Danina65

Také máte pocit, že si vaše plastové misky, a jejich víčka obzvláště, žijí vlastním životem?

Situace se prudce zhoršuje s počtem lidí v domácnosti, a pokud začnou putovat mezi více domácnostmi, je matematicky snad už nepostižitelná. Nebo je tu takový bojar, který vypočítá procento pravděpodobnosti, kdy se mi všechny zakoupené misky jednoho dne objeví doma i s příslušnými víčky?:-)

Nejlepší odpověď
gecco

Nevěřím, že se již rozběhnuté misky vrátí v pořádku do domácí stáje…
😉
Mám dvě kategorie „misek“

  • oblíbené (mám je popsané a spárované miska-víčko)
  • běžné (vůbec neřeším, rozdávám)

Další odpovědi
iceT

Občas ano, občas je i zase spáruju, pokud mi některá část chybí, tak zbytek zahodím. Však v létě se bude zase kupovat zmrzlina, tak bude misek zase hafo. Než se zase poztrácejí.

da ny

Mám to podobně jako gecco ;)
Mé misky jsou „v cajku“.
Kvalitní misky, pěkně spárované s originál víčky. Do myčky (nemám) a MW je nedávám, některé jsou tedy léta stále jako nové :D Přikupuji jen rozmanité, další, menší velikosti, s gumičkami…
Ty od zmrzlin, sýrú apod. prostě daruji a nečekám, že se vrátí. Pokud se vrací, jsou vždy vpořádku a pasují k sobě.
Dcery nosí sklenice, krabičky i misky poctivě zpět (pak si mají v čem odnést navařené jídlo případně moučník).
Sama krabičky s víčky (i gumičky a tašky) vracím a bývalé tchýni ještě přidám! Všechny vnučky a „snachy“ nevrací (vyhazují), tak má o ně stále nouzi… 🙂
Občas koupím v různých velikostech misky v papírnictví (nebo v bufetu). Jsou vhodné do mrazničky i na přenášení. Víčko je přiděláno (součástí), transparentní plast různé velikosti v ceně od 2,80 do 10 Kč (ty velkjé již mívají samostatná víčka ⇒ nepotřebuji.
Dají se dobře umýt a několikrát použít.

pucipuci

Je to jako s ponožkami z pračky.

anonym

mě osobně doma plastové misky štvou. je jich zbytečně mnoho a každá jiná. používám jen jednu (pořádnou a funkční), ale přítelkyně musí mít všeho hodně, tak je máme jen tak

krabiceodbot

klasika-buď hledám víčko na konkrétní misku nebo misku k víčku. Občas najdu obojí 🙂