lukas.zmizik

Tak tohle mne skutečně rozohnilo. Jak můžou být někteří lidi tak ubozí?

A korunuje to vážený Tomio Okamura svým stupidním příspěvkem na facebooku, kde předvedl to, co předvádí největší žurnalistické žumpy.
http://www.zmi­zik.com/upload/o­kamura.png

Tenhle ubožák že měl být náš prezident? Všude kolem vody byl problém sehnat dobrovolníky, kteří by ty hráze stavěli, kteří by ten písek do pytle házeli, ale to bysme nebyli Češi, abysme si nesedli k internetu a nezveřejňovali takové myšlenkové odpady jako Okamura – jako vděk všem záchranářům a dobrovolníkům, kteří třeba tři dny nespí a makají i zadarmo…
Doplňuji:
Dobře, že tam měli ohrazenou nějakou vesnici, to je fajn. Že byly pod vodou taková města, jako Salzburg, Passau, to už se politicky nehodí… A že u nás na více místech ty zábrany fungují než nefungují, to taky nikdo neukáže.

Příklad Passau:
http://www.ruh­rnachrichten.de/sto­rage/pic/mdhl/­artikelbilder/nachrich­ten/awdo/3894792_1­_hochwasser_pas­sau_neu.jpg

Příklad fungující zábrany u nás:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-prn2/969113_5­29810363745913_224613646­_n.jpg

Co si mám myslet o člověku, který takovou událost využívá ke své kampani?

Nejlepší odpověď
pl4toon

Neřekl bych ubohé. Spíš špatně načasovaná kritika. Úkolem médií a veřejně známých osob by v takové situaci mělo být nejen informovat, či včas aktualizovat informace, ale také podpora postižených a hledání chyb zúčastněných zodpovědných osob. Buď následně, nebo i preventivně, protože tady se dá udělat chyba jenom jednou a může to způsobit extrémní škody na majetku a nedej bože to stojí i lidské životy.
Doplňuji:
ad Doplněna: Já bych se na pana Okamuru tak moc nezlobil :) Je pravda trochu s podivem, že s takovou kritikou přichází už teď, kdy všichni víme, že horší už to nebude. Vltava to má za sebou, Labe už také kulminuje, dneškem teprve začíná sčítání škod a hledání případné viny. Evidentně chce být první, kdo s tím přijde, aby později nevypadal, že někoho kopíruje, či se chce svést na mediální skluzavce na úkor druhých. Prostě s tím jen přišel předčasně.
btw: Také si nemyslím, že by to byl vhodný prezident. Jeho nominaci jsem bral jen jako celkem vydařený žert. Uznávám ho jako inteligentního člověka a výborného manažera, ale myslím že je až moc charakterní a čestný na to, aby se mohl angažovat v české bezpáteřní politice :D

Další odpovědi
led

Viniť zo súčasnej situácie súčasné vedenie štátu je ľahké, ale nepravdivé. Technickoorga­nizačné riešenie protipovodňavých zábran nie je jednoduché a krátkodobé, vyžaduje si to veľké finančné náklady. Ak pozrieme spätne od roku 2002, vlády mali 11 rokov čas na riešenie tohto problému. Teda nielen súčasná vláda. Ak porovnám protipovodňovú ochranu pri Viedni, v Bratislave, tu rozum dostal prioritu pred straníckymi tričkami a vyplatilo sa to. Ale nie všade sa takto rozmýšľalo. So smútkom som sledovala záplavu v Passau, kde sa zlúčili 3 rieky v jednu (ako Svätoplukové prúty nezlomiteľnú) a napriek nedostatočným zábranám zaplavili staré mesto.
Praha…Bez emócií, prosím, nepochopila som, ak sa v roku 2002 dostala Vltava do domov a úlic mesta, kde sa stratili rozum a predvídavosť aj za cenu vyšších nákladov urobiť preventívu, aby sa to neopakovalo? Ale nie je to len vláda, (dokonca nie ako niektorí tvrdia len súčasné vedenie štátu, čerstvý prezident, a pod), ale aj nižšie stupne riadenia až po radového občana…

Každá takáto kritická situácia vyplaví na svoju hladinu aj rôznych kritikov. Niektorí vytvárajú paniku, niektorí kritiku.
Kritizovať konštruktívne a navrhnúť aspoň náznak riešenia to áno, to treba.
Ale kritizovať len pre kritiku, na zvýraznenie vlastnej osoby, to nie, to zaraďuje širiteľa medzi …

anonym

Pitomio.

Reuef

Okamura je falesnej od chvile kdy si rekl ze vstoupi do politky. Z kazdeho jeho vyjadreni cpi snaha zalibit se lidem a kecat do nejruznejsich veci, kterym absolutne nemuze rozumet.

nonnel

Je pravd, že u nás se o povodni jen kecá v mezidobí, kdy nejsou. To se vychvaluje, jak jsme připraveni a že už se to nesmí opakovat. Hodně lidem se to také hodí jako předvolební tlachání, ale když se potom povodeň objeví, tak se zjistí, že se v mezi období mlátila prázdná sláma. Potom se najde nějaký viník, ten se exemplárně potrestá (většinou jen před médii) a voda teče dál. Já rozhodně nechci pomlouvat práci těch, co opravdu ty dny dřeli, obzvlášť hasiči, kterých si velmi vážím. Chci jen poukázat na to, jak to u nás chodí. Protipovodňové bariéry se stavějí až když je tam voda. Proč? Kdo za to ponese zodpovědnost. Nikdo. Vše odplave s poslední vodou. Taková je v našem státě skutečnost. Jsem z Liberce, takže nemusím říkat, že si u nás lidé zažili své.