ptáč

Tak. Zbytečné vysvětlování že slunečnicový olej není na smažení, lepší řepkový.Jste zastánci olivového a slunečnicového?

http://dieta.vi­talia.cz/clan­ky/test-tuku-a-oleju-jak-to-vidi-technolog/

Nejlepší odpověď
anonym

Smažím na sádle…
Domácím…
😉
Ale pokud jde o oleje – není olej jako olej (článek na tebou vloženém odkazu je poněkud tendenční – nebo aspoň dost nepřesný).
Kukni na http://dadala­.hyperlinx.cz/mas/mas­r0008.html – a porovnej si vlastnosti (pokud jde o smažení je bod dýmavosti stěžejní) jednotlivých typů olejů – byť i ze stejné suroviny.

Další odpovědi
anonym

Ten olivový, který je prodáván u nás, je odpad, který by spotřebitel v dané zemi nekoupil ani na mazání kol. Slunečnicový používáme do salátu, na majonézu, ale sádlo je sádlo!

Emefej

Nesmažím na oleji, používám tuk na smažení. Oleje pouze do salátů.

beer

Na smažení i saláty používám jeden dražší ze slunečnicových. Je pravda, že při smažení musím více hlídat teplotu, ale klidně to dělám, poněvadž řepkový mně smrdí.
P.S.: podobných testů najdeš více a výsledky jsou často velmi rozdílné

Zbynas

Kupuju to nejlevnější.

marci1

Jsem zastáncem olivového oleje, který používám převážně ve studené kuchyni. Na smažení používám olej řepkový.

cochee

Smradlavý a za určitých podmínek zdraví škodlivý řepkový olej si může potravinářský průmysl nacpat do špic. Jo, jasně, smaž na olivovém, a zásadně panenském :DDD

Lamalam

Na oleji nesmažím.

da ny

Smažím na sádle.
Olej kupuji pouze řepkový, pokud je možné si vybrat, tak bez genetických úprav plodiny. Do studené kuchyně i olivový (moc mi na rozdíl od oliv nechutná).

KarolínaNovo

Já používám na smažení a vaření řepkový olej lisovaný za studena, který kupuju z https://www.zdra­vyolejzpolabi­.cz/za-studena-lisovany-repkovy-olej . Podle mě, je to nejlepší možnost ze všech olejů.