Avatar uživatele
dudu

Také bosujete a když pak kdy a kde?

Jde o znovu objevený trend chodit a běhat bosky v přírodě. Někteří takto běhají údajně i v zimě a domnívají se, že objevili Ameriku. Měli by se zeptat starých vesničanů.
Fakt je, že naboso si pochodit v orosené trávě nebo po právě pokoseném trávníku je požitek.
Doplňuji:
Bosování, výraz, který vznikl překladem anglického barefooting, označuje turistické odvětví, jemuž v Česku propadá stále více nadšenců.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Pájo, Nazdar Bazar, anonym před 3369 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Chodím bosu, bosky, naboso a bez bot už dlouho, dokonce jsem i běhal v tom sněhu (podporuje to prokrvení nohou)… ale nikdy jsem „nebosoval“ a „bosovat nebudu“… ;) na to mám český jazyk dostatečně rád.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Když je hodně horko, pak třeba i po asfaltu – nemám rád pocit, že mi ´teče do bot´…
😉
Jinak nemám valný problém chodit bos ani po štěrku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V létě , hlavně o dovolené pravidelně. Neberu to jako sport, ale jen proto, že je to příjemné. Nejlépe se uleví nohám v ranní rose.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Doma, občas vyběhnu i ven.

Doplňuji:
mimojiné občas chodím „bosovat“ ven do sněhu. Doporučuji.

Upravil/a: Nazdar Bazar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Pouze doma, případně v tanečním sále, pokud je mi dostatečně teplo. Nemůžu si nic takového dovolit, mám náchylnej močák. Znám z tančení jednu holčinu, která chodí bosa vždy a všude a za pár měsíců už má pěkně zdřevěnělé nohy – nepropne do špičky. No raději bos nechodit, pokud má člověk na chodidle nějakou ranku. V přírodě to může bejt určitě fajn, po afaltu asi příliš ne…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

ne,sice chodim občas po zahradě bos, ale abych byl takovej magor a někde bos běhal,to ne ,já vyznávám cyklistiku ne běhání.
Nicméně běhat budou do doby než šlápnou na hřebik.
Dokonce jsem viděl frajera co běžel v žabkách u rybíka a šlápnul na zmiji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Běhat v létě venku naboso a po asfaltu ktomu je vynikající prevence proti plísním mezi prsty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Občas se v létě na bodo projdu, ale na výlety bosky nechodím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

No hlavní problém to je, že o dost člověku ztvrdne kůže na nohou. Vystavuje se většímu riziku, že se poraní a zavede infekci do rány. Myslím si, že to má o hodně více nevýhod než výhod. Neříkejte mi, že to ženské vzrušuje, když máte kůži na nohou jako struhadlo…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Strašné slovo. Když jsem byla malá, často jsem chodívala bosa, naboso Ale nebosovala jsem a nikdy bosovat nebudu.:-))

Navíc bosování má další význam = vkládání obrázků [zrcadla] do tiskové strany;

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek