zjentek

také byste chtěli světový mír? :o

Nejlepší odpověď
mosoj

Já ano, ale je třeba otevřít oči.
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/337662-usa-budou-pouzivat-vojenskou-silu-kdyz-bude-potreba-rekl-obama.html

Další odpovědi
anonym

Asi jo… *)
Ale nejsem libovolná ´miss´, takže to nemusí tvrdit ani zdůvodňovat…
😁
___
*) a co budeme dělat s těmi přeživšími (nepadnuvšími) bojovníky ´za mír´???

huxa

Nikoliv, bylo by na planetě mnohem více lidí, během chvilky bychom už neměli žádné kapacity. Navíc, byl by poté život příliš „jistý“, lehký.

dudu

Ano, ale je to jen líbivá utopie už proto, že historie se opakuje. Např. koncem září 1939 po tajné dohodě s Německem obsadil tehdejší SSSR kus území Polska. Hranice posunul o cca 200 km na západ s odůvodněním, že ťakto ochrání svoje občany ukrajinské národnosti!
Nedávno Rusko jednostraně obsadilo ukrajinský Krym se zdůvodněním, že tak činí na ochranu tamnější ruské minority! Že by podobnost čistě náhodná?
Nebo: podle Triatlonských dohod Maďarsko přišlo po první sv. válce o cca třetinu svého území. Dodnes většina maďarských občanů nazývá velkou část východního Slovenska svojí Horní zemí!!

Kiti

Chtěla bych, ale asi to nevyjde.
Myslím mír, aby se neválčilo a neutlačovalo a podobně, mír jako že by se na sebe všichni usmívali a milovali se a neoporovali si, to by bylo úchylný :D nehledě na to, že já bych nevydržela se s každým pořád shodovat

leporela22

asi spíše bych ho nechtěl bylo by to takové divné každý by si mohl dělat co chce kde chce a navíc světový mír nikdy nebude. Jediné co by na něm bylo dobré bezpečí že tě někdo jen tak nezabije a vězni by se neměli kam schovávat když utečou z lochu.

marci1

Samozřejmě, že ano, ale pokud jej nebudou chtít všichni, tak to bude stále jen nedostupný ideál.

zjentek

dudu: souhlas. Položil jsem anketní otázku o tom trestu a hned nato to s tím světovým mírem a ta podobnost taky nebyla čistě náhodná :o

arygnoc

samozrejme.
ale napred treba všetkých postrieľať, potom to je reálne.

pretože sme ľudia a každý chce niečo iné (nj, demokracia), mier bude iba počas nejakej diktatúry (jedinca, triedy). inak to nejde, neverím v nejaké osvietenie a dobrotu VŠETKÝCH ľudí.