dudu

Také koukáte jak nemocné tele?

Je třeba se vzrušovat nad faktem, že náš Bohuš ve snaze zachránit si svoji kůži už připouští možnost spolupráce socanů s komunisty? A co si pomyslet o prohlášení komoušů, že ČSSD zatím pro ně není důvěryhodný partner!!

Takže zda koukám jako nemocné tele nebo tele na nová vrata není důležité. Podstatné je zjištění z vašich nereakcí, že si někteří buď přejete návrat vlády komunistů nebo většině zdejší sešlosti je to putna.
Nemíním zde prosazovat svoje zkušenosti a pocity z dob komunistické nadvlády avšak věřte, že se mně chce opět zvracet!!!

Nejlepší odpověď
Kepler

Už jsem byl nucen strávit horší věci. Nakonec socani i komáři jsou levice, tak proč ne. Co bylo v minulosti horšího? Např. opoziční smlouva. Taky někdo prohlásil, že se spojí klidně i s Marťany, když to bude třeba.

Další odpovědi
ivzez

Nevím, jak kouká nemocné tele …

Prohlášení komunistů, že pro ně ČSSD není důvěryhodným partnerem, mne těší.
Je otázka, jestli by se ho drželi, kdyby došlo na lámání chleba.

_________

Pro jistotu:

Vítězství KSČM se neobávám, nejeví se mi pravděpodobné.

pusinka50

Lomikare, Lomikare, hyn sa hukáže před volbami. Pořád stejná obehraná písnička „Jak se zbavit Babiše“ a zachránit si vlastní kůži. Od Bohuše jsem ani nic jiného, než tento trapný pokus, nečekala.

Doplňuji po doplnění otázky: z původního znění otázky nebylo patrné, že chceš slyšet náš názor na příp. většinovou vládu ČSSD+Komunisté.
Nikdy jsem nebyla v KSČ, ani bych do ní nikdy nevstoupila. Můj táta po podepsání „2 tisíce slov“ byl vyškrtnut ze strany, přišel o velmi lukrativní, poměrně vysoký post v práci, těžko hledal novou. Nemám mít proč ráda komunisty.
Za komunismu: Na trhu chyběla spousta zboží. Na nedostatkové zboží se stály dlouhé fronty. Za hranice se nesmělo. Každý se bál vyslovit svůj nesouhlasný názor v zaměstnání, aby nepřišel o práci. Nikdo nesměl nic říct proti vládnímu režimu, nadávalo se jen v hospodách. Ale: Práce byla povinnost, neexistovala nezaměstnanost. Kdo nepracoval, byl stíhán jako příživník. Zboží dlouhodobé spotřeby fungovalo desítky let. Na zboží měli všichni lidé peníze. Byli kvalitní řemeslníci, prodavačky vystudované v oboru. Po sametové revoluci byl státní rozpočet v plusu 77 miliard Kč.

Nyní: je trh plný, až přesycený, můžu si vybrat mezi výrobkem českým či německým, ale komponenty jsou vyráběny v Číně z nekvalitních materiálů, které „nevydrží“. České textilní továrny zrušeny, oblečení od Vietnamců špatně ušité, ani neznají slovo „bavlna“, na ceny v buticích má jen málokdo. Do světa můžeme kam chceme, ale zahraniční dovolenou si může dovolit jen vyšší a střední vrstva. Mladí lidé chtějí studovat na školách a stát se managery, řemeslo upadá. V zaměstnání mlčíme, protože jinak jsme „odejiti“. Nadává se jen v hospodách.
Restituce, privatizace a prodeje zahraničním majitelům, za vlády ODS a TOP09, zlikvidovaly české továrny, z prodejů plynoucí zisky jsou už pryč, chybí zisky z exportu. Nabízíme zahraničním firmám zasíťované pozemky s až 5-ti letým odkladem placení daní, přidáme jim na rozjezd mnoho milionů. Ale po té době firmy, resp. jejich mateřské firmy, odvádí daně ve své zemi. Proč by živily Česko. Mimo našich daní nemá ČR již žádné zisky do státní kasy a dluh 1,7 bilionu Kč. EET přinese pár miliard, ale co pak? Nastává zvyšování cen úplně všeho. Pak klesne koupě schopnost, snížení odvodů ze spotřebních daní i z DPH. Důchodci živoří nedůstojný život. Přidání 300 Kč při skokovém zvyšování cen potravin jejich peněženky ani nepocítily. Na mnohé druhy potravin nemají peníze. Stanovené životní minimum a minimální mzda je směšné.

