Klára K.

Tak tohle je nelogické…

Čmelák je chráněný, protože jich je málo. Když zabiješ čmeláka, dostaneš pokutu. Ježek je chráněný, protože je jich málo. Když zabiješ ježka, dostaneš pokutu. Když zabiješ kočku divokou, půjdeš do vězení (nebo dostaneš pokutu) protože kočka divoká je chráněná, protože je jich málo. Když zabiješ člověka, půjdeš do vězení. Protože… Protože… Protože lidí je hodně?
Doplňuji:
Reuef:
Prosimtě, nebuď hned agresivní!!! Ani si tu otázku pořádně nepochopil, podle toho, co tu píšeš.

Nejlepší odpověď
tom004

Zdaleka ne každý kdo zabije člověka, jde do vězení. A zákony si tvoříme sami. Kdo ví jak bychom dopadli, mít tu šanci třeba čmeláci. Možná by si rozdávali prémii za každého člověka, kterého by se zbavili.

Další odpovědi
iceT

Já bych viděla rozdíl mezi zabít člověka a zabít člověka.Někteří z těch,co si říkají člověk si snad ani žít nezaslouží…

anonym

už jsem se přestala některým věcem divit,tady je toho víc postaveného na hlavu a nelogického

terry

Protože jsou homo sapiens? Někteří?

anonym

Sakra to naštve… A kde je pokuta za vraždu?!?

VLV

lide si cení lidského života víc než zvířecího protože považuji lidsky život za cennější a tomu je tak proto že se domníváme že jsme vice vyvinuti než ostatní tvorové (hlubší city, rozšířenější logika…)

www

Špatně chápeš principy ochrany živočichů a nevhodně srovnáváš s lidmi.
Živočichové i rostliny nejsou chráněni proto, že je jich málo, ale kvůli jejich nenahraditelné funkci v systému.
Příklad: to, co opyluje čmelák mnohdy neopylí nikdo jiný a to se projeví na produkci rostliny. To je důležité nejen pro člověka, ale celý ekosystém. Může totiž dojít v důsledcích k těžko předvídatelným změnám.
Ochrana je tedy jen jakási opatrnost a promiň, i nezbytná, moudrá „pokora“.
S lidmi je to zase něco úplně jiného. Nikdo nemá právo sahat svévolně na život jiného člověka, od toho je jiný zákon, zákon pro lidi.

anonym

no už přes 7 miliard

Reuef

jasne v tom pripade posli vsecky rezniky do vezeni a prestan jist maso…i kdyz dle zneni otazky ti uz mozek z nedostatku masa blbne

led

odpoveď: … si musí od zabitia oddýchnuť…

Je rozdiel medzi zabitím a vraždou.
Zabitie môže byť
1 – legálne – vojak v boji, policajt pri zásahu – beztrestné
2 – z nedbalosti – trestné
3 – vražda – plánovaná i neplánovaná – trestné

Na vašu otázku kontraotázka – je zabitie človeka, ktorý priamo ohrozuje život druhého zámerne, legálne?

Conchus

JASNĚ,