Matthew

Tak schválně, kolik lidí z vás zná, co je to BEATBOX ? :)

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Ano, vím o co se jedná .

Beatbox je způsob vytváření zvuků, které imitují perkuse, a to pouze ústy, tedy bez použití hudebních nástrojů. Provádí se pomocí cíleného ovládání jazyka, tváří, krčních svalů a kontroly dechu. Tímto způsobem lze napodobit rytmus a zvuk různých nástrojů.

Imitované nástroje jsou nejčastěji bicí, k nim jsou přidávány další zvuky jako basy, melodie, scratche, různé „hlášky“ a podobně. Beatbox se často definuje také jako tzv. „pátý element“ hip hopu, bývá někdy složkou některých hip-hopových skladeb, třeba i zcela bez ostatních nástrojů či hudebního doprovodu vůbec.

Mezi nejznámější interprety patří Biz Markie, Rahzel, Killa Kela, Doug E. Fresh a Kenny Muhhamad, Joseph Poolpo, Daichi, Reeps One, Primitiv, Robeat.

V této činnosti se pořádají i soutěže.

Další odpovědi
anonym

Ano, vím o co se jedná .

Přežitek. Svého času populární vyluzování zvuků ústy. Dost mokrá záležitost.

quentos

Ano, vím o co se jedná .

viděl jsem tuhle koninu v TV, jinak by mě to taky minulo.

badisko

Ano, vím o co se jedná .

manon

Jdu provětrat Google.:)

Doplňuji:
No a kdo by to by řekl, znám to, ale ne název :)

Hykam

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Imitování hudebních nástrojů ústy.

Jikra

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Ač v tomhle směru prastarý (64let) člověk tak vím že je to zvukové zařízení které ovládá a dodává z tohoto zařízení POŘÁDNÝ zvuk z připojených zdrojů např. iPod/iPhone. A že je to teda hustý tak tomu věřte.

Damiana

Ano, vím o co se jedná .

Hned jsem si vzpomněla na toho černocha z Policejní akademie. Jů, ten mi šel tak na nervy!:-)))

Pájo

Ano, vím o co se jedná .

briketka10

Ano, vím o co se jedná .

vím o co jde a kdo umí ten umí, jestli
je to móda nyní nebo není neřeším :))

radce

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Pamadampam, brr, pufuftydypfpfpf… 🙂

emm.kate

Ano, vím o co se jedná .

pusinka50

Jdu provětrat Google.:)

Ačkoliv hudba patří do mého života jako voda a vzduch, tak tenhle termín slyším bohužel poprvé.

anonym

Ano, vím o co se jedná .

cochee

Ano, vím o co se jedná .

honza19hk

Ano, vím o co se jedná .

odpomass

Jiná odpověď.

Doplňuji:
Jiná odpověď…

BANAN93

Ano, vím o co se jedná .

terry

Ano, vím o co se jedná .

anonym

Ano, vím o co se jedná .

manon

Proč přežitek? Může to být zajmavé, když se to umí. Nevadí, že už jsme toho hodně viděli. To by byl přežitkem i zpěv.

anonym

Tahle módní vlna už je prostě za zenitem, takže přežitek. Se zpěvem to nemá nic společného.

Damiana

Je to fakt. Frčelo to tak v osmdesátých letech. To „hrál na hubu“ kdekdo. Ke zpěvu bych to moc nepřirovnávala. Spíš takový – hodně vzdálený – předchůdce rapu a dnešního hip-hopu.

Matthew

V osmdesátých letech to frčelo hlavně z důvodu, že v tom období to vznikalo. Zvuky byly improvizovaně vytvářeny pomocí úst aby kopírovali zvuky bicích a jiných nástrojů. Hodně to ovlivnilo pozdější éru hip hopu :) Ale tvrdit, že je něco za zenitem, kvůli tomu že neznám povědomí o dnešní scéně se mi zdá trochu zcestné :) To bych mohl říct já o dechovce například že je za zenitem, protože naposledy jsem slyšel dechovku tak před pěti lety, a hned bych mohl někoho urazit kdo poslouchá dechovku do dnes :) Néé, já nechci ničí názor nějak měnit, jen se na to dívám jiným pohledem a prvotně jsem se ptal na otázku kdo beatbox zná, ne kdo si myslí jestli je beatbox dávno pasé :)) PS: Taky jsem nesrovnával beatbox ze zpěvem, k tomu nevím jak jste se oba dostaly :))

Damiana

Taky že dechovka za zenitem je 🙂- pokud se fakt budeme bavit jen o tom, co frčí, ne o tom, co se lidem pořád líbí…:-)Ale já ti to neberu ani omylem, ani to nepomlouvám… Naopak, jestli tě to baví a jde ti to – paráda. Ono by se dalo říct, že všechno, co není úplná novinka, je za zenitem nebo retro. A od toho to je, aby se to čas od času oprášilo a objevil to zas někdo, kdo ten prvotní boom nezažil. 🙂

manon

Damiana: Nebo i ten, kdo ho zažil, nepadl sice z něho na prdel, ale když kdykoliv uvidí dobrý výkon, smekne. Stejně jako u opery, dechovky, společenského tance a čehokoloiv, co by někdo holou větou chtěl poslat do kytek.

Damiana

Jasně. V každé době se najde něco – mluvíme-li o umění, co se stane hitem, ale ne každého to osloví. Možnost volby má přece každý. Můj šálek čaje tohle tedy není, ale o tom se tu nebavíme…:-)

Damiana

…tak se nedá čekat, že bych zrovna u tohoto „smekala“… Ani cokoli jiného…:-)

manon

Za zenitem jsou asi i opery. To jakože jsou proto přežitkem?

Matthew

Právě naopak se mi zdá, že to začíná být populárnější než v dobách minulých :) Možná to tak není znát u nás, ale ve světě to je teď znovu velký trend :) A neobhajuji se jenom kvůli tomu, že s tím mám taky co dočinění :)

manon

Matthew: Já, ač jediný debil neznalý názvu :) , cítím, že v tom něco je a když se to umí…proč ne…