hanulka11

Také byl u vás dnes takový mráz?

Zřejmě se vyplnila pranostika
Svatý Antonín najde-li ledy, tak je láme, nenajde-li, nadělá je.
Kdopak byl sv.Antonín?

Nejlepší odpověď
annas

Dnešní svátek sv. Antonína je pojmenován podle této osobnosti:

sv. Antonín Veliký
[Antonius, abbas in Thebaide]

Datum: 17. ledna, památka
Postavení: opat
Úmrtí: 356
Patron: rytířů, řezníků, hrobníků, košíkářů, cukrářů, tkalců. Byl vzýván i jako pomocník při problémech s domácími zvířaty.
Atributy: ďábel a pokušení, hůl ve tvaru T, jeskyně, prase, zvonek

Zdroj: http://catholi­ca.cz/?id=220

Další odpovědi
anonym

ráno byl přízemní mrazík,ale už vykukuje sluníčko,pošlu ho i k vám
http://www.ab­csvatych.com/me­sice/6/cerven13­.htm

ten který je

Tady v Praze je děsná mlha a lezavý chlad.Špatně se dýchá.Je vidět jen na pár metrů.Těch Antonínů bylo více.:-)

anonym

Tady je to jako na jare.Trochu poprchava,ale je teply vzduch.Zprava z U.K.

Ella

ano byl, ráno mě probudily škrabky řidičů na oknech =D jinak je tady docela hustá mlha a drží se tak deset metrů nad zemí… NS, okres Rakovník