arygnoc

Tak tohle mně překvapilo:

plagiát?

http://www.you­tube.com/watch?v=bwu-VujwIKA
Doplňuji:
Na Slovensku je nějaký jazykový zákon, který říká, co musí být slovensky (ale reklama? vždyť ta původní česká verze je doslova roztomilá).

Ad slovenský jazykový zákon: co se teď děje na jihu Slovenska, nechápu (aktivity ohledně dvojjazyčnosti – maďarské názvy skoro u všeho, přičemž Maďaři [rozuměj slovenští] by do Maďarska nechtěli). Ale to je na dlouhou debatu.

Nejlepší odpověď
iceT

…a není to jen česká reklama se zvukem upraveným nebo namluveným do slovenštiny?Kaž­dopádně ta česky mluvená verze je asi vtipnější…

Další odpovědi
Ella

v ČR přece taky neběží anglické reklamy v angličtině, ale jsou předabované do češtiny, přijde mi normální, že slováci si převedou českou reklamu do slovenštiny, češi by si tedy rozhodně na slovenskou reklamu na nově či primě stěžovali.

tom004

No,a včil mudruj. 🙂
Doplňuji:
Myslím si,že všechno záleží na zadavateli reklamy.Ten ji platí.

anonym

Myslim , ze si urcuje ta dana televize , jestli je mu treba nekdo z dvojice " nesympaticky " , tak udelaji reklamu se zmenou , ale urcite jsou sepsana , podepsana , upravena ( nevim , jak se tomu rika ) autorska prava … -iv-

led

Reklama je cielená na deti pod 12 rokov. A preto podľa toho nešťastného jazykového zákona sa to musí dabovať (poviem to nahlas: niekto chce zarábať). Cez deti (aj keď tomuto vtipu nerozumejú) útočia na peňaženky rodičov.

anonym

Nevím, co tě na tom překvapuje. Při dnešní globalizaci je zcela běžné, že nadnárodní výrobce udělá jednu univerzální reklamu a do TV v každé zemi má místní národní mutaci.
Reklama je drahá, proč by do 20 TV natáčel 20 různých, když to není nutné. Někdy ji modifikuje vzhledem k tamější mentalitě nebo specificitě.
Nakonec Ella to napsala docela jednoznačně.

natushka

pánmi!!