Zlatý

Také bosujete a když pak kdy a kde?

Jde o znovu objevený trend chodit a běhat bosky v přírodě. Někteří takto běhají údajně i v zimě a domnívají se, že objevili Ameriku. Měli by se zeptat starých vesničanů.
Fakt je, že naboso si pochodit v orosené trávě nebo po právě pokoseném trávníku je požitek.
Doplňuji:
Bosování, výraz, který vznikl překladem anglického barefooting, označuje turistické odvětví, jemuž v Česku propadá stále více nadšenců.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Chodím bosu, bosky, naboso a bez bot už dlouho, dokonce jsem i běhal v tom sněhu (podporuje to prokrvení nohou)... ale nikdy jsem "nebosoval" a "bosovat nebudu"... ;) na to mám český jazyk dostatečně rád.

Další odpovědi:

Zlatý

Když je hodně horko, pak třeba i po asfaltu - nemám rád pocit, že mi ´teče do bot´...
;-)
Jinak nemám valný problém chodit bos ani po štěrku.

Zlatý

V létě , hlavně o dovolené pravidelně. Neberu to jako sport, ale jen proto, že je to příjemné. Nejlépe se uleví nohám v ranní rose.

Bronzový

Doma, občas vyběhnu i ven.

Doplňuji:
mimojiné občas chodím "bosovat" ven do sněhu. Doporučuji.

Bronzový

Pouze doma, případně v tanečním sále, pokud je mi dostatečně teplo. Nemůžu si nic takového dovolit, mám náchylnej močák. Znám z tančení jednu holčinu, která chodí bosa vždy a všude a za pár měsíců už má pěkně zdřevěnělé nohy - nepropne do špičky. No raději bos nechodit, pokud má člověk na chodidle nějakou ranku. V přírodě to může bejt určitě fajn, po afaltu asi příliš ne...

Stříbrný

ne,sice chodim občas po zahradě bos, ale abych byl takovej magor a někde bos běhal,to ne ,já vyznávám cyklistiku ne běhání.
Nicméně běhat budou do doby než šlápnou na hřebik.
Dokonce jsem viděl frajera co běžel v žabkách u rybíka a šlápnul na zmiji.

Běhat v létě venku naboso a po asfaltu ktomu je vynikající prevence proti plísním mezi prsty.

Stříbrný

Občas se v létě na bodo projdu, ale na výlety bosky nechodím.

Bronzový

No hlavní problém to je, že o dost člověku ztvrdne kůže na nohou. Vystavuje se většímu riziku, že se poraní a zavede infekci do rány. Myslím si, že to má o hodně více nevýhod než výhod. Neříkejte mi, že to ženské vzrušuje, když máte kůži na nohou jako struhadlo...

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Strašné slovo. Když jsem byla malá, často jsem chodívala bosa, naboso Ale nebosovala jsem a nikdy bosovat nebudu.:-))

Navíc bosování má další význam = vkládání obrázků [zrcadla] do tiskové strany;

-

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.