Takže koho volit? Nemám ráda radikální názory. Vždy je nutné dobře zvážit celkovou situaci a vybrat menší zlo.

L. da Vinci

Já vím, jak kouká nemocné tele, říct kdo, jsem smazán.

Jinak komunisti mají pravdu, že ČSSD je nedůvěryhodná partaj. Komunisté půjdou do vlády s ANO!
.............­.............­.............­...........
Já jsem šťasten, že komunisti dali po II. sv. válce zemi do pořádku. Vybudovali to, co odpůrci komunistů dnes plně využívají: byty, obchody, železnici, přehrady…

xxx3

mě by celkem zajímalo, kdo je ten „důvěryhodný partner“ (z pohledu KSČM).

já tedy myslím, že spoluúčast ve vládě by víc než ČSSD poškodila samotnou KSČM. Nemůžu říct, že bych si přál, aby třeba školství šéfovala Semelová, nicméně si nemyslím, že KSČM ve vládě = automaticky vítěžný únor II. Oni dnes zdaleka nemají takovou podporu, jakou měli v minulosti, a zároveň se na mnoho věcí nezapomnělo. Je to typická protestní strana, která by svou účastí ve vládě mohla akorát ztratit, protože by logicky ani náznakem nemohla dostát očekáváním svých voličů. Proto možná ta slova o „nedůvěryhodné ČSSD“. Soudruzi se totiž něčeho takového v podstatě bojí.

mosoj

Nekoukám jak nemocné tele. Je to zákonitý vývoj.
Na starý režim již zapomeňte, ten již své dobré i zlé odvedl. Přišel další a jak tak koukám ještě horší.
Ignorování komunistů byla vizitka nedemokracie Václavů.

led

Nvzrušujte sa!
V politike nie sú definitíva, sú len účelové vyjadrenia…
„nikdy“ v politickom slovníku nemusí znamenať „nikdy“.
Takéto účelové rozhodnutia, vyjadrenia sa viažu k 3K – konkrétnej situácii, konkrétnemu vzťahu, konkrétnumu cieľu.
Včera bolo včera, dnes padlo rozhodnutie a zajtra už môže byť všetko inak – to je dialektika 3K

marci1

Vůbec nekoukám, natož pak jako tele! 🙂 Jsem v klidu, předvolební „splácaniny“ mi vůbec nevadí a že jich ještě bude. 🙂

klumprt

Já bych to četl tak, že Bohušovi už jsou příjemnější komunisti než agent Bureš.

Alesh

Komouše může volit jen chorý mozek nebo absolutní prosťáček, nicméně když jsem o tom tak přemýšlel, tak je to asi jediná šance, jak se těch darmošlapů, vyžírků a slibovačů světlých zítřků jednou provždy zbavit. Komouši sedí od revoluce v opozici, plácají si ty svoje populistické bláboly a drží se u koryt. Je zde tedy určitá šance, že pokud se dostanou do vlády, že si natlučou svoje rudý huby a v dalších volbách spadnou pod volitelnou mez a bude od nich pokoj.

pusinka50

Alesh: když ona existuje i reálná šance, že nám sem pštros Bohuš bude přivádět další uprchlíky. A komunisti, vděčni za koalici, budou ve všem skákat, jak ČSSD píská.

Alesh

Jaký uprchlíky? myslíš ty, o kterých všichni mluví, ale nikdo je nikdy neviděl? 🙂 Komunisti určitě skákat nebudou, protože v našem volebním systému skáče ten, kdo má díky menší straně většinu, tudíž ho ta strana pak ovládá. 😉

pusinka50

Dalšími myslím další, co chtějí do Evropy. Fakt, že prozatím chtějí do Německa, Francie a VB, není relevantní. Myslím přitom na naše děti a vnoučata.
K té politice, jak to tam opravdu „funguje“, ví jen ti, kteří se v politice přímo pohybují, kteří se znají osobně. Ruka ruku myje. Bohuš se vytahuje tím, že díky ČSSD se zvýšil příspěvek na 1 dítě o 150 Kč a důchodcům přidali 300 Kč. Ale to je žalostně málo. Poslancům přidali za jeho vlády každý rok 6 tis.Kč. Tohle pro mě není „sociální“ demokracie, jak má být.

Alesh

A on je teda Bohouš k tomu aby sem (= do Evropy) lezli nějak motivuje nebo snad zve? Já vím, že to v podstatě udělala jen Angela. Do Německa jich nalezlo snad milion a nějak jsem nezaznamenal, že by Němci s tím měli nějaký obří problém. K nám bylo přijato pár desítek uprchlíků, kteří nakonec zdrhli do Německa a furt se všude mele o tom, jak je to obří problém. řešíme tu (= v ČR) kraviny, místo podstatných věcí, nemůžu si pomoct. A co je to podstatné? Třeba zrovna ty tebou zmiňované důchody (kolik je průměrný důchod v „krachujícím“ Řecku), ale samozřejmě i platy (průměrný plat ve Slovinsku je 2× vyšší než u nás, už i Slováci nás předběhli), cena a kvalita potravin (např. Kaufland nabízí některé výrobky za sice cca stejnou cenu, jako v Německu, ale v podstatně horší kvalitě), služeb (např. cena telefonování, viz teď aféra s Mládkem) a takhle bych mohl pokračovat…

pusinka50

Začala jsem mluvit jen o Bohušovi a překuluje se nám to k uprchlíkům. Bohuš je nezve, ale před Merkelovou se posadil na zadek a dovolil, aby sem pár rodin přijelo (pak odjeli do Německa), což měl být jen začátek. Jaktože Slovensko mohlo říct jasné „NE“ uprchlíkům a Bohouš o tom donekonečna jednal? Mám dojem, že Bohouš neumí bránit ČR, Chybí mu rázná argumentace, ať už se jedná o cokoliv. Jen ustupuje požadavkům Bruselu. Když se objeví problém velký a politici o něm veřejně debatují, Bohuše nikde nevidím, neslyším, jakoby čekal na jejich názory, aby si pak utvořil svůj vlastní. To je sice lidské, ale tato vlastnost se naprosto nehodí pro premiéra státu. Toť je pouze můj pocit z něj. Jeho chlubení o přidání pár drobných důchodcům a rodičům mu u mě ubírá další bodíky. Jak říkáš, v Česku se řeší kraviny (hlavně poslanci), protože nikdo nechce vyčnívat z davu a pustit se do problematik vážných. Protože to by museli začít už vážně pracovat, namáhat si hlavy a účastnit se poslaneckých schůzí. A na to by jim těch 100 tis. co berou přestalo stačit.
🙂
jinak podotýkám, že jsem nestranný nestraník a jen sleduji, co kdo slibuje a co pak opravdu dělá:-))

Alesh

Tak o Bohoušovi jsi v souvislosti s uprchlíky začala sama , že nám je sem bude vodit, teď už tvrdíš, že nebude, tak já ti nevím. 😉
Já ho jako nehájím, myslím, že x věcí měl udělat jinak, ale který politik ne, že? Že v EU nejsme sami a že jsme taková malá slabá zemička, to je taky věc daná, holt 40 let jsme ztratili tím historickým omylem, kterým socialismus nepochybně byl a tudíž si myslet, že si teď můžeme nějak vyskakovat, je dost naivní, tu pozici jako za první republiky si opět musíme vybudovat.
Ale dost o Bohoušovi. Kdo teda podle tebe dělá a kdo jen slibuje?

pusinka50

A třeba Babiš je dosud jediný, kterému se podařilo snížit o 60 miliard státní dluh a snížit tím úroky

L. da Vinci

… nejenom státní dluh!