zjentek

Tak zvedá to kafe tlak, nebo ne?

..protože když dám kafe (z džezvy)a pak si změřím tlaky (kvalitním tlakoměrem), tak po kafi mám nižší ..tak jak je to?
A není to třeba i tím, že u kafe sedím a nemyslím? :o

Nejlepší odpověď
annas

Zkoušela jsem si měřit tlak po vypití kávy – naměřila jsem zvýšený, ale asi za čtvrt hodiny měřila znova, byl normální. Takže jde jen o krátkodobý efekt.

Další odpovědi
marci1

U lidí, kteří kávu pijí jen někdy, se může krátkodobě tlak mírně zvednout. U těch, kteří ji pijí pravidelně, většinou tlak nezvyšuje, jelikož je tělo na kofein již zvyklý. 🙂
http://www.ak­tin.cz/clanek/1611-myty-a-pravdy-kava-a-vysoky-krevni-tlak