Klára K.

Také máte problémy s lidmi, kteří něco slíbí, a pak to nedodrží?

Nemyslím to jako že by porušili slib a třeba prozradili nějaké tajemství, mluvít tu o tom, že třeba slíbí, že mi něco přinesou, a nepřinesou.
Mám s těmito lidmi již dlouhodobé problémy, a nejde ani o věcná témata, například pokud jste četli mé některé bývalé otázky (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mam-vydat-nejakou-pisnicku) tak jste si asi všimli, že skládám písničky. No, a učitelka po mně chtěla, abych jí nejaké zahrála, a líbily se jí, a slíbila mi, že o mě řekne svému tátovi (on je zpěvák) a že se nějak můžeme setkat abych mu to zahrála atd.
No, a uběhlo už čtvrt roku, a stále nic. Už jsem jí to několikrát připomínala, ale ona na to stále zapomíná… Něchci promarnit šanci…
Také máte problémy s takovými lidmi?
Doplňuji:
jejda, pardon, že ten první odkaz nefunguje, tady je http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mam-vydat-nejakou-pisnicku
a protože už jsem si doplnila otázku, tak když tak budu psát do diskuze, jo?
Ahoj a díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já se takzvaným „slibotechnám“ přímo vyhýbám. Mám ráda dohodu jasnou, neurazím se když někdo řekne ne, ale je třeba aby to řekl narovinu, nesnesu plané sliby.

Další odpovědi
anonym

Ano, také mě rozčilují lidé, kteří něco slíbí a nedodrží.Mám s tím také bohaté zkušenosti.
V dnešní době nejenže to jsou různí řemeslníci, kteří mají firmu a když řeknou čas, tak stejně ho nedodrží a kvůli nim pak hodinu, dvě čekám zbytečně.
Zrovna tak někteří sousedi, chtějí s něčím pomoci.Domluvíme se na den a hodinu a oni nejsou doma nebo tu práci nemají připravenou.

WeeBear

Mám s nimi velký problém. Stejně jako s lidmi nedochvilnými, jenže někdy je prostě neodhadneš.

V dané chvíli nemůžeš dělat nic víc, než se jen neustále připomínat, vyžádat si kontakt na otce by bylo celkem nevhodné. Další věcí je, zda učitelka nemá třeba nějaký skrytý důvod, proč tě nakonec seznámit nechce. Něco plácla a pak jí došlo, že to přijímáš a bereš ji vážně. Jen mě to tak napadá – nechci to přivolávat.

kukulicka

sliby chyby se říká a je to pravda,vobčas se najde někdo kdo je splní, ale čestních lidí je málo

ivzez

Myslím, že je potřeba odlišovat nesplnění slibu
od nemožnosti přislíbené splnit.

Tobě paní učitelka nabídla schůzku s dalším člověkem.
Nabídla něco, co nezávisí pouze na její vůli
(její otec nemusí mít o schůzku s tebou ani o tvé písničky zájem).

Pokud splnění nějakého slibu závisí na další osobě,
nelze mít první osobě (tomu, kdo slíbil/nabídl)
za zlé, když se mu slib nepodaří splnit.

Myslím si, že paní učitelku svým připomínáním
zbytečně uvádíš do rozpaků.

Vyčítat jí podle mne nemáš co:
Ona sama setkání uskutečnit nemůže a jestli její otec o tobě
nebo tvých písničkách řekl něco nelichotivého, nechce ti tlumočit.
(Aby tě zbytečně nezranila nebo neodradila od další tvorby,
radši tě nechává při tom, že zapomíná …)

da ny

Nemám takové problémy, nemám kolem sebe takové lidi a nejsem taková :D
Třeba o to táta nestojí nebo nemá čas :(

marci1

Také se mi to někdy stane, ale pokud někdo něco slíbí, měl by to splnit. Pokud se tak nestane, měl by se omluvit.

bolak

Já si myslím že je to přesně tak jak říká Wee a ivzes, učitelka mu to třeba řekla, a on odpověděl něco ve stylu „prosimtě co mně je po ní“ a co ona ti má teďka říct? Když ti řekne jak odpověděl, tak ztrapní jeho, ztrapní sebe a tobě nebude o moc líp, navíc co si o jejich rodině potom budeš myslet… když řekne že nemá čas, tak bude jasný že ti lže, protože aby si někdo nenašel za 3 měsíce ani 30 minut času, to je hotovej nesmysl, takže jediný co jí zbejvá, je nekonkrétně mlžit a tiše doufat že na to časem zapomeneš.

Ale je to jen taková má soukromá hypotéza, a je klidně možný že se pletu a že je to úplně jinak ;)

Sůwa

Možná je pro tebe dobře, žes takovou vlastnost u člověka poznala už v mládí. Já ani netušila, že někdo může slíbit a nesplnit, nebo neříkat pravdu a zatraceně se mi to později vymstilo…:-(