Deli

Tak nám vykradli chalupu. Za poslední 4 týdny už podruhé. A to stojí na návsi.. Máte už taky takovou zkušenost za sebou?

Nejvíc mě na tom vždy zamrzí ta drzost, narušení soukromí…
Jinak cennosti tam nebyly, nadělali škody na dveřích a oknech, dál brali vše – i co se hodilo do šrotu.

Nechci tu z nikoho mámit, jak zabezpečujete svůj majetek Vy, jen mi napište názor, jak s Vámi jednali ti, co mají pomáhat a chránit (u nás jako že to je naše vina…), co zvláštního Vám bylo zcizeno (nám třeba zabudovaný 30 let starý pražec, který sloužil jako lávka přes potok! Ale nedonesli ho daleko…)…
Díky za reakce, dám si k jejich čtení čaj a snad se trochu uklidním.
Doplňuji:

  • iv-, čaje si hýčkám doma, ty bych na chalupě nenechala!

Nejlepší odpověď
slad08

Zkušenosti s tímto nemám, ale možná bych vám doporučil chalupu zabezpečit nějakým poplašným zařízením nebo tak něčím, ovšem je to otázka financí a možná, že by zlodějové ukradli i to zařízení.
Nebo zkuste dát na dveře nebo plot nějakou výstražnou ceduli, něco jako v tom smyslu „Tady hlídám já!“ atd.
Pokud máte poblíž nějaké sousedy, tak se s nima dohodněte ať vám občas na chalupu kouknou.

Další odpovědi
anonym

Jeste ze neukradli i ten caj !! 🙂
Omlouvam se , jen jsem chtela situaci trochu odlehcit. Je to mrzute.
Jeste , kdyz jsme meli chatu , tak nam zlodeji ukradli cirkularku a ja to vubec nechapala , protoze byla tezka jako ..... cirkularka ! 🙂

  • iv-

Berušinka

Tak já také nemám zkušenosti. Někdo má na tohle smůlu, někdo zase štěstí a nevykradou ho nikdy.
Já bych tam nainstalovala nějaký alarm – ale ne ten který „řve“, jak jsme zvyklí, protože to se všichni bojí a nevystrčí nos ani z okna, ale když tam dáte např. ženský orgasmus =D (něco jsem o tom slyšela), tak určitě minimálně pár hlav se pohrne k oknu. I toho viníka to „vyděsí“ – protože na tenhle alarm není u nás nikdo zvyklí.
Doufám, že jsem to nepsala zase „zmatečně“ =D

chudst

Meli jsme chatu u okraje mesta. Byla to spis takova boudka; a mivali jsme tam zlodeje pomerne casto (tak jednou, dvakrat do roka). Policie to sice resila, ale na rovinu nam rikala, ze s nejvetsi pravdepodobnosti zlodeje nevypatra – proste bezdomovci se lovi spatne. Resili jsme to jednoduse. Alarm tam nemel cenu davat. Sice jsme tam dali i vystrahy „Pozor, zly pes“, apod., ale samozrejme to nepomohlo. Tak jsme proste dali pryc vse, co jsme mohli a kdyz jsme tam jeli spat, proste jsme si veci dovezli.

Jedine doopravdy ucine by bylo si tam poridit psa, nebo nejakeho souseda. Samozrejme i zde narazime na nevyhody: psa by musel nekdo krmit, byt s nim v kontaktu. A souseda jen tak jednoduse nesezenete. Takze se vracim k normalnim vystraznym cedulkam a odstraneni vsech veci, na kterych vam zalezi.

anonym

Kamarád má chatu pod tratí na drážním pozemku v lese mimo civilizaci, byť cca 100m od frekventované polní cesty. Vedlejší chatu sousedky za poslední zimu vykradli již 4×, podle všeho titíž zloději. Vždy vše vyjedli a poškodili, několikrát přespali.
Potvrzuji vágní a bezmocný přístup policie.
Jediná pomoc – veškeré cennosti nenechávat a dnes má sousedka kovové dveře, ocelové závory přes okenice a masivní mříž přes okna na verandu. Od té doby klid.

TIMA333

Tak u nás na chatě by neuspělo ani pověšení cedulky „Tady hlídám já“ na vrátka. Včera nás po nějaké době znovu navštívili zloději (kteří k naší smůle sídlí na chatě hned pod tou naší) a vzali nám celá vrátka, zřejmě do šrotu..
Policie byla na místě, viděla jasné důkazy, policejní pes zavětřil stopy a pak okamžitě běžel k jasným viníkům a Policie s tím stejně nic neudělala. Resp.: Hromada sepisování, hodiny stráveného času u Policie (což je o Silvestra a na nový rok úplně skvělé) a nakonec Vám Policie řekne že s tí stejně nic neudělá.. No kde to jsme?