Avatar uživatele
Matthew

Tak schválně, kolik lidí z vás zná, co je to BEATBOX ? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, briketka10 před 4118 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Děda Louda

Ano, vím o co se jedná .

Beatbox je způsob vytváření zvuků, které imitují perkuse, a to pouze ústy, tedy bez použití hudebních nástrojů. Provádí se pomocí cíleného ovládání jazyka, tváří, krčních svalů a kontroly dechu. Tímto způsobem lze napodobit rytmus a zvuk různých nástrojů.

Imitované nástroje jsou nejčastěji bicí, k nim jsou přidávány další zvuky jako basy, melodie, scratche, různé „hlášky“ a podobně. Beatbox se často definuje také jako tzv. „pátý element“ hip hopu, bývá někdy složkou některých hip-hopových skladeb, třeba i zcela bez ostatních nástrojů či hudebního doprovodu vůbec.

Mezi nejznámější interprety patří Biz Markie, Rahzel, Killa Kela, Doug E. Fresh a Kenny Muhhamad, Joseph Poolpo, Daichi, Reeps One, Primitiv, Robeat.

V této činnosti se pořádají i soutěže.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano, vím o co se jedná .

Přežitek. Svého času populární vyluzování zvuků ústy. Dost mokrá záležitost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Ano, vím o co se jedná .

viděl jsem tuhle koninu v TV, jinak by mě to taky minulo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Jdu provětrat Google.:)

Doplňuji:
No a kdo by to by řekl, znám to, ale ne název :)

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Imitování hudebních nástrojů ústy.

Upravil/a: Hykam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Ač v tomhle směru prastarý (64let) člověk tak vím že je to zvukové zařízení které ovládá a dodává z tohoto zařízení POŘÁDNÝ zvuk z připojených zdrojů např. iPod/iPhone. A že je to teda hustý tak tomu věřte.

Upravil/a: Jikra

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ano, vím o co se jedná .

Hned jsem si vzpomněla na toho černocha z Policejní akademie. Jů, ten mi šel tak na nervy!:-)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ano, vím o co se jedná .

vím o co jde a kdo umí ten umí, jestli
je to móda nyní nebo není neřeším :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radce

Ano, vím o co se jedná .

Doplňuji:
Pamadampam, brr, pufuftydypfpfpf… 🙂

Upravil/a: radce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
emm.kate

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Jdu provětrat Google.:)

Ačkoliv hudba patří do mého života jako voda a vzduch, tak tenhle termín slyším bohužel poprvé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odpomass

Jiná odpověď.

Doplňuji:
Jiná odpověď…

Upravil/a: odpomass

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, vím o co se jedná .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

Proč přežitek? Může to být zajmavé, když se to umí. Nevadí, že už jsme toho hodně viděli. To by byl přežitkem i zpěv.

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tahle módní vlna už je prostě za zenitem, takže přežitek. Se zpěvem to nemá nic společného.

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Je to fakt. Frčelo to tak v osmdesátých letech. To „hrál na hubu“ kdekdo. Ke zpěvu bych to moc nepřirovnávala. Spíš takový – hodně vzdálený – předchůdce rapu a dnešního hip-hopu.

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Matthew

V osmdesátých letech to frčelo hlavně z důvodu, že v tom období to vznikalo. Zvuky byly improvizovaně vytvářeny pomocí úst aby kopírovali zvuky bicích a jiných nástrojů. Hodně to ovlivnilo pozdější éru hip hopu :) Ale tvrdit, že je něco za zenitem, kvůli tomu že neznám povědomí o dnešní scéně se mi zdá trochu zcestné :) To bych mohl říct já o dechovce například že je za zenitem, protože naposledy jsem slyšel dechovku tak před pěti lety, a hned bych mohl někoho urazit kdo poslouchá dechovku do dnes :) Néé, já nechci ničí názor nějak měnit, jen se na to dívám jiným pohledem a prvotně jsem se ptal na otázku kdo beatbox zná, ne kdo si myslí jestli je beatbox dávno pasé :)) PS: Taky jsem nesrovnával beatbox ze zpěvem, k tomu nevím jak jste se oba dostaly :))

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Taky že dechovka za zenitem je 🙂- pokud se fakt budeme bavit jen o tom, co frčí, ne o tom, co se lidem pořád líbí…:-)Ale já ti to neberu ani omylem, ani to nepomlouvám… Naopak, jestli tě to baví a jde ti to – paráda. Ono by se dalo říct, že všechno, co není úplná novinka, je za zenitem nebo retro. A od toho to je, aby se to čas od času oprášilo a objevil to zas někdo, kdo ten prvotní boom nezažil. 🙂

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Damiana: Nebo i ten, kdo ho zažil, nepadl sice z něho na prdel, ale když kdykoliv uvidí dobrý výkon, smekne. Stejně jako u opery, dechovky, společenského tance a čehokoloiv, co by někdo holou větou chtěl poslat do kytek.

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Jasně. V každé době se najde něco – mluvíme-li o umění, co se stane hitem, ale ne každého to osloví. Možnost volby má přece každý. Můj šálek čaje tohle tedy není, ale o tom se tu nebavíme…:-)

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

…tak se nedá čekat, že bych zrovna u tohoto „smekala“… Ani cokoli jiného…:-)

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Za zenitem jsou asi i opery. To jakože jsou proto přežitkem?

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Matthew

Právě naopak se mi zdá, že to začíná být populárnější než v dobách minulých :) Možná to tak není znát u nás, ale ve světě to je teď znovu velký trend :) A neobhajuji se jenom kvůli tomu, že s tím mám taky co dočinění :)

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Matthew: Já, ač jediný debil neznalý názvu :) , cítím, že v tom něco je a když se to umí…proč ne…

před 4118 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek