Meri

Tak teda jak udělat pokroucení perspektivy objektivem s krátkým ohniskem?

Doplňuji:
dobře díky. Tak ještě bych se teda zeptal jak se dá takhle udělat fotka?

Odpovědi
mosoj

  1. použít objektiv „rybí oko“
  2. Snáze v editoru. Buď je tam filtr „rybí oko“ nebo jiné nástroje pro deformaci vertikální i horizontální.
  3. Soudkovitost objektivu je vada objektivu a výrobce se snaží aby byla co nejmenší. V této míře se nevyskytuje.
  4. 3D snímky umí několik foťáků (kamer) na trhu ale ty mají objektiv rozdělen na dvě poloviny a pořizují ihned záběr rozdělený na R -L !

Dochy

nestrkej to do nové otázky.
Objektiv to dělá sám. Je to jedna z optických vad. Pokud to chceš, asi Ti nezbyde než zkoušet různé objektivy a najít ten, který mrší obraz podle Tvých představ.
Doplňuji:
Odpověď je pořád stejná. Objektiv s extémně krátkým ohniskem, ev. hledej „rybí oko“ nebo „panoramatický“.
Té chybě se říká „soudkovitost“. U normálních objektivů s krátkým ohniskem je snaha ji potlačovat, u jiných se to bere jako přednost.
Alternativně, pokud nepotřebuješ mít zorné pole 180st a víc a chceš jen tento efekt, pak to mají některé grafické editory (ale za cenu ztráty kvality)