Avatar uživatele
arygnoc

Tak tohle jsem už dlouho neviděl!

včera jsem byl na fotbale (takovém tom vesnickém), a tma jsem potkal (spíš uviděl) děvčátko a na nohách měla – jarmilky.

pamatujete ještě tuhle obuv?

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=jar­milky&book=j

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? flodur, johana 56, anonym, fcoop před 4610 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jeee 😉
A ja uz byla pred 80 lety paradnice a ustrihla jsem si tu gumicku a obarvila jsem si je na ruzovo. ! 🙂
Ja jsem v blbostech proste vzdycky „vynikala“ a zustalo mi to dodnes. ☹ -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Jasně že pamatuji -stávaly nějak 8 kčs a nosily jsme je jako holky celé léto- a nejvíce jsme si je vyšperkovaly, když jsme ustřihly gumičky a pomalovaly si je , ale běda, pak jsme je při běhání ztrácely. Přeci jen ta gumička tam byla vymyšlená dobře./ale to jsme nevěděly/
Doplňuji:
a my jsme jim říkaly roztomilky

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Pamatuju, ale běžně se stále prodávají, moje dcera je nosila na tělocvik v 1.a 2.třídě, loni už ale dala přednost keckám.
Doplňuji:
Hanulko, dnes už to není 8 Kčs, ale zhruba 130 Kč. ☹

Upravil/a: Deli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Dyť ty jsem nosila ještě já v 1. třídě =) Ale vždycky jsem se za ně styděla, nechápu proč =)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

jéééje, do třetí třídy jsem je nosila na tělocvik :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
iceT

Taky jsem je měla,možná i s tou trikolorou,to už nevím.Říkávalo se jim cvičky.Ale na učňáku mi říkavali zdrobněle a to jsem nesnášela,protože jsem si pak jak cvička připadala…

před 4610 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

to ale nemívaly tu trikoloru , když my jsme je nosily

před 4610 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

tá trikolóra pochází z roku 1965 – původně byli vyráběny pro cvičenky na sparatakiádě v roce 1965.

před 4610 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek