Bronzový

Tak schválně, kolik lidí z vás zná, co je to BEATBOX ? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, vím o co se jedná .

Beatbox je způsob vytváření zvuků, které imitují perkuse, a to pouze ústy, tedy bez použití hudebních nástrojů. Provádí se pomocí cíleného ovládání jazyka, tváří, krčních svalů a kontroly dechu. Tímto způsobem lze napodobit rytmus a zvuk různých nástrojů.

Imitované nástroje jsou nejčastěji bicí, k nim jsou přidávány další zvuky jako basy, melodie, scratche, různé „hlášky“ a podobně. Beatbox se často definuje také jako tzv. „pátý element“ hip hopu, bývá někdy složkou některých hip-hopových skladeb, třeba i zcela bez ostatních nástrojů či hudebního doprovodu vůbec.

Mezi nejznámější interprety patří Biz Markie, Rahzel, Killa Kela, Doug E. Fresh a Kenny Muhhamad, Joseph Poolpo, Daichi, Reeps One, Primitiv, Robeat.

V této činnosti se pořádají i soutěže.

Další odpovědi:

Ano, vím o co se jedná .

Přežitek. Svého času populární vyluzování zvuků ústy. Dost mokrá záležitost.

Zlatý

Ano, vím o co se jedná .

viděl jsem tuhle koninu v TV, jinak by mě to taky minulo.

Zlatý

Ano, vím o co se jedná .

Stříbrný

Jdu provětrat Google.:)

Doplňuji:
No a kdo by to by řekl, znám to, ale ne název :)

Stříbrný

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Imitování hudebních nástrojů ústy.

Stříbrný

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Ač v tomhle směru prastarý (64let) člověk tak vím že je to zvukové zařízení které ovládá a dodává z tohoto zařízení POŘÁDNÝ zvuk z připojených zdrojů např. iPod/iPhone. A že je to teda hustý tak tomu věřte.

Zlatý

Ano, vím o co se jedná .

Hned jsem si vzpomněla na toho černocha z Policejní akademie. Jů, ten mi šel tak na nervy!:-)))

Zlatý

Ano, vím o co se jedná .

Zlatý

Ano, vím o co se jedná .

vím o co jde a kdo umí ten umí, jestli
je to móda nyní nebo není neřeším :))

Bronzový

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Pamadampam, brr, pufuftydypfpfpf... :-)

Pokročilý

Ano, vím o co se jedná .

Stříbrný

Jdu provětrat Google.:)

Ačkoliv hudba patří do mého života jako voda a vzduch, tak tenhle termín slyším bohužel poprvé.

Ano, vím o co se jedná .

Stříbrný

Ano, vím o co se jedná .

Stříbrný

Ano, vím o co se jedná .

Pokročilý

Jiná odpověď.

Doplňuji:
Jiná odpověď...

Bronzový

Ano, vím o co se jedná .

Zlatý

Ano, vím o co se jedná .

Bronzový

Ano, vím o co se jedná .

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

Proč přežitek? Může to být zajmavé, když se to umí. Nevadí, že už jsme toho hodně viděli. To by byl přežitkem i zpěv.

anonym

Tahle módní vlna už je prostě za zenitem, takže přežitek. Se zpěvem to nemá nic společného.

Zlatý

Damiana

Je to fakt. Frčelo to tak v osmdesátých letech. To "hrál na hubu" kdekdo. Ke zpěvu bych to moc nepřirovnávala. Spíš takový - hodně vzdálený - předchůdce rapu a dnešního hip-hopu.

Bronzový

Matthew

V osmdesátých letech to frčelo hlavně z důvodu, že v tom období to vznikalo. Zvuky byly improvizovaně vytvářeny pomocí úst aby kopírovali zvuky bicích a jiných nástrojů. Hodně to ovlivnilo pozdější éru hip hopu :) Ale tvrdit, že je něco za zenitem, kvůli tomu že neznám povědomí o dnešní scéně se mi zdá trochu zcestné :) To bych mohl říct já o dechovce například že je za zenitem, protože naposledy jsem slyšel dechovku tak před pěti lety, a hned bych mohl někoho urazit kdo poslouchá dechovku do dnes :) Néé, já nechci ničí názor nějak měnit, jen se na to dívám jiným pohledem a prvotně jsem se ptal na otázku kdo beatbox zná, ne kdo si myslí jestli je beatbox dávno pasé :)) PS: Taky jsem nesrovnával beatbox ze zpěvem, k tomu nevím jak jste se oba dostaly :))

Zlatý

Damiana

Taky že dechovka za zenitem je :-)- pokud se fakt budeme bavit jen o tom, co frčí, ne o tom, co se lidem pořád líbí...:-)Ale já ti to neberu ani omylem, ani to nepomlouvám... Naopak, jestli tě to baví a jde ti to - paráda. Ono by se dalo říct, že všechno, co není úplná novinka, je za zenitem nebo retro. A od toho to je, aby se to čas od času oprášilo a objevil to zas někdo, kdo ten prvotní boom nezažil. :-))

Stříbrný

manon

Damiana: Nebo i ten, kdo ho zažil, nepadl sice z něho na prdel, ale když kdykoliv uvidí dobrý výkon, smekne. Stejně jako u opery, dechovky, společenského tance a čehokoloiv, co by někdo holou větou chtěl poslat do kytek.

Zlatý

Damiana

Jasně. V každé době se najde něco - mluvíme-li o umění, co se stane hitem, ale ne každého to osloví. Možnost volby má přece každý. Můj šálek čaje tohle tedy není, ale o tom se tu nebavíme...:-)

Zlatý

Damiana

...tak se nedá čekat, že bych zrovna u tohoto "smekala".... Ani cokoli jiného...:-)

Stříbrný

manon

Za zenitem jsou asi i opery. To jakože jsou proto přežitkem?

Bronzový

Matthew

Právě naopak se mi zdá, že to začíná být populárnější než v dobách minulých :) Možná to tak není znát u nás, ale ve světě to je teď znovu velký trend :) A neobhajuji se jenom kvůli tomu, že s tím mám taky co dočinění :)

Stříbrný

manon

Matthew: Já, ač jediný debil neznalý názvu :) , cítím, že v tom něco je a když se to umí...proč ne...

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.