska bohužel není bulvár.

Nejlepší odpověď
blesk26

Asi teď zvednu vlnu nevole, ale …

Pokud by se to nedělilo na bohaté/chudé, tak to i smysl dává. Logicky by totiž daleko větší smysl dávalo, kdyby volební právo měli jen ekonomicky aktivní občané.

Ekonomicky aktivní není totiž ani polovina obyvatel (vycházím z údajů čsú z roku 2010, 53,2% bylo neaktivních, aktuální číslo neznám, ale počítám, že bude ještě vyšší). To znamená, že více než polovina obyvatel státu ničím do systému nepřispívá, pouze z něj bere to, co do něj vložila ta menší polovina obyvatel. A je úplně jedno, jestli to je vysokoškolák, důchodce, nebo člověk ve vězení. Zkrátka ničím nepřispíváš, nemáš právo rozhodovat, basta.

Myslím, že takhle by to bylo správně i přes to, že bych o to volební právo přišel třeba i já.

Chápu sice námitky, že by tím tyto vyloučené skupiny přišly o podporu, protože politiky zajímají jen voliči, ale to naráží na dva základní problémy. Jednak to, že politiky voliči nezajímají, ti jen slibují a jednak to, že téměř každý z těch ekonomicky aktivních obyvatel má rodiče či prarodiče, které by přece dobrovolně neodstřihnul od prostředků jen proto, aby on měl nižší daně, to by mu asi pěkně poděkovali. Krom toho také jednou půjde do důchodu, tak může myslet i na sebe.

Takže pokud bychom žili opravdu v demokracii a rozhodoval opravdu lid a ne, že si politici dělají co chtějí jako nyní, věřím, že by to byl lepší systém, než rovné volební právo.

Další odpovědi
lukas.zmizik

já tvrdím, že jediný, kdo u nás volby ovlivňuje, jsou bulvární média…

zzzzz

Chudým ne, ale těm, kteří jsou ochotni svůj hlas prodat, bych volební právo doživotně vzala. To co se občas děje kolem komunálních voleb, kdy nepřizpůsobiví, prodají za pár korun svůj hlas, by mělo být považováno za vlastizradu.

Drap

Taky mi to před chvílí přišlo. Doporučuji okamžitě zavést. Alespoň budeme dříve tam, kam se ubírá osud této země. Možná by sálo za úvahu na podporu zavedení vyrazit do ulic a cinkat klíči.
Problém by mohl nastat jen s těmi, kterým už žádné klíče nezbyly.

Stingo

To by se taky mohlo vzít volební právo přestárlým a smrtelně nemocným, protože koho zajímá jejich názor. Ten člověk by potřeboval lopatu do ruky.

www

Ne.
Co je černé na bílém může být jakákoliv sračka. Bylo tomu dříve a je tomu tak i nyní, stejně tak jako vlastní rozum byl a jest. Řídím se jím 🙂

Nuk nuk

Internet je plný podobných nesmyslů. K myšlení doporučuji používat raději mozek.

petra15

Pripada vam to divne ? Ale neco na tom je !!! Ona demokracie taky neni dokonala…a uz ted se to kompenzuje–a to vi kazdy(proc neni"trest smrti"-i kdyz si ho70%preje), jen ne v tehle souvislosti.

V prave demokracii by se „smelo i hlasovat“---a to o cikanech napr., a uz by tu nebyli…vymreli by hladem…

Questman

Bože :DD
Stovky let jde českému národu jen o to aby i chudý člověk měl právo na svůj názor a mohl změnit stav státu. Než si volební právo vydobyli černoši nebo ženy, trvalo to spoustu let a vy byste to teď chtěli rušit? Co třeba zrušit volební právo žen? Nebo znovu zavést otroctví? Volební právo je výsadní právo každého občana vyspělého demokratického státu, tak to prostě být musí. Demokracie je právě v tom, že volí každý, o to tu jde. Pokud si myslíte, že by někdo to právo mít neměl, nejste o nic větší demokrati, jako ty prasata ve sněmovně a na Hradě.

postcd

to nevím, ale přijde mi nepřirozené aby svéprávný a dospělý čech neměl v demokratickém státě volební právo

Áďa123

A to jako proč? Oni za to nemohou, tak jim ještě přihoršit?

petra15

blesk26
gratuluji !........tvuj prispevek je skutecne zajimavou uvahou…drz se sveho, fandim ti.....

arygnoc

hoax

petra15

ne ary ?
co ty na to?