iceT

Tak začnem,víte jak se jmenovala lod Britannic původně?

Nejlepší odpověď
rynek878

DOTAZ ZNĚL:jak se jmenovala loď Britannic původně?

SS Britannic (SS – Steam Ship) byl první ze tří lodí tohoto jména postavených v loděnicích Harland & Wolff v Belfastu pro společnost White Star Line, provozující transatlantickou přepravu.

Britannic se původně měl jmenovat Hellenic, ale těsně před první plavbou bylo jméno změněno. Jeho sesterskou lodí byl SS Germanic. Změna měla být symbolickým vyjádřením přátelství mezi Británií a Německem. Britannic se plavil téměř třicet let na trase mezi Liverpoolem a New Yorkem. Tuto pravidelnou lodní linku využívaly hojně také přistěhovalci do USA. V roce 1876 loď získala Modrou stuhu Atlantiku, za plavbu oběma směry průměrnou rychlostí 16 uzlů.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bri­tannic_(1874)

Další odpovědi
anonym

Nevim-dál!Jo už to mám Gigantic.

Jahoda

Britannic byl název tří transatlantických parníků postavených pro společnost White Star Line v loděnicích Harland & Wolff v Belfastu.

SS Britannic (1874): Jediná loď z trojice držící Modrou stuhu. Byla sesterskou lodí Germanicu postaveného o rok později. V roce 1887 se srazila s lodí Celtic, avšak obě zůstaly plavbyschopné.

HMHS Britannic (1914): Sesterská loď Titaniku a Olympiku. Nikdy nebyl použit pro přepravu cestujících. Byl používán v první světové válce jako nemocniční loď. 21. listopadu 1916 najel na námořní minu a potopil se. Zahynulo 30 z 1066 lidí na palubě.

RMS Britannic (1929): Byl jednou z prvních velkých lodí poháněných dieselovými motory. Sesterskou lodí byl RMS Georgic. Za druhé světové války sloužil jako loď pro přepravu vojáků. V roce 1960 byl sešrotován.

Britannic – film

Zdroj: wikipedie.cz