Bronzový

Tak. Zbytečné vysvětlování že slunečnicový olej není na smažení, lepší řepkový.Jste zastánci olivového a slunečnicového?

http://dieta.vitalia.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Smažím na sádle...
Domácím...
;-)
Ale pokud jde o oleje - není olej jako olej (článek na tebou vloženém odkazu je poněkud tendenční - nebo aspoň dost nepřesný).
Kukni na http://dadala.hyperlinx.cz/… - a porovnej si vlastnosti (pokud jde o smažení je bod dýmavosti stěžejní) jednotlivých typů olejů - byť i ze stejné suroviny.

Další odpovědi:

Zlatý

Ten olivový, který je prodáván u nás, je odpad, který by spotřebitel v dané zemi nekoupil ani na mazání kol. Slunečnicový používáme do salátu, na majonézu, ale sádlo je sádlo!

Stříbrný

Nesmažím na oleji, používám tuk na smažení. Oleje pouze do salátů.

Zlatý

Na smažení i saláty používám jeden dražší ze slunečnicových. Je pravda, že při smažení musím více hlídat teplotu, ale klidně to dělám, poněvadž řepkový mně smrdí.
P.S.: podobných testů najdeš více a výsledky jsou často velmi rozdílné

Bronzový

Kupuju to nejlevnější.

Zlatý

Jsem zastáncem olivového oleje, který používám převážně ve studené kuchyni. Na smažení používám olej řepkový.

Stříbrný

Smradlavý a za určitých podmínek zdraví škodlivý řepkový olej si může potravinářský průmysl nacpat do špic. Jo, jasně, smaž na olivovém, a zásadně panenském :DDD

Zlatý

Na oleji nesmažím.

Bronzový

Smažím na sádle.
Olej kupuji pouze řepkový, pokud je možné si vybrat, tak bez genetických úprav plodiny. Do studené kuchyně i olivový (moc mi na rozdíl od oliv nechutná).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.